ВРКУПротокол ВРКУРезолюція

РЕЗОЛЮЦІЯ ПЕРШОЇ ВСЕВЕЛИКОЇ РАДИ КОЗАЦТВ УКРАЇНИ від 19 травня 2018 р.

РЕЗОЛЮЦІЯ
ПЕРШОЇ ВСЕВЕЛИКОЇ РАДИ 
КОЗАЦТВ УКРАЇНИ

Україна, Київ
19 травня 2018 р.

Перша Всевелика Рада козацтв України, делегати якої  представляють козацькі організації усіх регіонів України, усвідомлюючи відповідальність перед Богом та Україною, нашими славними пращурами,  прагнучі до збереження незалежності та територіальної цілісності України, національної та міжнародної безпеки,

ВИРІШИЛИ:

 1. Провести з депутатами ВР усіх рівнів заходи для підтримки прийняття Верховною Радою України зареєстрованого «Закону про козацтво та козацькі організації України».
 2. Підготувати проект Закону України «Про реабілітацію козацтва» , яке було репресовано у період 20-30-х років минулого століття.
 3. Ініціювати проведення громадських слухань у Верховній Раді України з питань розвитку козацького руху в Україні.
 4. Визнати зміст діяльності координаційної Ради з питань розвитку козацтва України- недієздатним , не визнаним козацькою спільнотою , штучно утвореним , не придатним до справжніх взаімодій з козацтвами України, який своєю бездіяльністю компрометує вищий склад Міністерства оборони та інших високопосадовців.
 5. Прийняти необхідні рішення про створення резервної козацької армії, як дієвого резерву Збройних Сил України , у відповідності до проекту «Закону про козацтво та козацькі організації України».
 6. До прийняття ВР України Закону «Про козацтво та козацькі організації України» Головним Дорадчим та Виконавчим органом Гетьмана всієї України визначити Велику Раду отаманів України.
 7. Для дієвої кваліфікованої взаімодії з державними адміністраціями районів, міст, областей рекомендувати Головам адміністрацій запропонувати призначити Єдиного Радника з питань козацтва, а саме Голову козацької Ради даного регіону.
 8. З травня 2018 р усі вищі військово-козацькі звання повинні присвоюватися наказом  Гетьмана козацтва всієї України за поданням Президії Великої Ради отаманів України  один раз на рік на свято Покрови Пресвятої Богородиці.
 9. Великій Раді отаманів України створити Єдиний реєстр козацьких організацій України та їх особового складу. Утворити Єдиний реєстр Генеральських козацьких звань.
 10. Вважати за необхідне представникам козацтва скоординувати свої дії та заходи до участі у виборних процесах до влади на усіх рівнях. Козацтво повинно мати громадську трибуну. 
 11. Великій Раді отаманів України провести необхідні організаційні заходи по об’єднанню існуючих Рад Старійшин  у   Єдину Раду Старійшин козацтва України.
 12. Підтримати пропозицію Президента України по створенню Єдиної Української Помісної церкви.
 13. Керівному складу козацтва на місцях забезпечити взаємодію у роботі з «Радою екологічної безпеки» , формування з козаків та громадських активістів «зеленого патрулю».
 14. Встановити Головне почесне козацьке звання «Герой козацтва України» з врученням Зірки Героя та вищого козацького ордену «Козацький Тризуб».
 15. Великій Раді отаманів України організувати та провести Великий Круг Вільного козацтва України присвячений 100- річчю його створення з запрошенням делегацій Вільного Козацтва  Австралії, США, Канади, Європейських країн.
 16. У 2019 році організувати та провести у м.Гостомель велике козацьке свято – фестиваль «Козацька слава України» – присвячену 100-річчям подій 1917-1921 рр з програмою пісенно-танцювальної козацької творчості та козацьких бойових мистецтв. Головою оргкомітету призначити Головного отамана Гостомельської козацької Січі Генерала козацтва Юрія Пріліпка.
 17. Підсумкові матеріали Першої Всевеликої Ради козацтв України опублікувати на усіх сайтах , козацьких засобах масової інформації та загальному сайті Великої Ради отаманів України.

Прийнято одноголосно  

Голова Президії О.Левандо

Секретар  М.Крисько

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *