КОЗАЦЬКИЙ МАРШ
Відтворити відео
Previous
Next
вечная память

… 13.09.21 о 16.55 перестало  битись палке  серце   та відійшов  у вічність  наш вельмишановний Олександр Петрович Левандо.

А скільки було  ідей  й планів щодо співпраці та розбудови  козацтва….  Не встиг….  І душа його за справи його  полетіла до раю… Передчасна смерть   нашого  Гетьмана – величезна  втрата  як для суспільства так і для козацької спільноти вцілому….

Вічна світла козацька пам’ять і царство  небесне нашому Отаманові….

Щирі співчуття рідним, близьким….

У невимовній  скорботі схиляємо свої  голови.

Не плач, не бійся, не проси! Доля України - в руках українців!
Друзі, ми сьогодні знаходимося в такому стані, що нікому нам допомогти окрім нас самих. Доля нашої країни в наших українських руках! Розвиавати економіку, будувати медицину, армію – це завдання українського народу. Ми не маємо права плакати, боятися, просити! За нас це ніхто не зробить.
Прошу віднестись серйозно і прочитати заповіді наших предків, за якими ми повинні жити у цей тяжкий для українського РОДУ час:
1.«Стій за Землю свою, земля нам дана нашими Світлими Богами, зорана нашими предками, зрошена потом і кров’ю батьків, дідів, прадідів твоїх».
2. «Ворога РОДУ твого знищуй без пощади, але не принижуй його».
3. «Захищайся сам і захищай побратима твого, щоб РІД твій не скінчився (не перервався)».
4. « Будь вірним у дружбі, любові РОДУ твоєму та вірним і мужнім у праведній січі».
5. «Бачачи підступність ворога, тим же відповідай йому».
6. «Не вір ворогу раненому та вбивці брата твого».
7. «Держись правоти і правди, вони приведуть до перемоги».
8. «Не відповідай добром на зло. Не покаране зло породжує ще більше — абсолютне зло».
9. «Сила і непереможність РОДУ твого — в етнічній єдності РОДУ твого».
10. «Не опускай голови своєї, як раб. Не принижуйся ні перед ким і не давай нікому принижувати твій РІД. Не плач, не жалійся, не проси, не бійся. Живи, борись і переможеш!».
11. «Щоб руки наші трудилися о рала наші, а мечами добували незалежність нашу».
12. «Усе, що залежить від чужої волі, — зло. Усе, що залежить від власної волі, — добро. Рід твій повинен знати це коротке визначення добра і зла».
Ключовими словами світогляду наших предків оріїв-русинів (русичів) були «воля» і «творчість».
Слова «не плач, не бійся, не проси» часто зустрічаються в українських віршах, прозі, піснях. Вони йдуть від наших пращурів, передаються нам iз покоління в покоління на генетичному рівні.
 
Юрій Кармазін

ДО ВІДОМА
УСІХ КОЗАЦЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ УКРАЇНИ ТА ЗАРУБІЖЖЯ

Об’єднана Рада Українського та зарубіжного козацтва,

Президія Великої Ради отаманів України

 

ПОВІДОМЛЯЮТЬ:

Згідно відбувшихся перемов на протязі 2020 року , та загальних рішень між козацтвами Австралії, США, Канади , Європейського та Азіатських континентів – утворена та зареєстрована в тому числі у Міністерстві юстиції України – Всесвітня Академія козацтва (ВАК) – Word Academy of Cossacks.

Основні напрямки стратегічної діяльності зареєстровані відповідними юридичними інстанціями країн-учасниць:

-Створення всесвітнього реєстру історії козацьких подій та походів, пам’ятних знаків , заховань великих козацьких діячів , місць бойової козацької слави;

– Видання та популяризацію матеріалів козацької слави , місць переселень-міграцій козацького народу після громадянської війни, репресій, голодоморів;

– Утворення академічних представництв в країнах зарубіжжя . Організація їх діяльності з питань історії та сучасних здобутків представників козацької спільноти на континентах Всесвіту.

Велика Наукова Академічна Рада Всесвітньої Академії козацтва отримала право – за вагомий науковий внесок з історії козацтва (після захисту наукових праць) – на присвоєння ВАК наукових та академічних звань , видачу ліцензій розшукових дій на територіях країн , маючих відношення до діяльності ВАК, та нагородження почесною нагородою – Золотою Зіркою «Герой міжнародного козацького руху».

З метою громадської підтримки у розвитку міжнародного права у гуманітарній сфері, зарубіжними членами ВАК оговорено про співпрацю з інститутом соціального розвитку (3-й комітет ООН) по гуманітарно – історичним питанням.

ВАК буде діяти у п’яти регіонах ООН , як- то Азії, Латинської Америки, Австралії, Канади, Нової Зеландії та Східної Європи. В сферу її діяльності входять:

-Організація та проведення наукової діяльності з історії козацького руху на територіях країн-членів ВАК;

-Організація центрів фундаментальних досліджень з історії козацтва;

-Як важливе громадське утворення , ВАК буде співпрацювати з усіма країнами та відповідними структурами ЮНЕСКО по виконанню важливих історичних проектів. У Міжнародному центрі регіональних проектів вже розглядається участь ВАК у програмах «Всесвітня спадщина» та «Пам’ять світової історії».

Нашими зарубіжними представництвами з Центральним Офісом, проговорено про участь ВАК на конференціях ЮНЕСКО у якості учасника-спостерегача.

Нас з Вами попереду чекає творча міжнародна співпраця. І хай нам щастить у пошуках з історії Козацької Слави.

Слава Богу що ми козаки!

До співпраці запрошуються – члени Академій та Інституцій державних та громадських закладів усіх козацьких історичних напрямків.

Телефони та E-mail для зв’язку:
www.intercossacks.org.ua, rada.ukr.cosaks@ukr.net,
+38 (067-441-02-11, petr0674410211@ukr.net
+38 (050-994-04-00) ,vzemla@ukr.net 

 
 
герои украинского козачества
Иван Сирко
Як гадаєте, що Сірко робив у Франції, чекаючи оплати від Мазáріні? От як гадаєте? Пиячив? Гульдебасив?
Та ні. Іван Сірко читає в Сорбоні лекції латиною з історії Польщі та Русі-України.
Лекції!! Латиною!! В Сорбоні!! Вчить французьких студентів.
Шок. Чесно…
 
Сірко (Серко) Іван Дмитрович (1610-1680).
Найславетніший кошовий отаман Запорізької Січі родом з м. Мерефи сучасної Харківської області (за іншою версією – з Поділля), національний герой Франції, який не програв жодної з 244 битв, у яких брав участь Кошовий отаман Іван Сірко – унікальна видатна особистість.
Талановитий полководець лускав неприступні фортеці, як насіння.
Обирався козаками (а козакам, точно як нам, спробуй догодити) 12 разів кошовим отаманом.
Перший політичний в’язень (якого запроторили в тюрму в Сибір), якого на вимогу європейських країн російський цар повернув із Сибіру на Січ.
Турецький султан так боявся Сірка і його походів, що видав указ у всіх мечетях молитися про смерть українця…
Сірко з українським козацьким військом допоміг завершити в Європі 30-літню війну.
5 років (!!!) французи не могли повернути собі фортецю Дюнкерк. Найняли Сірка з козаками за високу плату, з умовою Сірка, що французи не будуть вмішуватися. Два дні козаки ходили навколо фортеці, вивчали місцевість і розробляли план. На третій день козаки взяли фортецю за кілька годин без єдиного пострілу і повернули її французам.
Мушкетери вигукували «віват» козакам і підкидали свої капелюхи Сірко поселився в Парижі і сказав, нікуди не поїду, поки не заплатите.
Французькі гвардійці дорікнули Сірку, що вони воюють за честь і славу, а козаки – за гроші. Відповідь прозвучала миттево – кожен воює за те, чого йому бракує.
 
Через 132 роки після смерті Сірка його мощі використовував фельдмаршал Кутузов перед Бородинською битвою 1812 р., щоб надихнути російську армію, а у 1966 р. президент Франції генерал Шарль де Голль поклав квіти до пам’ятника великому українському козаку в Києві, який у 1646 р. допоміг французам зробити те, що було не під силу “чотирьом мушкетерам короля” з роману Олександра Дюма.
 
Німецькі джерела називали його “Цирка”;
Росіяни – “Сєрко”;
Французи – “Сіро”;
Турки і татари – “Урусшайтан” (“руський чорт”), а туркені-матері лякали своїх дітей його ім’ям;
насправді Сірко – це козацький псевдонім, що означає “вовк”.

Коли ж ми вже почнемо вчити свою історію? Свою!!!

Володимир Шаров
архив публикаций и документов

Досягнення.
40 кроків на шляху розвитку козацького руху України

Наш козацький клас м. Конотоп

художественные фильмы про казаков
документальное кино
Снимок экрана 2021-03-09 161235

Битва під Вінницею:
льодова пастка Івана Богуна

Мультсеріал «Козаки»

книжна хата

Рекомендуємо книжки про козацтво та історію та культуру України.

песни и музика
видео

Хай живе вільна Україна

Маруся, раз, два…

аудио
цикави посилання