Левандо Олександр

Олександр Левандо

Гетьман Об’єднаної Ради Українського та зарубіжного козацтва, Верховний отаман, Голова Президії Великої Ради отаманів України, Маршал козацтва

На цій сторінці, до Вашої уваги пропонуємо кілька фактів, маючих відношення вже до особистості Нашого Верховного Отамана – Левандо Олександра Петровича, бо це також невід’ємна частина визначеності та авторитету нашої організації. 

 Так сталося, що Наш Верховний Отаман та Гетьман тричі отримував найвище військове козацьке звання «Маршал козацтва»  
 від Гетьмана козацтва Запорозького,  
 від Гетьмана козацтва Болгарії,  
 від Гетьмана козацтва всієї України.  
 Наш Отаман, разом з Начальником штабу та своїм Заступником ще на початку Майдану організували та провели Козацьку Раду – у готелі «Козацький», що на Хрещатику, для усіх козаків – учасників Майдану.  
 Наш Отаман публічно звернув увагу Президента України, що до змісту його виступів, коли той в зневажливому тоні з трибуни Верховної Ради України – в перший раз закликав боротися з «отаманщиною», другий раз перефразував Держаний гімн України, що «усі ми браття українського роду», чомусь відкинувши слово «козацького»? І втретє, коли саме на День Українського козацтва з трибуни на Софіївської площі поздоровивши військових, воїнів УНА – УНСО, навіть усіх українців з Томосом, «забув» привітати та поздоровити – саме козаків, саме на День Покрови – Головного козацького свята.  
 Ми пишаємося, що саме наш Отаман був публічно відзначений міжнародною Асамблеєю ділових кіл, з присвоєнням звання «Лицар Вітчизни» та врученням йому нагороди «Золотий Хрест» -«Честь та звитяга».  
 Саме у нашого Гетьмана і Верховного Отамана офіційними Радниками є бувший Генеральний прокурор України і суддя Конституційного Суду, Секретар Священного Синоду УПЦ, депутати ВР.  
 До речі мало кому відомо, що наш Отаман вже на протязі 5 років, має посаду Великого Магістра і титул Князя – Міжнародного військово-лицарського ордену Святого Георгія Побідоносця, який об’єднує однойменні лицарські ордени шести країн світу.  
 Наш Верховний Отаман носить 4 почесних звання з визначенням «Заслужений», а також почесне звання «Посол миру ООН».  
 Запитання на яке можна не відповідати – у кого ще з керівників козацтва склалися давні особисті братерські стосунки, і до кого на запрошення приїздили на зустріч Верховні Отамани Австралії, США, Канади, Німеччини, Словаччини та Болгарії.  
 Викликає повагу вчинок Отамана як патріота, коли Він подарував ЗСУ, придбаний за свій рахунок автомобіль – кунг ЗІЛ-131 з автоплатформою для мінометів, автоцистерни для ПММ, за що отримав Урочисту Подяку та адресний пам’ятний прапор України від бійців 81 окремої високомобільної десантно-штурмової бригади ЗСУ, які були вручені йому на засіданні Генерального штабу ОРУЗК.  
 До речі наш Гетьман і Верховний є Головою Президії Великої Ради Отаманів України (ВРОУ) до складу якої входять усі Гетьмани козацтв України, Верховні та Головні Отамани усіх Міжнародних та Всеукраїнських організацій. Він також Президент: Європейської козацької Академії бойових мистецтв, Інституту Козацької Спадщини, Академії Генерального штабу ОРУЗК, а також Ректор Міжнародної Академії козацтва.  
До почесних фактів біографії Верховного Отамана належать:  
 отримання ним високих Президентських нагород «За професіоналізм та зміцнення престижу України»,  
 нагорода орденом «Богдана Хмельницького» ІІ та ІІІ ступнів,  
 нагорода орденом «Святого Георгія Переможця» за заслуги відродження духовності в Україні та найвищою нагородою Орденом Андрія Первозванного від його Святості Патріарха Філарета,  
 нагорода орденом «Святого Миколая» від Предстоятеля Блаженійшого Володимира.  
 Наш Верховний Отаман мав честь і можливість:   на протязі кількох років щорічно подорожував по усіх Святих місцях Православ’я у Палестині, був хрещений у Святих водах Йордану,  отримав від Патріарха Ієрусалимського Феофіла у Храмі Гроба Господнього почесну нагороду, а саме – «Хрест Паломника по святим місцям Православ’я». 

Вірш присвячується Олександру Левандо 

Автор: Іван Бубен 

Гей Верховний отамане,  
Твоє слово полум’яне  
Крає душу козаків!  
Піднімаймо шаблю вгору,  
Хай штормить козацьке море,
Серед хижих ворогів,  

Хай несуться лави стрімко,  
Без утоми і спочинку  
На ненависні полки.  
Щоб розквітла Україна  
Незалежна і єдина,  
Не на мить, а навіки
Доля козацька- народ захистити,  

Доля Верховного- вічний двобій 
Вся Україна для нього, як мати  

Степ – його батько, і добрий і лихий. 

Від імені козацтва, членів Великої Ради Отаманів України
та ОРУЗК вітаємо Гетьмана ОРУЗК, маршала козацтва
Олександра сина Петра Левандо з вищою нагородою
Помісної Української Православної Церкви –
Орденом Святого Апостола Андрія Первозванного,
за заслуги з відродження духовності в Україні
та утвердження Помісної Української Православної Церкви. 

СЛАВА КОЗАЦТВУ!
СЛАВА УКРАЇНІ!