Перший міжнародний конгрес козацтва

Запрошення

zapr1

Перший міжнародний конгрес козацтва у м. Запоріжжя. Запрошення. План проведення

Міжнародний козацький конгрес вперше відбудеться на Запоріжжі наприкінці вересня цього року. Оргкомітет з підготовки  заходу було створено під час чергового засідання обласної координаційної ради з питань козацтва, що відбулося під головуванням першого заступника голови Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва Дмитра Сухініна.

 Запрошуємо прийняти участь у Першому міжнародному конгресі козацтва, що відбудеться на історичній Батьківщині козацтва у м. Запоріжжі 24 – 26 вересня 2015 р.

Конгрес відбуватиметься у залі 200 Запорізької облдержадміністрації об 11:00.

Засідання Ради отаманів України відбудеться 24 вересня у залі 300 Запорізької обласної ради о 15:00.

 

План проведення

Першого міжнародного конгресу козацтва

24 – 26.09.2015                               м. Запоріжжя

 

24 вересня 2015 року

08.00 – 14.00 Зустріч, транспортне супроводження, розселення, екскурсія по місту та обід для  іногородніх учасників конгресу

15.00 – 17.00 Засідання Ради отаманів України (зал 300 обласної ради)

18.00 – 19.00 Вечеря іногородніх гостей

19.00 – 22.00 Вільний час

 

25 вересня 2015 року

08.30- 09.30         Сніданок, прибуття учасників до адмінбудинку ОДА

09.30 – 10.50 Реєстрація учасників Конгресу, робота буфету

11.00 – 15.00 Пленарне засідання Конгресу

15.30 – 18.30 Екскурсійна програма

19.00 – 19.30  Вечеря для іногородніх гостей

19.30 – 22.00 Вільний час Обласна координаційна рада козацтва

 

26 вересня 2015 року

08.30 – 09.30 Сніданок для іногородніх гостей

10.00 – 12.00 Екскурсійна програма (за бажанням)

12.30 – 17.00 Від’їзд учасників Конгресу

 

Оргкомітет

Виступ Голови Президії

ВИСТУП
ГОЛОВИ ПРЕЗИДІЇ ВЕЛИКОЇ РАДИ ОТАМАНІВ УКРАЇНИ
ОЛЕКСАНДРА ЛЄВАНДО
на відкритті у м. Запоріжжі 25 вересня 2015 року
ПЕРШОГО МІЖНАРОДНОГО КОНГРЕССУ КОЗАЦТВА

 

Високошановні панове отамани!
Високоповажні представники козацької старшини!
Шановні гості ПЕРШОГО МІЖНАРОДНОГО КОНГРЕСУ КОЗАЦТВА!
Браття Козаки!

  

Дозвольте від імені Великої ради отаманів України, усього українського козацтва висловити нашу шану і вдячність керівництву обласної та міської держадміністрації, славному козацтву Запорізькому - які у цей складний для нашої країни час - вирішили провести «перший міжнародний конгрес козацтва» - на цій святій, для кожного з нас, землі - історичній колисці світового козацтва…

Цей дійсно історичний захід - є продуманим і цілеспрямованим кроком, щодо подальшого об’єднання українського та зарубіжного козацтва, підтримки нашого європейського вибору, розширення міжнародної діяльності.  Адже саме, у цей час, наші козацькі організації та об’єднання своєю діяльністю вирішують основну вимогу цього часу - об’єднання Української нації на боротьбу з ворогом.

Залученням, для цієї священної мети - усіх можливостей української та міжнародної козацької спільноти.

Так, ми з болем та обуренням згадуємо про початок Російської агресії проти нашої країни.  Початком якої стали події у Криму.  Як потім, цей російський монстр, по образу Придністров’я - породив ДНР та ЛНР.

Але ж вони - адже саме ці поді ї - породили у нашого народу міцний вибух піднесення – самопожертви та патріотизму.  Коли формувались добровольчі батальйони, відбувався самовідданий рух волонтерів, великий емоційний поступ, звитяги, суспільної свідомості, самовідданості.

Вже півтора року, Україна перебуває у стані АТО і Росія вже зрозуміла, що військовими діями, у її проектів - «Малоросія» успіху не буде.  І Український конфлікт утримувати поки що тліючим та вибухонебезпечним - на зразок Придністров’я.

 Але ми знаємо, що Росія – агресор і ніколи не змириться з незалежною та успішною Україною!

Але ми зобов’язані, використовуючи цей період - провадити технічне озброєння, вдосконалення підготовку своїх збройних сил, ретельно готувати їх резерв.

 Так, головними напрямками нашої діяльності є 5 основних завдань:

1) військова (участь козаків у складі військових формувань Збройних Сил України);

2) волонтерство (внесок у забезпечення бійців, які перебувають на передовій);

3)формування резерву для армії, так згідно нової національної стратегії, РНБО прийняло рішення про заходи по формуванню резервної армії.  хоч козацтво зараз періодично організовує табори, де юнаки отримують належний військовий вишкіл, опановують секретами військового ремесла, елементами рукопашного бою тощо);

4) рішучі дії у боротьбі з «п’ятою» колоною (посилення пильності, підвищення боєготовності, що спрямовані на протидію вилазкам провокаторів, сепаратистів, диверсантів - особливо в прилеглій до зони АТО місцевості).

5) посилення ролі засобів масової інформації.  Варто нам визнати, поки що ми програємо Росії в інформаційному просторі.  Саме тут у Запоріжжя зібрали першу всеукраїнську конференцію редакторів козацьких засобів масової інформації, на якій відбулася принципова розмова щодо посилення ролі і впливу засобів масової інформації на суспільство.  Створили комітет ЗМІ Великої Ради отаманів, який очолив генерал Дмитро Сухінін.

Потрібно більш рішуче і активно діяти у цьому напрямку бо на нашому боці правда, а козацтво у разі необхідності зі свого боку, разом з ГШ ЗС вже можуть і готові вже зараз - створювати та формувати свої високоманеврові спецбатальйони, або так звані «Ескадрони смерті» для ворогів України. Розвідувальні та диверсійні групи пластунів, диверсантів - партизанів, укомплектованих з козаків - характерників, гіпнотизерів, снайперів, мінерів.  І тут вже сьогодні знадобиться великий досвід наших бойових офіцерів, вчених, технічних спеціалістів, тренерів.  Тобто, ваш досвід, браття отамани!

Пам’ятаєте, ми з усмішкою спостерігали у першому фільмі, про Рембо, як він переміг майже цілу дивізію місцевих громадських гвардійців. Але ж, у тому ж фільмі можна було й бачити й потужне озброєння, міцність того громадського війська (як - то громадської гвардії).  До того ж, ці озброєнні, своєю зброєю підрозділи, як пам’ятаєте збирались до бою за якісь часи.

Браття козаки, і ми маємо свій історичний досвіт - козацького військового само устрою, та підготовки резерву. Бо кожний козак, мав вдома свого коня, козацький однострій, шаблю і рушницю.  І під керівництвом свого отамана відбувався негайний збір і готовність до бойових дій.  Адже, ось вона готова система підготовки військового резерву.  Бо тоді козаки - ветерани з дитинства, готували молодь до військової справи.  І у бою пліч - о - пліч, разом були дід, батько, син або внук, прикривши один одного.

Ось на цьому основана і наша козацька програма підготовки військового резерву – авторами якої є військові ветерани високого рангу, козацькі отамани, які керували військовими підрозділами у гарячих точках.

І ми дуже сподіваємось, що одного разу, нас з вами заслухають і запросять до співпраці.  І тут як ніколи, раніш згадується, давно очікувані нами закон про козацтво.  Ми впевнені як ніколи, що зараз у йог своєчасності.  Розкажу вам, вже як півтора роки тому, я з кількома своїми товаришами, до речі присутніми у цьому залі, були запрошені на одне із засідань ВР.  Де я мав змогу, особисто вручити на той час в. о. Президента та одночасно голови ВР А. В.  Турчинову - напрацьований варіант закону про козацтво.  У якому вже були внесенні питання:

 - Формування збройних козацьких підрозділів
 - Право на зброю
 - Формування військового резерву і т. ін.

Прямо у залі, у присутності своїх товаришів, отримав від нього запевнення, що цей документ буде обов’язкового розглянутий у комітетах ВР за участю представників козацтва.

На жаль, вочевидь, до нього черга ще не дійшла.  Але враховуючи що цей момент був зафіксований фотокадрами - я сподіваюсь при нагоді, подарувати це фото вже секретарю РНБО, і якщо повезе, отримати його поважне слово - у вирішенні цього важливого для нас з вами питання.

Сьогодні наше суспільство роз’єднане на дві частини - одні наполягають, що Україна повинна боротись за територіальну цілісність, інші - що від Донбасу і Криму треба відмовитись, щоб швидше рухатись до Європи.

Будьмо відверті - військових методів рішення конфлікту зраз поки що не існує, бо будуть нові жертви серед військових та мирного населення.  Але основою безпеки держави, повинна бути сильна і технічно потужна армія з міцною контррозвідкою - це становий хребет будь - якої держави.

Адже, неймовірно, але за останні півтора роки, генерал Полторак в нас, є вже 4 міністр оборони.

 

Ми схиляємо голови перед рядовими бійцями добровольчих батальйонів, які віддали життя та своє здоров’я на передовій.

Але в нашій країні на даний час сформувалися якісь два паралельних вимірів – у першому добровольці б’ються на сході, у другому - їхні комбати сидять у Верховній Раді…

Виявилось, що в нас можна бути водночас і політиком і командиром, але такого ніде у цивілізованому світі ще не було!

Бо ми козаки, навіть історично не можемо собі уявити, коли б у час війни, або походу козацькі отамани покинули свої війська напризволяще, відправлялись засідати у сейм чи сенат.

Адже якщо бажаєте контролювати або виборювати владу - йдіть на місцеві вибору, законним шляхом беріть політичну владу і починайте будувати державу знизу - з села, району, області.

Ми визнаємо, що війна відбувається не тільки у театрах бойових дій АТО.  Цілеспрямована, жорстка війна зараз йде поряд та навколо нас - і її назви «ідеологічна», «дипломатична»…

 

Повинне відбуватися достойний, впевнений, переконливий діалог з представниками Російського козацтва.

І якщо з бойовиками та терористами, на рівні керівників держав, перемовини ніколи не ведуться.  То засобів народної козацької дипломатії ще ніхто не відміняв.  Адже козаки, в усі часи, та навіки вели перемови між собою - уважно вислуховуючи один одного.

Я розповім Вам, лише про один з бойових об’єктів АТО на Луганщині, де воюють наші козаки - це усім відоме героїчне місто Щастя. Так сталося, що військовим комендантом цього міста був призначений наш козацький генерал Віктор Ткаченко.  І зараз, у Щасті є підрозділ з 150 козаків, а ще 17 військових чекають посвяти в козаки.  Козаки добре воюють і ведуть активну пропаганду.

Як яскравий приклад, такої діяльності є той факт, що якщо на початку ЛНРовці вели Ткаченка до свого особистого списку на знищення, то потім після взаємоспілкування, більш 70 козаків ЛНР, зовсім відмовились воювати з українськими козаками. І погодьтесь, це ідеологічна перемога!

Тому ми із задоволенням, прийняли звістку про те, що козацький круг, який зібрався у Щасті і на якому до речі, був присутній і губернатор Луганщини - обрав Ткаченка - Польовим Гетьманом Східного округу зони АТО.

Йде неоголошена, агресивна війна! Гинуть українці, гинуть наші козацькі побратими!

І буде відвертими, спокою та миру на нашій землі, ще довго не буде!

Адже самі у цей час громадські, державні та козацькі інституції та об’єднання - повинні вирішувати велику та значну вимогу – об’єднання Української нації на боротьбу з ворогом, залученням можливостей цієї міжнародної козацької спільноти.  У тому числі достатнього діалог з представниками Російського козацтва!

А ми козаки, хто зараз, або а своїм віком, або фаховим громадськими станом - не тримає у руках військову зброю - маємо бути бійцями ідеологічного та дипломатичного фронту! Це наш обов’язок перед Батьківщиною!

Пам’ятаєте, як десь у травні цього року було отримано відкритого листа до козаків України від Верховного отамана Козацьких військ Росії - Віктора Водолацького.  У якому він звертався до Козаків України (далі російською):

«... Как возможно оболванных и одураченных нацисткой пропагандой, у алчущих крови нацистко - бандеровцев...» і так далі…

Враховуючи, що отаман Водолацький – крім того є ще й депутатом Російської Держдуми, від партії Путіна, та й ще головою одного з комітетів, я ознайомившись зі змістом цього неоднозначного листа, то за згодою козаків – вирішив написати йому відповідь виключно рідною українською мовою. Із задоволенням процитую, лише один невеликий вислів, який я привів своєму опонентові:

«... Я не буду дискутувати з Вами, як автором прибулого до нас з Росії послання, а просто відповім цитатою, тобто словами Вашого співвітчизника, відомого російського кінорежисера з козацьким прізвищем Аркадія Тігая (надалі російською мовою): «Украина нас руських родила, выкормила, выпестовала и вывела в люди, дала нам письменность и веру, потому она и «ненька», а Киев - мать городов руських.  Рожденные в днепровской купели, мы выросли, розбрелись по свету, разбогаели, заматерели и тепер, навалившись на Украину всей воей огромной сыновей тушей, реально насилуем собственную мать, причем делаем это с восторгом и удальским гиканьем… эй вы, русские мужики, вас еще не тошнит от этой мерзости?»

Тисячі могил українців загиблих на своїй богом даної землі, від російської зброї, та російських вояків, - це тисячі малолітніх сиріт, які понесуть у далеке майбутнє пам'ять про тих, хто вбивав їх молодих батьків на їхній богом даній землі.

На днях в Інтернеті я побачив символічний малюнок: козак січовик, у козацькому вбранні, сидить у позі Мамая, з шаблею на колінах, з пістолями за поясом - вказує пальцем на тебе і запитує: «А що ти зробив для нашої перемоги?».  Погодьтеся, що це дійовий та своєчасний заклик нашого часу!

І кожен з нас, повинен дати, на нього свою відповідь!

Наша держава, наш президент, наш народ чекають від нас активних дій по її розбудові, чекають нашої підтримки.

Шановне товариство!
Доповім Вам, що згідно планів діяльності Ради отаманів України, вже відбулися серйозні організаційні заходи, та напрацювання – з комітетами ВР щодо організації та проведення громадських слухань з питань розвитку козацтва, на яких би йшлося - і про закон про козацтво.  І питання організації громад, і про участь козацтва в становленні сучасних збройних сил та підготовки військового резерву і нашої з вами участі, в усіх ланках виборчого процесу.

А кожному з нас там було що сказати.  Але останні події і перед ВР, так і в середині.  На превеликий жаль поки що, загальмували цей дуже важливий для нас з вами захід.  Але як запевнили офіційні особи, він обов’язково у зручний час, повинен відбутися.  Так, що будемо з вами чекати, та готуватися!

І ми впевнені що, козацтво й стане тією соціально - політичною силою, яка буде фундаментом національно - державницькою ідеєю України, навколо якої об’єднається український народ.  Бо всі ми браття козацького роду!

Напрошується ідея - створення центрів з підготовки козаків молодших і середніх командирів.  З розвитком економіки, держава повинна була дозволити собі внесення до бюджету спеціальної статті на фінансування козацьких общин й будування козацької резервної армії.

Зараз ми дуже активно і плідно співпрацюємо з Українською всесвітньою координаційною Радою і разом з її головою Михайлом Ратушним - створюємо великий банк даних зарубіжних козацьких організацій.  Як ви розумієте, цей проект повинен бути нашим загальним.  Тому потребує участі усіх козацьких організацій.  Адже, майже в усіх організаціях вже є по кілька зарубіжних козацьких адресатів.  То ж ми сподіваємося на нашу загальну подальшу співпрацю.

Матеріали даного напрацювання ми обов’язково вам представимо, і наші козаки зможуть вести активну міжнародну діяльність з метою, такої важливої міжнародної підтримки іміджу України, і наша з вами діяльність по об’єднанню козацтва взагалі.

Ось дивіться, за даними статистиків зараз в Україні проживає близько 12 мільйоні молоді.  За кордоном - ще 6 мільйонів молодих українців.  Виховані на західних цінностях та неприйнятті корупції, вони могли б стати головними промоутерами нашої країни в світі або реалізувати себе в Україні.  Цьому вже сприяє новий Закон «Про волонтерську діяльність», який максимально спростив процедури для здійснення волонтерської роботи всім закордонним українцям.  У новому Законі «Про молодь», який зараз розробляється з комітетами розвитку ООН, 6 мільйонів закордонних молодих українців вважатимуться українською молоддю та матимуть рівні з нею можливості, це важливо для України, для козацтва!

 Ми звикли оперувати цифрою, що українців 46 мільйонів.  Насправді нас 65 мільйонів в усьому світі, і Українська держава, вибудовуючи свою політики повинна мислити саме такими масштабами.

Панове отамани, шановні браття козаки!

Я розповідав вам про те, що мабуть лежить на душі у кожного козака, кожного з нас!

Ви пам’ятаєте, що такі історичні означення: Якщо «солдат» - це професія, то «боєць» - риса характеру, а «воїн» - це стан душі! А для українського народу «козак» і «воїн» завжди були однозначні синоніми.  Захисник Вітчизни - козак завжди боровся проти усякого зла та неправди! За землю, за волю, за свій народ!

І тому козацькому роду нема переводу!
Слава Богу, що ми козаки!
Слава Україні!
Дякую за увагу!

Резолюція Першого міжнародного Конгресу козацтва

РЕЗОЛЮЦІЯ
Першого Міжнародного Конгресу козацтва

 

24 – 26.09.2015 р                                                                                                     м. Запоріжжя

 

Ми, делегати Першого Міжнародного конгресу козацтва, які представляють козацькі організації різних країн світу та всіх регіонів України,  усвідомлюючи відповідальність перед нашими славними  пращурами, Богом та Україною, прагнучи до збереження свободи, незалежності та територіальної цілісності України, забезпечення миру, європейського вибору та гармонійного соціально-економічного розвитку нашої держави, вирішили:

1. Підтримати постанову Верховної Ради України «Про звернення до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором».

2. Підтримати зусилля Президента та Уряду України зі створення потужної, дієвої, ефективної системи збройного захисту найважливіших стратегічних об’єктів та військової самоорганізації населення шляхом залучення козацьких організацій України.

3. Враховуючи загострення військово-політичної ситуації, посилення російської агресії та активізацію бандформувань на Сході України, світовій козацькій спільноті забезпечити розширення матеріально-технічної, дипломатичної, інформаційної підтримки армії та народу України в боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність.

4. Сприяти реалізації нової військової доктрини держави щодо розбудови сучасної, високопрофесійної, оснащеної за високими стандартами, армії та флоту.

5. Рекомендувати Генеральному Штабу України, Міністерству оборони України з метою поширення та популяризації славних бойових традицій, створити у складі Збройних Сил України козацькі частини та підрозділи з відповідними старовинними званнями.

6. Міжнародним козацьким організаціям та інститутам громадянського суспільства сприяти проведенню в України національних та регіональних козацьких навчань із військової підготовки із залученням учасників Антитерористичної операції на Сході України.

7. Схвалити ініціативу Запорізької обласної ради козацтва із проведення операції «Козацький волонтер», сприяти поширенню досвіду серед світових козацьких організацій, створенню міжнародного центру допомоги сім’ям загиблих, поранених та постраждалих під час проведення Антитерористичної операції.

8. Для підтримки боротьби Українського народу за свободу та європейський вибір, козацьким організаціям активізувати інформаційно-роз’яснювальну роботу із Урядами, парламентами, політичними партіями та громадськістю своїх держав.

9. Підтримати діяльність Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй щодо запобігання виникненню військових конфліктів, які порушують територіальну цілісність та державний суверенітет країн світу.

10. Для об’єктивного та широкого висвітлення ходу Антитерористичної операції на Сході України, суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації в державі, популяризації історичного досвіду боротьби козацтва за віру і волю, створити ефективну світову мережу козацьких друкованих, електронних та он-лайн ЗМІ, підтримати роботу всеукраїнського комітету з питань преси та інформаційної політики Великої Ради Отаманів України.

11. Виходячи з необхідності популяризації козацьких бойових звичаїв серед дітей та молоді, звернутися до уряду України щодо надання козацьким бойовим мистецтвам статусу національних видів спорту.

12. Органам місцевої виконавчої влади активно впроваджувати в навчальних закладах України, військово – спортивну патріотичну гру «СОКІЛ — ДЖУРА», звернутися до міжнародної козацької спільноти про підтримку цього важливого напряму виховної роботи.

13. Розповсюдити досвід Запорізької обласної державної адміністрації та Запорізької міської ради щодо реалізації програми «Запоріжжя – козацька столиця України», реалізувати проект козацького національного меморіалу отаманів-героїв у кожному обласному центі, сприяти створенню в м. Запоріжжя козацького всесвітнього інформаційно-просвітницького центру.

14. Звернутися до Уряду України, Національної Академії Наук України щодо реалізації культурно-мистецьких та науково-дослідних проектів із вивчення та висвітлення історії переможних козацьких походів, економічної, державотворчої та геральдичної діяльності козацтва.

15. Рекомендувати органам місцевого самоврядування України сприяти популяризації на регіональному рівні створенню системи козацьких нагород.

16. Створити Оргкомітет Конгресу для формування Всесвітньої Ради отаманів, запросити до участі у ній представників міжнародних організацій.

17. Клопотати перед ЮНЕСКО про надання Національному заповіднику «Хортиця» – духовному центру козацтва – статусу міжнародного, а Межигірському монастирю –  Спасо-Преображенського військово-козацького монастиря.

18. Клопотати перед Урядами України та Французької Республіки щодо організації перенесення на Батьківщину, до м. Гуляйполе Запорізької області праху видатного борця за свободу та незалежність України Н.І. Махна.

19. Кабінету Міністрів України, Раді Отаманів України, регіональним козацьким організаціям активізувати роботу із реалізації історико-меморіальних проектів, що мають велике значення для підйому патріотичного духу Українського народу: комплекс «Козацька слава» Національного заповідника «Хортиця» (м. Запоріжжя), Пенати Івана Сірка (с. Грушівка Нікопольського району Дніпропетровської області), пам’ятне місце Козака Мамая (м. Дніпродзержинськ Дніпропетровської області), П. Сагайдачного та І.Суліми.

20. Рекомендувати Кабінету Міністрів України надавати постійну підтримку у створенні та діяльності козацьких підприємств як економічного підґрунтя козацьких організацій.

21. Рекомендувати Уряду України всіляко підтримувати, популяризувати роботу козацьких класів у середніх школах та розробити державну програму вивчення історії та традицій козацтва у вищих навчальних закладах

22. Доручити постійно діючому Оргкомітету Конгресу забезпечити реалізацію всіх прийнятих рішень Конгресу.

23. Контроль за виконанням рішень Конгресу покласти на Велику Раду Отаманів України.

 

Прийнято на пленарному засіданні
Першого Міжнародного Конгресу козацтва

25.09.2015р