
НАШЕ СЬОГОДЕННЯ ТА МАЙБУТНЄ
Сучасне українське козацтво є спадкоємцем та продовжувачем ідейних, духовних, моральних та культурних традицій багатьох поколінь. У Розпорядженні Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції Державної цільової національно-культурної програми розвитку Українського козацтва» за №1237 від 17.09.2008 року визначено: Здобуття Україною незалежності сприяло розвитку козацького руху, який підтримують нащадки козацьких родів, козацькі організації, що відстоюють національну козацьку ідею, використовуючи набутки багатьох поколінь своїх попередників.
Тобто, ми з вами і є спадкоємцями ідейних, духовних, моральних, культурних традицій та суспільних відносин, козацького народу. В українському суспільстві, козацтво, своєю діяльністю і зростаючим авторитетом переконливо доводить, що воно вже починає грати провідну роль серед усіх громадських організацій та об’єднань.
Сучасне українське козацтво успадкувало для своїх нащадків військові мистецтва, традиції честі, відваги і відданості своєму народу та православній вірі. Тому важливим завданням нашої організації на сучасному етапі відродження та розбудова Українського козацтва – це цілеспрямована діяльність з учнями шкіл, ліцеїв, коледжів, студентами вищих та середніх навчальних закладів по відродженню усіх цих традицій та способу життя. Виховання дбайливого відношення до своєї культури, історії, мови.
Враховуючи досвід багатьох Українських та зарубіжних організацій з відродження козацтва прийшов час і нашій Верховній Раді України повернутися до розгляду та ухваленню Закону України «Про козацтво та козацькі організації в Україні». Своє бачення, висновки та доповнення (більш 20) до проекту цього Законопроекту ми вже подали до відповідних комітетів Верховної Ради України, ще у 2011 році.
Дорогі друзі та гості нашого сайту!
Ми вважаємо, що наведена далі інформація допоможе Вам ознайомитись з діяльністю організацій які входять у структуру Об’єднаної Ради Українського та зарубіжного козацтва. Дуже важливим самостійними структурними підрозділами нашого об’єднання, Генерального штабу, являються такі відомі заклади та організації, як:
Європейська козацька Академія бойових мистецтв;
Український інститут Національно-духовного державного розвитку козацького народу;
Український козацький інститут бойових мистецтв;
Всеукраїнське об’єднання козацьких громад;
Всеукраїнська організація «Селянське козацтво України».
Крім того, Верховний отаман Об’єднаної Ради обраний ректором Міжнародної Академії козацтва (президент МАК Генерал козацтва – М. Ямненко).
«Європейська козацька Академія бойових мистецтв» (ЄКАБМ) – це дуже поважний та авторитетний серед митців спорту заклад.
Президент Академії – Заслужений майстер спорту, Заслужений тренер, Лєвандо Олександр Петрович.
Ректор академії – неодноразовий чемпіон СРСР та Європи, Заслужений тренер України, генерал козацтва Кармацьких Олексій Олексійович.
На базі ЄКАБМ функціонують наступні факультети: козацьких бойових мистецтв, олімпійських видів єдиноборств, спортивних єдиноборств, прикладних бойових систем, історичних європейських систем бойового фехтування, організації систем безпеки, охорони кордонів і громадського порядку. Академія тісно співпрацює зі спортивними федераціями України, а такі як Федерації бойового Самбо, У-шу, Дзю-до, Боїв без правил, Універсального кулачного бою, Кейко-дан-карате є дійсними членами цієї академії.
Інститут «Національно-духовного державного розвитку козацького народу».
Основними напрямками діяльності Інституту – це збереження історико-культурної спадщини, відродження традицій, звичаїв, здобутків наших предків. Директор закладу відомий митець, автор унікальних витворів ковальського мистецтва, які знаходяться у приватних колекціях відомих осіб світу – Галдецький Олександр Іванович.
На базі Інституту функціонують наступні факультети: народної медицини, літературно-історичний факультет, історичний факультет, театру, кіно і документальних фільмів, соціально-економічний факультет, військовий факультет Генерального штабу Козацьких Військ, факультет психології, факультет релігієзнавства та духовності.
Створена разом з нами Організація «Всеукраїнське об’єднання козацьких громад» це нова структура, яка своєю діяльністю повинна об’єднати козацькі громади у міцне громадське об’єднання, яке у подальшому повинне зайняти важливе місце у державотворчому та виборчому процесах, захисті прав як самих громадян так і громадянських прав їх членів.
Очолює цю організацію Депутат Верховної Ради України двох скликань, член Генерального штабу Генерал-полковник – Г.О. Луньов, автор відомого дослідно-практичного видання та історичного видання «Земля, козацтво і державність України».
Дуже важливими структурними підрозділами Об’єднаної Ради являються:
Міська козацька організація “Об’єднане козацтво м. Києва” (кошовий отаман Генерал-полковник Володимир Опришко);
та цілий парад діючих козацьких січей:
Гостомельська січ (кошовий отаман Генерал козацтва Юрій Приліпко);
Канівська січ (кошовий отаман Полковник Сергій Стижевий)
Березняківська січ (кошовий отаман Генерал-лейтенант Микола Довбня)
Черкаська січ (кошовий отаман Генерал-лейтенант Микола Нестеренко)
Броварська січ (кошовий отаман Генерал-полковник Іван Сіпливий)
Бобровицька січ (кошовий отаман Генерал-полковник Сергій Стефановський)
Конотопська січ (кошовий отаман Генерал-полковник Олександр Кравченко)
Подільська січ ім. Б. Хмельницького (кошовий отаман Генерал-полковник Петро Побережний)
Ржівська січ ім. Піддубного (кошовий отаман Генерал-лейтенант Олександр Решетніков)
Таращанська січ ім. Ф. Гребенка (кошовий отаман Генерал-майор Анатолій Телющенко)
Городнянська січ (кошовий отаман Генерал-лейтенант Олександр Лукаш)
Кагарлицька січ (кошовий отаман Генерал-майор Сергій Антоненко).
Усі ці козацькі січі структури будучі самостійними і незалежними чітко діють згідно єдиного центрального плану розвитку та діяльності, під керівництвом Генерального штабу Об’єднаної Ради Українського та зарубіжного козацтва. Усі січові кошеві отамани мають статус дійсних Членів Генерального штабу та Військової Ради ОРУЗК.
В структурі Об’єднаної Ради діє Центр соціальної і трудової реабілітації інвалідів “Віра в майбутнє”, яку очолює заслужений журналіст України, Генерал Віктор Халецький.
Наше Управління з наукової спадщини історично-пошукової та охоронної діяльності, яке очолює Заступник Верховного Отамана, Генерал-лейтенант козацтва Михайло Крисько забезпечує діяльність по виконанню роботи нашої організації з питань дослідження та видродження історичної спадщини, за свою фахову діяльність він нагороджений Грамотою Верховної Ради України.
Так, в квітні-травні ц.р. спільно з пошуковцями, ветеранами, дослідниками історії провели відновлювальні роботи на території ДОТу № 179 (с. Віта Поштова Києво-Святошинського району Київської області). 22.06.2013 р. тут відкрили музейну експозицію про діяльність одного з військових об’єктів Київського укріпрайону. Представники та активісти нашого управління приймали участь в засіданні круглого столу «Безсмертний подвиг народу», в Луганську, присвяченому 70-річчю звільнення України від фашистських загарбників. В лютому-травні 2013 р. були проведені уроки Пам’яті і Мужності в навчальних закладах України (в музеї ім. М. Грушевського с. Лісники Києво-Святошинського району, с. Червона Слобода Макарівського району Київської області, в Київському військовому ліцеї ім. І.Богуна (м. Боярка), Луганської, Кіровоградської, Харківської, Запорізької, Чернігівської областей).
Понад три роки активісти Управління Соколенко О.Г., Рябоконь О.В. працювали над книгою-пам’ятником «Альбом партизанської слави українського народу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.» (де зібрано понад 1500 фотографій партизан зі всіх областей України, інформація (архівні довідки про партизанські з’єднання, окремі партизанські загони, підпільні організації, до діяли в період Великої Вітчизняної війни). Спільно з ветеранами-партизанами, підпільниками в квітні-травні ц.р. провели 34 презентації цієї книги в більшості областей країни. Електронний варіант цієї книги-пам’яті вже передали у Прагу, Варшаву та в інші країни.
Більш детальніше про діяльність Управління можна ознайомитись на сторінках нашого сайту.
Згідно наданих звітів загальний реєстровий склад організацій (тільки у Україні) на 1 грудня 2014 року нараховує більше ніж 49 тисяч козаків.
До складу Об’єднаної Ради входять 42 міжнародних, всеукраїнських, зарубіжних та регіональних козацьких організацій. Загальне керівництво організацією здійснює Генеральний штаб, на чолі з Верховним отаманом і членами Генеральної старшини у кількості 61 члена, серед яких поважні члени славетних козацьких родин України та зарубіжжя, керівники всеукраїнських та міжнародних козацьких організацій та громад, видатні представники інтелігенції, діячі культури та мистецтва, науковці та вчені, ректори та керівники навчальних закладів, видатні військовослужбовці, депутати Рад та представники духовенства.
До складу Генеральної старшини ОРУЗК входять 17 академіків Українських академій, у тому числі 6 докторів наук, 9 професорів, 4 кандидатів наук, 3 заслужених діяча науки та культури, 1 лауреат Державної премії, 1 заслужений майстер спорту, 2 заслужених тренера. Це золотий фонд нашої організації.
До речі:
За досягнення у розбудові ще Радянської, а згодом Української держави, члени нашої організації отримали значні державні та відомчі нагороди СРСР та України. За успішну діяльність по відродженню козацтва, захисту його інтересів, пропаганди козацького способу життя, його історії та культури – багато наших товаришів також нагороджені почесними козацькими нагородами.
Шість наших поважних козаків отримали високе козацьке звання «Герой козацького народу», троє мають звання «Герой вільного козацтва». Вони об’єднались у дуже авторитетне та поважне дорадницьке об’єднання «Рада Героїв», яку очолює – льотчик-випробувач практично усіх моделей літаків «АН», автор багатьох світових рекордів – Герой України (свідоцтво №1), Депутат, Голова комісії Київської обласної Ради, Генерал-полковник Олександр Голуненко.
Загальна структурна схема Генерального штабу, особистий склад, план діяльності можна знайти на відповідних розділах нашого сайту.
Педагогічна наука і практика переконливо доводять, що найраціональнішою школою є власна, національна побудована на традиціях, звичаях, здобутках наших предків. Велінням історії утворюється творче відродження козацьке-лицарського загартування підростаючих поколінь. Козацько-лицарські традиції є вищим здобутком національного життя. З цією метою, ми також об’єднали нащадків та представників дворянських родів, нащадків козацької старшини, офіцерського корпусу які отримували у минулому разом з офіцерськими погонами і дворянські родові герби. У нас однією з структур Генерального штабу – Дворянське зібрання. Основною представницькою та виховною діяльністю Дворянського зібрання є діяльність по вихованню лицарського духу, відтворення благородних і шляхетних рис у підростаючого покоління та шляхетності представників сучасної козацької старшини.
Духовність. Від воїна й досі вимагають мужності, слави, великодушності, справедливості, лицарського поводження. Ось таким чином ми беремо на озброєння козацькі духовні цінності. Адже ми єдина козацька організація, яка отримала благословенні Грамоти від Патріарха всієї України Філарета та Предстоятеля всієї України МП Володимира.
Наша міжнародна організація тісно налагоджує міжнародні зв’язки, на даний час ми маємо представництва (консульства) у 11 країнах світу, в тому числі США, Канада, Німеччина, Болгарія, Словенія, Сербія, Ієрусалімі (Ізраїль), Білорусія, Казахстан, Вірменія, і навіть Нігерія. Наші консули – відомі діячі у своїх країнах, мають козацькі звання та офіційні доручення на право міжнародної діяльності.
Велику увагу ми також приділяємо поширенню свого представництва та присутності серед широких верст громадськості та населення міст та селищ. Так у числі кількох найбільш значних громадських об’єднань ми стали засновниками найбільшого в Україні юридичного громадського об’єднання «Народна Рада України», в яке входять більш ніж 3 тисяч громадських організацій у складі яких багато козацьких нащадків та організацій.
У складі нашої організації такі важливі та поважні об’єднання як:
– Ветеранські, у тому числі міжнародні організації військовослужбовців, в тому числі ветеранів ВОВ, війни в Афганістані (голова Генерал-майор С. Коропов)
– Учасників Великої вітчизняної війни (заступник голови, Генерал-лейтенант В. Опришко)
– Союз робітників Чорнобилю (президент, Генерал-полковник, академік А.А. Тишкевич)
– Управління допомоги ветеранам війни та праці (директор О.В. Орехова).
Щодо нашої взаємодії, з найбільш визначними на цей час козацькими організаціями – керівники, яких є як членами нашого Ген.штабу, а також є членами Ради Отаманів України. То можна означити:
– Координаційну Раду з питань розвитку козацтва при Запорізьській обл. адміністрації, яку практично очолює визначний діяч козацького руху, письменник, Генерал козацтва, академік Дмитро Сухінін, яка нараховує більш 30 козацтв.
– Всеукраїнську організацію “Селянське козацтво України”, Верховний Отаман Генерал козацтва Леонід Шморгун, депутат Київради.
– Нікопільську Всеукраїнську Раду козацьких громад, Верховний Отаман Генерал козацтва, академік Юрій Полоз.
Наша Об’єднана Рада є співзасновником Всеукраїнської спілки “Об’єднане козацтво України” – Верховний Отаман Генерал козацтва, Заслужений економіст України Валентин Соколовський.
Ще дуже добрий приклад взаємодії, двох потужніх братніх козацьких організацій між нашою Радою та МГО “Козацтво Запорізьке” – гетьмана Д. Сагайдака, коли два керівника взаємозаймають почесні посади Радників Отамана у організаціях свого партнера. Є домовленість про доповнення своїх планів сумісними заходами. Організації взаємної діяльності штабів та Рад старійшин. Це вочевідь, як яскравий приклад двостороньої братерської взаємодії та взаємоповаги двохвизначних організацій, що однозначно сприяє розвитку козацького руху в Українській державі.
Об’єднана Рада своєю організаційною діяльністю сприяла створенню та подальшому зміцненню Координаційних Рад з розвитку козацтва при гуртах Хмельницької, Дніпропетровської, Одеської областей з якими, і зараз має потужні братні стосунки. Як результат такої організаційної діяльності може бути приклад, коли Хмельницький академічний ансамбль козацької пісні та танцю, у повному складі вступив до нашої організації і отримав дозвіл на афішах до своєї офіційної назви додавати МО “Об’єднаної Ради зарубіжного та українського козацтва”.
Є у нас і дуже привабливий, талоновитий, улюблений козаками ансамбль козацької пісні “Козацький Гопак” Таращанської Січі виступи якого прикрашають усі наші великі зібрання. А також музичні молодіжні ансамблі Кагарлицької Січі.
На відбувшійся на початку грудня 2014 року, Всевеликій Раді Отаманів України, членами якої являються Верховний Отаман та Головні Отамани всеукраїнських та міжнародних організацій – Верховний Отаман Об’єднаної Ради українського та зарубіжного козацтва, Наказний Гетьман, Олександр Лєвандо, обраний Головою Президії Ради Отаманів України, а членами Президії стали п’ять козацьких Отаманів з наших козацьких організацій. Начальник Генштабу, генерал козацтва Анатолій Пилипенко очолив Комітет Начальників Штабів.
Об’єднана Рада має свій офіційний сайт – http://www.intercossacks.org.ua. Керівник Управління Генерального Штаба пропаганди та агітації – Генерал-полковник Володимир Кондратевич .
Наша організація вже має два друкованих органа – Газета Ордена Богдана Хмельницького “Козацьке Поділля” та Міжнародна Ордена Івана Сірка газета “Козак”. Реєструється в Мінюсті України (січень 2015 р.) – Журнал “Офіційний вісник Об’єднаної Ради українського та зарубіжного козацтва”.
А член Об’єднаної Ради – Всеукраїнська організація “Селянське козацтво України” з 2015 року буде друкувати газету “Козацька Україна – єдина”.
Наша організація бере участь у діяльності та підтримки чотирьох благодійних фондів та організацій: “Ветеранів-військовослужбовців”, “Українська надія”, “Діти війни”, КМГО “Спадщина предків”, які мають мету соціального захисту ветеранів війни та праці, а також приумноженні наукових та творчих надбань нації та відродження культурної спадщини українського козацтва, проведення пошукової та меморіальної діяльності.
Велика педагогічна цілеспрямована діяльність провадиться у Центрі військово-патріотичного та спортивного виховання молоді “Десантник” під головуванням Генерал-полковника, доктора наук, професора Володимира Кичигіна; та Історико патріотичного клубу “Пошук” під головуванням Полковника Вячеслава Дзівалтовського.
Зараз, разом з нашими зарубіжними представниками та їх заможними спонсорами, провадяться необхідні екпертні та юридично-організаційні дії з проекту створення “Міжнародного Козацького банку розвитку”.
Серед вже достатньо відомих організацій та підприємств, маючих з нами прямі корпоративні стосунки, треба назвати і очолювані нашими козаками – фірму “Artpol inter”, Асоціацію автотранспортних та будівельних підприємств “Центрокомплекс” та ін.
Козацтво – це спосіб життя козацького народу, як управління козацьких громад, військової самоорганізації, культури, духовності та православної віри – тому важливі складові стали основою статутної і програмної діяльності нашої організації.
Козаки багатьох наших козацьких організацій у цей важливий для нашої країни час – героїчно воюють в зоні бойових дій АТО. 14 з них отримали нагороди та наградну особисту зброю. З зрозумілих причин їх прізвища та ім’я не підлягають поки що оголошенню.
На превеликий жаль маємо залиблих героїв, імена яких будуть внесені в Меморіал пам’яті.
Вічна їм козацька пам’ять, шана та всенародна слава!
Чекаємо Вас на сторінках наших сайтів!