ВРКУЗверненняНовиниПротокол ВРКУ

ЗВЕРНЕННЯ ДЕЛЕГАТІВ ПЕРШОЇ ВСЕВЕЛИКОЇ РАДИ КОЗАЦТВ УКРАЇНИ від 19 травня 2018 року м.Київ

ЗВЕРНЕННЯ
ДЕЛЕГАТІВ ПЕРШОЇ ВСЕВЕЛИКОЇ РАДИ КОЗАЦТВ УКРАЇНИ ДО ВСІХ КОЗАЦЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ УКРАЇНИ ТА ЗАРУБІЖЖЯ, ОТАМАНІВ, ПРЕДСТАВНИКІВ КОЗАЦЬКОЇ СТАРШИНИ ТА КОЗАЦЬКОЇ СПІЛЬНОТИ

 

 

БРАТТЯ КОЗАКИ!

 Ми, делегати козацьких організацій України, урочисто заявляємо, що козацтво було, є і буде надійною опорою  та захисником українського народу у відстоюванні державності, незалежності, свободи та суверенітету України.

Сучасне козацтво є нащадками славного козацького роду  та  продовжувачем історичних традицій Українського козацтва.

Історія свідчить про високі духовні надбання українського козацтва, його видатних представників – державних і політичних керманичів, діячів науки і культури . Але  нажаль сьогодні  козацтво ще  залишається недостатньо організованим до конкретних державотворчих справ, його інтелектуальна , духовна і практично-дійова енергія сотень тисяч наших співвітчизників – козаків,  ще недостатньо використовуються  ефективні форми й починання  державотворчого патріотичного характеру більшості козацьких організацій.

Саме сьогодні, як ніколи,  козацькі формування можуть стати повноцінною за змістом, та силою, саме національною гвардією, яка буде задіяна для захисту українського народу. Саме сьогодні у нашій козацькій Державі ще не має саме козацьких формувань у Збройних Силах України, у відповідності до проекту «Закону про козацтво та козацькі організації України». Інші військові формування юридично не є козацькими, хоча багато справжніх козаків, у тому числі у якості добровольців,  воювали і воюють в АТО та ООС та проходять військову службу у військових частинах Збройних Сил України. Необхідно лише політичне рішення, мають бути вирішено і питання юридичного статусу, як козацького війська так і козацтва в цілому.

Важливим напрямком нашій діяльності вважаємо участь козацьких формувань у складі Збройних Сид України  , охороні державного кордону і міжнародну співпрацю з козацькими організаціями зарубіжжя , які підтримують цілісність, незалежність і духовний суверенітет України.

Вже зараз наші з вами інтереси України вимагають необхідність створення державних документів, законів,  постанов, які б сприяли дальшому розвитку й розбудові українського козацтва, як могутньої, державотворчої сили, історичних завдань , що стоять перед нашим суспільством і державою.

Протягом  2018-2021 років  відзначається 100-річчя з дня утворення і проголошення української державності.

Саме тому діяльність козацьких організацій повинна  спрямовуватись  на зміцнення духовності та патріотизму, піднесенню національного козацького духу, пропаганді історичної та культурної спадщини, козацьких звичаїв та традицій.

Ми впевнені, що важливіші і необхідні спільні мета і цілі, які нас об’єднують, набагато важливіші більші, ніж  протиріччя, що нас роз’єднують. 

Оголошуємо, що прагнення до загального спільного національного блага – це вища цінність. А служіння Українському народу та українському козацтву є і буде головним орієнтиром для єднання наших зусиль.

Слава Богу що ми козаки!

Слава Україні!

Козакам слава!

 

Прийнято одноголосно делегатами

 Першої Всевеликої Ради Козацтв України

19 травня 2018 року  м.Київ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *