Присвячується 10-ти річчю створення Міжнародної Організації Об’єднана Рада Українського та Зарубіжного Козацтва (МО ОРУЗК).

«Ось то гніздо,  Звідки вилітають усі горді і дужі як леви  Ось звідки розливається воля в Козацтво на всю Україну» М. Гоголь «Тарас Бульба  

Дорогі друзі, браття козаки!  

Як вам відомо, у травні 2019 року МО ОРУЗК сповнюється – 10 років. Це роки наших досягнень та наполегливої праці. І якщо для людей перші 10 років – це дитинство, то для Міжнародної організації – це достиглість і її спроможність. До нас часто звертаються знайомі та люди, які цікавляться нашою діяльністю. Що це за організація? Що вона вже зробила, чим вона відрізняється від інших? Який її склад?  Щодо загальних питань – то вони відображені на нашому сайті www.intercossacks.org.ua, який до речі вже відвідують люди з 111 країн світу і нараховує більш ніж 64 тисячі відвідувачів! Попереду нас і надалі чекає наполеглива колективна праця на користь розвитку козацтва України, під закликом: «Якщо не ми – то хто?» Ось, на наш погляд – 40 найбільш визначних пам’ятних кроків у майбутня нашої організації!  
Слава Богу що ми козаки! 

Начальник Генерального штабу Міжнародної Організації Об’єднана Рада Українського та Зарубіжного Козацтва  Член Президії Великої Ради Отаманів України  Генерал козацтва Володимир Земляний  

Пісня присвячена Об’єднаній Раді Українського та Зарубіжного Козацтва:

Об’єднаної Ради козаки, 
Подвижники сучасної доби, 
Шукайте свої сотні і полки 
Готуйтесь, козаки, до боротьби 
Об’єднаної Ради козаки 
Як вчили нас наставники, батьки 
Тримати оборону до кінця, 
Бо ж зрада козаку не до лиця. 

Об’єднаної Ради козаки 
Нас рвуть колишні друзі на шматки 
Упевнено , панове, ми йдемо 
Нізащо Україну не здамо! 

Поет: Іван Бубен Генерал і отаман ОРУЗК Композитор: Михайло Люшня 

 

І частина – 40 найбільш визначних пам’ятних кроків у майбутня козацької спільноти України 

1 крок – во славу козацтва 

Вперше в історії сучасної України ми організували та провели Першу Всевелику Раду козацтва України присвячену 100 річчю Української Державності, на яку прибуло більш ніж 300 делегатів з усіх областей України, на якій одностайно було обрано Гетьмана козацтва всієї України, легенду Української політики – Юрія Кармазіна. Прийнято ряд документів та звернень до Президента України та козацької спільноти України та Світу. 

2 крок – законодавчий 

Саме ми об’єднали вже існуючі проекти закону «Про козацтво України» і за допомогою депутатів ВР внесли та зареєстрували його у Верховній Раді України. На цей час новий проект закону знаходиться у відповідних Комітетах Верховної Ради. 

3 крок – розвитку козацької спільноти 

Ми підготували та об’єднали існуючий на цей час проект Цільової Програми розвитку козацтва на 2018-2022 роки, який вже розповсюджено серед козацьких організацій України. Сподіваємося прийняття оговореної Цільової Програми ІІ Всевеликою Радою козацтва України у 2019 році. 

4 крок – нашої гостинності 

На жаль, так сталося що великі та заможні організації жодного разу так і не спроміглися за свій рахунок провести всеукраїнські та міжнародні заходи (які передбачають оренду приміщень, друкування матеріалів, брейк – каву та фуршет).  А саме це вже неодноразово робили ми з вами! Як лунає заклик: якщо не ми, то хто!

5 крок – на зміцнення авторитету козацтва 

Наша організація практично вивела із забуття та надала друге дихання після 5 років занепаду – Раду Отаманів України. Ми зареєстрували її юридичний статус, зробивши її Великою Радою Отаманів України (ВРОУ), у яку входять усі Гетьмани, Верховні та Головні Отамани Міжнародних та Всеукраїнських організацій, значно розширені її права. І вона на цей час має статус і авторитет самої визначної, представницької організації козацтва України. 

6 крок – впевнено разом 

Ми отримали одностайну підтримку більш ніж 300 делегатів, про обрання «Гетьманом козацтва всієї України» нашого висуванця – депутата багатьох скликань, Юрія Кармазіна. На думку політичних обозрівачів – козацтво уперше заявило про себе на найвищому рівні! Бо коли ще таке було щоб Гетьман козацтва України, обраний саме козацтвом, претендує у виборах на вищу посаду в Державі – Президента України. 

7 крок – підвищення якості кадрового складу 

Без перебільшення, на цей час серед членів нашої організації нараховується 3 депутата Верховної Ради України, 16 депутатів обласних, міських та районних Рад. 

8 крок – пам’яті та історичної справедливості 

Нами підготовлено внесення у Верховну Раду України проекту Закону «Про реабілітацію козацтва» – «розкозаченого» радянською владою. На жаль, на цей час в Україні не існує такого закону. Історична справедливість потребує нашої підтримки. 

9 крок – козаків – волонтерів 

Взяли активну участь у Всеукраїнському волонтерському русі: нами були відправлені до підрозділів ЗСУ – теплий одяг, ліки та перев’язочні матеріали на суму більш ніж 85 тис. грн (виконавець генерал А. Пилипенко), а також військовий автомобіль – кунг ЗІЛ-131, автоплатформу для мінометів та цистерну-автопричепа для ГММ (отримувач 81 окрема десантно-штурмова бригада ЗСУ).

10 крок – на зміцнення міжнародного авторитету 

Наша міжнародна організація має свої консульства-представництва в країнах – США, Канаді, Німеччині, Австралії, Словаччині, Болгарії, Польщі, Казахстані, Грузії. Очолюють представництва Консули – відомі діячі у своїх країнах. 

11 крок – інформативно-видавничий козацтва 

Наша організація впевнено крокує вперед, має 2 своїх газетних видання: газету Ордена Богдана Хмельницького «Козацьке Поділля», та Ордена Івана Сірка міжнародну газету «Козак». Маємо свій Інтернет–сайт, який на цей час відвідують більш ніж 64 000 представників із 111 країн світу. 

12 крок – пам’яті політичних репресій 

Міжнародна організація Об’єднана Рада Українського та зарубіжного козацтва спільно з ВРОУ організували проведення панахиди пам’яті до 100-річчя політичних репресій комуністів проти козацького народу. 

13 крок – пошани та поваги до інтелектуалів 

Чи є ще такі організації у складі яких дружно співпрацюють 15 Генералів козацтва, тобто маючих вищі козацькі звання, 17 Академіків Українських Академій, 6 докторів наук, 9 професорів, 3 заслужених діячів науки та культури, 2 членів Генерального штабу які нагороджені Почесними грамотами Верховної Ради України.  У нас існує почесний Легіон інтелектуалів – відомих поетів, письменників, артистів, режисерів, композиторів. Серед нас – Перший Герой України – пілот – випробувач, всесвітньо відомий мандрівник, композитор – Лауреат Державної Премії. 

14 крок – впевненої ходи додає співпраця 

Тільки за остатній рік, підрозділами МО ОРЗУК було проведено і прийнято участь більше ніж 400 заходах, члени ГШ тільки за остатнє півріччя на місцях ознайомилися з основним складом козацьких організацій та підрозділів: Хмельниччини, Вінниччини, Тернопільщини, Чернігівщини, Миколаївщини та Київщини.

15 крок – в майбутнє скерований на підвищення авторитету козацтва 

У період Президентської виборчої компанії 2018- 2019 r., будучі запрошеними на зустрічі з найбільш визначними кандидатами у Президенти України, ми відразу ставили питання про необхідність відродження козацтва, які завжди отримували їх повну підтримку а також згоду про внесення в Програми партій козацьких питань, як-то: 
 Підтримку майбутнього Президента у прийнятті Закону про козацтво, 
 Підтримку в організації проведення слухань у ВР з питань козацтва, 
 Відродження Координаційної Ради з питань козацтва при Президентові України, 
 Введення посади Радника Президента України з питань козацтва,   Введення посад Радників з питань козацтва при Губернаторах в усіх областях, 
 Участі Президента на ІІ-й Всевеликій Раді козацтва України яка відбудеться через 3 місяці після інаугурації Президента України. 

16 крок – поваги та визнання Православної церкви 

Ми пишаємося отриманням нашою організацією Благословенних Грамот від його Святості Патріарха Філарета і Предстоятеля УПЦ, Блаженіійшого Володимира. 

17 крок – зміцнення козацького братерства 

З нами зустрічалися та спілкувалися представники та Отамани козацтв – Австралії та Болгарії, які приїжджали на Майдан та виступали на його сцені з закликами до Перемоги до учасників Майдану. 

18 крок – історичного значення козацької спільноти 

Разом з козацтвом США, Канади, Австралії, Словаччини і Болгарії та Міжнародної козацької спільноти, ми ініціювали звернення до керівництва Московії – про повернення в Україну козацьких святинь – клейнодів Війська Запорозького.

19 крок – турбота про майбутнє козацтва 

За нашою ініціативою відбулася важлива подія (яка демонструвалася на каналах ЦТ) – вручення прапору Об’єднаної Ради Українського та зарубіжного козацтва, на палаці військового ліцею ім. І. Богуна – на спеціальному урочистому заході з загальним шикуванням всього особового складу ліцею, разом з керівництвом та викладачами. Генерал – Керівник закладу разом з урочистим караулом під звуки військового оркестру прийняв наш козацький прапор. Самим визначним результатом цієї події ми рахуємо зміни в свідомості молоді. Прикладом може бути відповідь учня старшого класу, який з цікавістю дивився на цей урочистий захід, на запитання кореспондента Центрального каналу телебачення який заявив: «Раніш хотів бути космонавтом, а зараз – козацьким Отаманом!» 

20 крок – на всебічну підтримку учнівської молоді 

Наша організація має кілька козацьких класів та шкіл. Найбільш визначними стали такі учбові заклади, як Конотопська ЗОШ № 7, Київська ЗОШ № 123, яка має до речі і свій козацький музей. Генеральний штаб ОРУЗК прийняв рішення про знаходження в цьому музеї – клейнодів (святинь) нашої організації. 

21 крок – впевнений крок в майбутнє 

Наша організація утворила Академію Генерального штабу, яка видає посвідчення, зразок якого затверджений Міністерством юстиції та Міністерством освіти. Після її закінчення – присвоюється дострокове козацьке звання, а прізвище дипломанта вноситься до спеціального реєстру. До речі, наша Академія має статус «інтелектуальної власності», тобто єдиною, для усієї козацької спільноти. Випускники нашої Академії публічно захищають, перед поважною комісією, свої дипломні роботи, які практично усі мають важливе наукове та педагогічне значення. 

22 крок – створення академій та інститутів козацької спадщини

Наша організація практично є засновником та організатором діяльності таких поважних закладів, як-то: 

 Європейської козацької Академії бойових мистецтв, 
 Інституту козацької спадщини, 
 Академії Генерального штабу ОРУЗК. 

23 крок – ще один крок в майбутнє 

Разом з Міністерством освіти плануємо при Академії Генерального штабу ОРУЗК створення Малої Академії, де молоді козаки будуть вивчати козацьку науку і технічні дисципліни, фізично загартовуватися до служби у ЗСУ. 

24 крок – козацької пам’яті 

Наша організація славить своїх померлих побратимів – утворивши «Почесний меморіал козацької пам’яті», де вже назавжди записані прізвища наших братів, як-то: виконавець ролі Богдана Хмельницького та Тараса Бульби – Богдан Ступка, наша Берегиня і державний діяч – Валентина Семенюк, козацький Генерал і князь Юрій Шувалов, Президент національної федерації кікбоксінгу Генерал Павло Орел, Олімпійський чемпіон і рекордсмен світу – Леонід Жаботинський, Голова Міжнародного Союзу Чорнобильців – Анатолій Тишкевич, Генерал-лейтенант авіації і Генерал- полковник козацтва Володимир Захаров. Вічна їм пам’ять! 

25 крок – в ім’я збереження нашої фото історії для нащадків 

У нас існує своя дуже фахова фото історія. Усі наші заходи фіксуються у фотоальбомах (художний виконавець та фото історик – Генерал козацтва В. Падалко). За усі минулі роки у нас існує не тільки документальна але і своя фото історія у вигляді сотень художних фотоальбомів, включаючи усі щомісячні засідання Генерального штабу ОРУЗК. 

26 крок – юридична підтримка

Міністерства юстиції України  Міністерство юстиції України після перереєстрації усіх організацій (включаючи і козацькі), враховуючи нашу міжнародну діяльність, кількість наших міжнародних представництв, як виняток, залишило назву «міжнародна» для нашої козацької організації.

27 крок – наша сила в єдності з молоддю 

Заслуговує поваги та подальшої підтримки організація сумісного заходу ОРУЗК та Черкаської облдержадміністрації, коли ми разом організували та провели Всеукраїнський фестиваль козацької пісні, танцю та народних мистецтв, з одночасним проведенням публічних зустрічей з членами Генерального Штабу ОРУЗК. 

28 крок – козацького представництва 

На запрошення Миколаївської міськради делегація ГШ МО ОРУЗК, разом з членом ГШ адміралом ВМФ України В. Левшуновим та представниками ветеранів-учасниками бойових дій приймала військовий парад на день ВМФ України та взяла участь в урочистих заходах в м. Миколаєві. Разом з підрозділами Одеси та Миколаєва були проведенні посвячення та присвоєння козацьких військових звань козацькій старшині. 

29 крок – зміцнення загальної військово-козацької дисципліни 

В нашої організації встановлено тверде правило, яке кваліфікує появу будь кого з членів нашої організації, на засіданнях або інших заходах у цивільному вбранні як грубе порушення дисципліни та акт зневаги до козацького товариства. 

30 крок – організаційно-мобілізаційний 

Наша організація юридично утворила у Запоріжжі – «Січове козацьке братерство ветеранів та воїнів АТО» на чолі з ветераном АТО полковником В. Братешко. З’явилися нові потужні козацькі підрозділи на Тернопільщині, Вінниччині, Закарпатті, Хмельниччині, Миколаївщині та Херсонщині. 

31 крок – на захист прав жінок-козачок 

Нами підготовлено проект рішення до Великої Ради Отаманів України щодо поправок до історично існуючого на цей час, Старовинного Звичаєвого права, а саме про заборону присутності жінок на козацьких Радах. Рішення про його скасування нами було прийнято одноголосно. Тобто з цього часу жінки-козачки мають право бути не тільки Депутатами, Міністрами, Президентами, але й очолювати козацькі організації та бути присутніми на козацьких Радах всіх рівнів.

32 крок – на підтримку Старійшин Українського козацтва 

Практично ОРУЗК запропонував підсумкові документи Всевеликої Ради козацтва України – згідно рішення якої вже 22 червня 2018 року відбулося проведення розширеної Ради Старійшин України та обрання її Голови Івана Козара (Хмельниччина). 

33 крок – на зустріч ювілею ОРУЗК 

На запрошення нашого дійового підрозділу, а саме Гостомельської козацької Січі, на чолі з Головним Отаманом та мером Гостомеля – Генералом Ю. Приліпко – ми плануємо провести наші ювілейні заходи саме у м. Гостомелі, де нас чекають Палац культури, Собор Святої Покрови, великі культурні та організаційні заходи. Плануємо присутність на святі наших братів, почесних гостей та представників ЗМІ. 

34 крок – зусилля в ім’я збереження історичної пам’яті Гетьманських родин 

При МО ОРУЗК існує своє Дворянське зібрання членів дворянських і козацьких родів, які у різні часи мали військові заслуги, за що їм були присвоєні Дворянські звання.  До дня заснування нашої організації почало діяти «Об’єднання нащадків Гетьманських родин». Поки що вона нараховує тільки три члена нашої організації, які входять до Об’єднання – це наші побратими: І. Мазепа, О. Гоголь, А. Хуторний. Пам’ятаємо та думні з історії козацтва. 

35 крок – вшанування днів Героїв Крут 

У дні вшанування члени ОРУЗК приймають участь, як на місцях тих бойових подій – у Крутах, так і на місці поховання героїв – на Аскольдовій могилі у м. Києві, де також знаходяться поховання та пам’ятні знаки «Киборгів» та Героїв Небесної сотні. Згідно прийнятого рішення ці місця знаходяться і під наглядом нашої організації. 

36 крок – встановлення пам’ятних знаків на місцях захоронень 

Під керівництвом члена ГШ ОРУЗК Генерала М. Крисько діє Всеукраїнська організація «Пам’ять», яка веде розкопки та встановлення пам’ятних знаків на місцях захоронень. Крім того члени ГШ ОРУЗК у повному складі разом з мерією м. Городня, прийняли участь у відновленні заховання та вшануванні пам’яті козацького полковника на площі перед міською церквою. 

37 крок – обрання Гетьмана Вільного козацтва України 

Згідно рішення Всевеликої Ради козацтва України МО ОРУЗК ведеться підготовка до проведення Великою Радою Отаманів України – Всеукраїнської Ради Вільного козацтва з обранням Гетьмана Вільного козацтва України. 

38 крок – визнання могутності козацтва України 

Третього лютого 2019 року наша делегація, на чолі з Гетьманом Козацтва всієї України, у складі 12 осіб у парадному козацькому однострої прибула до Центральної виборчої комісії для подання документів та урочистого отримання посвідчення «Кандидата у Президенти України». Такого в історії сучасного козацтва ще не було. Козаки змагатимуться за вищу посаду в Українській Державі! 

39 крок – дипломатичної стриманості 

Ми заявили про своє дуже стримане і обережне, дипломатичне відношення до сучасного об’єднуючого процесу, пов’язаного з надбанням Україною Томосу. Підтримуючи створення єдиної помісної Православної церкви України, ми у той же час визнаємо право кожної особистості самостійно вирішувати про приєднання до своєї духовної гілки Православної церкви. 

40 крок – гідності діяльності нашої організації 

Міжнародна організація Об’єднана Рада Українського та зарубіжного козацтва – внесена до Всеукраїнського довідково-біографічного видання «Почесні імена України – Еліта Держави» у розділ «Українська доблесть та звитяга».  МО ОРУЗК разом з козацтвом України впевнено крокує далі!

ІІ частина – сторінка історії 

На цій сторінці, до Вашої уваги пропонуємо кілька фактів, маючих відношення вже до особистості Нашого Верховного Отамана – Гетьмана Левандо Олександра Петровича, бо це також невід’ємна частина визначеності та авторитету нашої організації. 

 Так сталося, що Наш Верховний Отаман та Гетьман тричі отримував найвище військове козацьке звання «Маршал козацтва»  
 від Гетьмана козацтва Запорозького,  
 від Гетьмана козацтва Болгарії,  
 від Гетьмана козацтва всієї України.  
 Наш Отаман, разом з Начальником штабу та своїм Заступником ще на початку Майдану організували та провели Козацьку Раду – у готелі «Козацький», що на Хрещатику, для усіх козаків – учасників Майдану.  
 Наш Отаман публічно звернув увагу Президента України, що до змісту його виступів, коли той в зневажливому тоні з трибуни Верховної Ради України – в перший раз закликав боротися з «отаманщиною», другий раз перефразував Держаний гімн України, що «усі ми браття українського роду», чомусь відкинувши слово «козацького»? І втретє, коли саме на День Українського козацтва з трибуни на Софіївської площі поздоровивши військових, воїнів УНА – УНСО, навіть усіх українців з Томосом, «забув» привітати та поздоровити – саме козаків, саме на День Покрови – Головного козацького свята.  
 Ми пишаємося, що саме наш Отаман був публічно відзначений міжнародною Асамблеєю ділових кіл, з присвоєнням звання «Лицар Вітчизни» та врученням йому нагороди «Золотий Хрест» -«Честь та звитяга».  
 Саме у нашого Гетьмана і Верховного Отамана офіційними Радниками є бувший Генеральний прокурор України і суддя Конституційного Суду, Секретар Священного Синоду УПЦ, депутати ВР.  
 До речі мало кому відомо, що наш Отаман вже на протязі 5 років, має посаду Великого Магістра і титул Князя – Міжнародного військово-лицарського ордену Святого Георгія Побідоносця, який об’єднує однойменні лицарські ордени шести країн світу.  
 Наш Верховний Отаман носить 4 почесних звання з визначенням «Заслужений», а також почесне звання «Посол миру ООН».  
 Запитання на яке можна не відповідати – у кого ще з керівників козацтва склалися давні особисті братерські стосунки, і до кого на запрошення приїздили на зустріч Верховні Отамани Австралії, США, Канади, Німеччини, Словаччини та Болгарії.  
 Викликає повагу вчинок Отамана як патріота, коли Він подарував ЗСУ, придбаний за свій рахунок автомобіль – кунг ЗІЛ-131 з автоплатформою для мінометів, автоцистерни для ПММ, за що отримав Урочисту Подяку та адресний пам’ятний прапор України від бійців 81 окремої високомобільної десантно-штурмової бригади ЗСУ, які були вручені йому на засіданні Генерального штабу ОРУЗК.  
 До речі наш Гетьман і Верховний є Головою Президії Великої Ради Отаманів України (ВРОУ) до складу якої входять усі Гетьмани козацтв України, Верховні та Головні Отамани усіх Міжнародних та Всеукраїнських організацій. Він також Президент: Європейської козацької Академії бойових мистецтв, Інституту Козацької Спадщини, Академії Генерального штабу ОРУЗК, а також Ректор Міжнародної Академії козацтва.  
До почесних фактів біографії Верховного Отамана належать:  
 отримання ним високих Президентських нагород «За професіоналізм та зміцнення престижу України»,  
 нагорода орденом «Богдана Хмельницького» ІІI та ІІ ступнів,  
 нагорода орденом «Святого Георгія Переможця» за заслуги відродження духовності в Україні та найвищою нагородою Орденом Андрія Первозванного від його Святості Патріарха Філарета,  
 нагорода орденом «Святого Миколая» від Предстоятеля Блаженійшого Володимира.  
 Наш Верховний Отаман мав честь і можливість:   на протязі кількох років щорічно подорожував по усіх Святих місцях Православ’я у Палестині, був хрещений у Святих водах Йордану,  отримав від Патріарха Ієрусалимського Феофіла у Храмі Гроба Господнього почесну нагороду, а саме – «Хрест Паломника по святим місцям Православ’я». 

Слова пісні, що присвячується Олександру Левандо 

Автор слов: Іван Бубен
Композитор: Михайло Люшня 

Гей Верховний отамане,  
Твоє слово полум’яне  
Крає душу козаків!  
Піднімаймо шаблю вгору,  
Хай штормить козацьке море,
Серед хижих ворогів,  

Хай несуться лави стрімко,  
Без утоми і спочинку  
На ненависні полки.  
Щоб розквітла Україна  
Незалежна і єдина,  
Не на мить, а навіки
Доля козацька- народ захистити,  

Доля Верховного- вічний двобій 
Вся Україна для нього, як мати  

Степ – його батько, і добрий і лихий. 

 

0-02-05-12297c5d524efdf3b92ab3e56795b22e826603a0c90c532b57743e1b69cfe116_58772da6