ВРКУПротокол ВРКУ

ПРОТОКОЛ ЗАСІДАННЯ ПЕРШОЇ ВСЕВЕЛИКОЇ РАДИ КОЗАЦТВ УКРАЇНИ від 19 травня 2018 р.

ПРОТОКОЛ ЗАСІДАННЯ
ПЕРШОЇ ВСЕВЕЛИКОЇ РАДИ КОЗАЦТВ УКРАЇНИ

Україна, Київ
19 травня 2018 р.

Зал урочистих засідань Національної Академії Наук  України.       

У відповідності до Указу Президента України №17/2016 від 22.01.2016 р та Постанови Кабінету Міністрів №777 від 26.10.2016 р – Велика Рада отаманів України на своєму засіданні 21 жовтня 2017 р , яке відбулося у Центральному будинку офіцерів ЗСУ,  прийняла рішення про організацію та проведення Першої Всевеликої Ради козацтв України присвяченої 100-річчю Української державності , у відповідності до свого Статуту , який надає право на організацію таких заходів. Таким чином проведення заходу , згідно  Статуту Великої Ради отаманів України , зареєстрованому Міністерством юстиції України – є правовим , легетивним і повністю відповідним усім юридичним вимогам.

Була визначена дата проведення заходу – 19 травня 2018 р у Великому конференц-залі Національної Академії Наук України та використаням інших приміщень для прес-конференцій , інтерв’ю , брифінгів.

Згідно протоколу Мандатної комісії:

– загальна кількість присутніх склала 323 особи,
– згідно анкетних даних , делегатів з усіх областей та регіонів України зареєстровано -294 особи,
-кількість запрошених- 29 осіб, у тому числі представники : Болгарії – 1, Словакії – 2, Вільного козацтва США – 3, Німеччини-1.
– кількість козаків осавульської служби та охорони -17 осіб.

Загальний час проведення засідання – 4 години 20 хвилин, у перерві кава-брейк.

Голова оргкомітету з проведення Першої Всевеликої Ради козацтв УкраїниГолова Президії Великої Ради отаманів України, Гетьман Об’єднаної Ради Українського та зарубіжного козацтва Олександр Левандо на початку свого виступу зосередив увагу делегатів та присутніх гостей, що саме в цьому будинку 100 років тому збирався Перший уряд Української Народної Республіки, мабуть саме тут виступали творці Української держави М.Грушевський,  В.Вінниченко, надавав накази Гетьман Української Держави Павло Скоропадський.

А І-й військовий парад незалежної України , який відбувався 100 років тому на Софіївському Майдані прямував аж до цього будинку , де ми знаходимося зараз. Сьогодні наша козацька незалежність, гордість, військова виправка, шляхетність викликають де у кого заздрість і злість. Саме цим ми, козаки, відрізняємося від інших «громадських» організацій. Бо ми з вами – військово-лицарська каста українського суспільства під назвою КОЗАЦТВО УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ. З чим вас і вітаю!

Відстоювати козацькі справи на державному рівні повинен Гетьман козацтва України, який за своїм громадсько-політичним статусом, авторитетом буде виконувати настанови, накази козацької спільноти. І тут нам потрібний діяч високого державного рівня, який буде публічно, професійно, авторитетно ставити питання і перед Президентом України , і Урядом, і Верховною Радою та відстоювати наші козацькі інтереси.

Ми постійно вчимось працювати для нашої Вітчизни, нашого українського народу, наші козаки відстоюють незалежність і цілісність держави на Сході України. Нам є чим і ким пишатись. Як говорив Гетьман Богдан Хмельницький: «Розумний вчиться і у ворога, а нікчемний тільки у себе».

Вітаю усіх присутніх з сьогоднішньою історичною подією, бажаю витримки, терпіння, гарного настрою, який нам підняли наші чудові козацькі колективи художної творчості з Хмельниччини, Енергодара, Чернігівщини. Плідної роботи усім нам! Слава козацькій Україні!

Оплески, вигуки з залу “любо!”.

З другого питання порядку денного «Програма загальних дій козацтв України» виступив наказний Гетьман козацтва України Юрій Кармазін,  який зупинився на конкретних діях козацтва України,  заходів щодо прийняття Верховною Радою законів України «Про козацтво та козацькі організації в Україні» та підготовку проекту Закону «Про реабілітацію козацтва», про проведення громадських слухань з питань оновлення козацтва, розвитку козацького руху в Україні , створення Резервної козацької самооборони, згідно проекту Закону України «Про козацтво та козацькі організації в Україні», як дієвого резерву для Збройних Сил України, пропозицією щодо введення посади Радників з питань козацтва в державних адміністраціях областей, районів, міст.

Юрій Кармазін закликав козацтво створювати дієві структури для співпраці з держадміністраціями, територіальними громадами. Запропонував Великій Раді отаманів України  створити Єдиний реєстр козацьких організацій України, їх особового складу.

Українське козацтво було, є і буде надійною опорою , захисником українського народу у відстоюванні державності, незалежності, цілісності наших кордонів, свободи та суверенітету України.

Сьогодні козацтво залишається ще недостатньо енергійним та принциповим, а також недостатньо організованим. Нам необхідно спрямовувати всю нашу енергію на розв’язання історичних завдань, що стоять перед нашим суспільством і державою.

Впевнений, що спільні мета та цілі, які нас об’єднують і набагато важливіші та більші, ніж перешкоди, що нас можуть розділити. А тому – усі неузгодженості та перешкоди ми подолаємо разом.

На жаль на нашому Козацькому Колі відсутні представники Координаційної Ради з питань розвитку козацтва в Україні, хоча ми надіслали туди запрошення своєчасно, у тому числі і її Голові.

Служіння Українському народу ,національній ідеї, інтересам і цінностям козацтва України – оголошуємо головним орієнтиром для єднання наших патріотичних зусиль.

Слава козакам! Слава Україні!» 

По закінченні виступу – тривалі оплески.

Голова Президії Першої Всевеликої Ради козацтв України Олександр Левандо.,   вносить пропозицію про припинення Гетьманських повноважень Віктора ЮщенкоДелегати Першої Всевеликої Ради козацтв України своїми мандатами голосують за цю пропозицію одноголосно.

Продовжуючи розгляд організаційних питань порядку денного Головуючий вносить пропозицію про обрання Наказного Гетьмана  Юрія Кармазіна – повноважним  Гетьманом козацтва всієї  України.

Головуючий ставить пропозицію на голосування. Делегати Першої Всевеликої  Ради козацтв України голосують своїми мандатами  «ЗА»- обрання Гетьмана всієї України Юрія Кармазіна- одноголосно.

Юрій Кармазін проголошує Присягу Гетьмана на Євангєлії, за текстом Проекту Закону «Про козацтво та козацькі організації в Україні» та присягає захищати свободу України, її споконвічні традиції та звичаї, словом і ділом забезпечувати духовний, культурний і матеріальний добробут, моральне і фізичне здоров’я української нації, українську мову і культуру, мови і культури інших народів, що населяють державу Україну. Присягає бути усім українським козакам – ПОБРАТИМОМ, як зіницю ока берегти і плекати єдність української нації та козацтва.

Представники козацьких організацій з усіх областей України вносять в зал та вручають Гетьманські  клейноди: булаву, Гетьманський штандарт, шаблю, печатку Гетьмана. Усі Гетьманські атрибути освячуються представниками церков.

Слово надається Гетьману ВГО «Українське козацтво» Миколі Пантелюку, професору, академіку Академії проблем безпеки, оборони і правопорядку, який привітав Юрія Кармазіна з обранням Гетьманом козацтва всієї  України. «У цій залі присутні наші козаки, які є учасниками Операції Об’єднаних Сил, переселенці з Донбасу, що знають ціну усіх «змін», «реформ» в Україні. Країні важко переживати усі ці негаразди. Ми маємо можливість допомогти українському суспільству налагодити нормальні стосунки з козацтвом та представниками держадміністрацій.

Микола Пантелюк запросив передати слово генералу козацтва Володимиру Гарбузу , який зачитав звернення щодо вшанування пам’яті героїв Коліївщини.

Голова Ради Всеукраїнської спілки ветеранів війни Володимир Попович, коротко розповів присутнім про діяльність ветеранської організації спільно з козаками Міжнародної організації «Об’єднана Рада українського та зарубіжного козацтва», підтримав рішення про необхідність звернення делегатів до козацьких організацій України та зарубіжжя. Історичні козацькі традиції треба відновлювати та дотримуватись їх. Народ України потребує розумних і виважених дій козаків. Об’єднаємо наші спільні зусилля та працюємо з молоддю – це наша зміна в боротьбі за Правду, Справедливість, наведення порядку в державі.

Гетьман козацтва  Болгарії Георгій Христов у свому виступі  привітав присутніх з історичною подією проведенням Першої Всевеликої Ради козацтв України, виборами Гетьмана козацтва всієї України, побажав усім присутнім ділитися своїми здобутками, перемогами й недоліками, щоб разом їх вирішувати. Козаки Болгарії, як багато років поспіль, підтримують українських козаків в захисті інтересів держави, простих громадян України. «Надіємося що війна на Сході України закінчиться завдяки миролюбній діяльності українських козацьких організацій, а також міжнародній співпраці з козацькими організаціями зарубіжжя.

На закінчення Г.Христов проголосив- «Хай живе Україна! Хай живе Болгарія!»

Від Слобожанського об’єднаного козацтва Харківської області присутніх привітав Верховний отаман Олексій Гацюк .«Ми вітаємо з обранням на дуже відповідальну посаду Гетьмана козацтва всієї України Юрія  Кармазіна .     Ми, козаки Слобожанщини, любимо Україну. Слава козакам!

Верховний отаман Селянського козацтва України Леонід Шморгун, д.е.н., привітав Гетьмана козацтва всєї України Юрія Кармазіна з обранням і надіємося на плідну співпрацю, щоб зберегти наше село, не допустити розпродажу української землі-матінки. Аналізуючи стан розвитку козацького руху в Україні, діяльність органів державної влади щодо формування територіальних громад, відродження традицій українських козаків, слід зазначити про значні недоліки із забезпечення взаємодії органів виконавчої влади і козацьких організацій. Така взаємодія дуже потрібна.

Отаман Козацької громади Полтавщини Володимир Полапа, зупинився на проблемах створення козацьких громад (паланок). В Полтавській області нами створено 25 таких громад, де є представники козацьких організацій. В Україні їх – 113. Це дає нам можливість залучати козаків до розвитку козацького руху в Україні, розроблення національно-культурних державних цільових програм з охорони культурної спадщини, природоохороної, науково-пошукової роботи, проведення фестивалів козацької творчості, спортивних змагань тощо.

Борімося – поборемо!

Представник Вільного козацтва із США Василь Люберець .У своєму виступі поздоровив з обранням Юрія Кармазіна , запропонував зміни щодо історичного  розташування на Українському прапорі порядку кольорів. Козацтво повинно відстоювати історичну правду. Також запропонував зміни до Гімну України нові слова –замість «Ще не вмерла Україна» – на «Розквітла Україна». Слава Богу , що ми козаки! Слава Україні! Виступ закінчив під оплески делегатів та вигуками «Любо»

Голова Ради Старійшин кількох областей України (Запорізька область) Ігор Синєпольський, засвідчив, що Гетьман козацтва всієї України Юрій Кармазін гідна і працездатна людина, підтримує зв’язки з усіма гетьманами та отаманами козацьких організацій. Для забезпечення ефективної взаємодії козацьких організацій, слід створити – Єдину Ради Старійшин України.

Отаман Таврійської козацької паланки Херсонської області В’ячеслав Очеретяний, передав Гетьману козаків України Юрію Кармазіну окремі проекти документів щодо проходження служби у військовому резерві, розповів про особливості проходження служби у військовому резерві у мирний та воєнний час, підтримання на належному рівні вмінь та навичок за військово-обліковою спеціальністю.

Верховний отаман Всеукраїнської козацької громади Юрій Полоз, доктор філософії, координатор Ради отаманів Дніпропетровської області, дав коротку оцінку проекту Закону України «Про козацтво та козацькі організації в Україні», зауваження до нього, про необхідність відновлення та розвитку козацтва в Україні, створення належних умов для реалізації козацьких ідей, підвищення ролі членів козацьких організацій.

Командувач Причорноморського козацького округу Об’єднаної Ради Українського та зарубіжного козацтва  Юрій Куклін, президент Благодійного фонду «Материнська слава», запевнив присутніх, Гетьмана козацтва України Юрія Кармазіна стосовно спільної плідної співпраці, про підтримку його при виконанні своїх обов’язків. Подарував Юрію Кармазіну аналог Гетьманської булави. Розуміння про об’єднання козаків приходить до більшості справжніх патріотів, які не ділять українців за національною приналежністю. Україна – це найдорожче сьогодні. І якщо ми її втратимо, не дай Бог, шансів вижити у нас не буде. Ми спроможні здолати олігархат, навести порядок в Україні.

Ми вас не підведемо!

Представник козацтва Німеччини, генерал-майор козацтва Петер Хіттен привітав присутніх з історичною подією, виборами Гетьмана козацтва всієї України Юрія Кармазіна, радий зустрічі з козаками, які надихають його на добрі справи заради миру в світі. Я козак і буду таким! Хай не знає Україна ні війни, ні горя. Слава козакам!

Головуючий зробив обяву , що поступила пропозиція завершити виступи делегатів. За цю пропозицію делегати проголосовали одноголосно.

На цьому засідання Першої Всевеликої Ради козацтв України завершено.

Головуючий Левандо О.П. запропонував прийняти Резолюцію та Звернення делегатів Першої Всевеликої Ради козацтв України до Козацьких організацій України та Зарубіжжя.

 Голосували «ЗА» -одноголосно.

ЗАУВАЖЕННЯ: В.о. голови Ради Старійшин Українського козацтва Матвіюк К. (м. Хмельницький) запропонував внести зміни до Проекту ЗУ «Про козацтво та козацькі організації в Україні» і змінити назву на «Про Українське козацтво», тому що термін «Козацтво України», на його думку, легалізує безліч інших організацій. Козацтво – це форма самоорганізації і самозахисту українського народу, і це дає право нам мати Закон про Українське козацтво.

 Гетьман козацтва всієї України Юрій Кармазін зачитав Наказ №1 від 19 травня 2018 р щодо вступу до виконання своїх обов’язків (повний текст наказу додається).

Ведучий оголошує про закінчення засідання Першої Всевеликої Ради козацтв України.
Виконується Гімн України.

Повні тексти виступів Гетьмана козацтва всієї України Юрія Кармазіна та Голови Президії Великої Ради отаманів України  Олександра Левандо будуть опубліковані.

 Головуючий Голова Президії Великої Ради отаманів України  О.Левандо

Секретар  М.Крисько                                           

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *