Засідання Президії Великої Ради Отаманів України. 2015 р.

Запрошення №11/12 від 01.12.2015

_1_1

Порядок денний

_1_2

Доповідь Голови Президії

ДОПОВІДЬ

Голови  Президії  Великої  Ради  отаманів  України Олександра Лєвандо на  відкритті  Засідання   ВРОУ

 12 грудня 2015 р.                                                                         м. Київ

Ясновельможні панове Гетьмани! Високошановні панове Отамани! Високоповажні представники козацької Старшини! Шановні гості нашого зібрання!

На початку свого виступу дозвольте висловити нашу повагу і вдячність за те, що Ви у такий досить складний з політичної та економічної складової час знайшли можливість прибути на це засідання ВРОУ.

По даним секретаріату на момент відкриття на нашому зібранні присутні 87 отаманів – членів ВРОУ майже з усіх регіонів України. Але, високоповажні панове Верховні та Головні  отамани продовжують прибувати й прибувати. І, якщо наш зал засідань розраховано більш ніж на 100 місць, то ви можете самі переконатись, що він вже повністю заповнений. І це дуже приємно. Вітаю Вас з прибуттям. Все це свідчить, що ВРОУ по праву є тим майданом, або козацьким кругом, на якому ми разом оговорюємо, плануємо та будуємо майбутнє козацького руху України. Наше з Вами майбутнє.

Шановне товариство! Давайте згадаємо історію, коли, десь 2 роки тому, у час складних політичних обставин, які тоді склались в Україні, суспільство враз поділилось на дві протистоячих частини. І козацтво, як частина українського суспільства, розділилося на 2-а протистоячих табори. Одна - виступала та боролася на Київському майдані та майданах своїх місць; інша почала своє протистояння у складі витворів під назвою ЛНР, ДНР, або розганяла нагайками майдани в Запоріжжі та Харкові. В той час, як одна і переважна частина українського козацтва у складі добровольчих батальйонів та ЗСУ воювала під Дебальцевим, Щастям, аеропорту, друга - разом з російськими козаками руйнувала Україну та створювала козацьке військо ДНР.

Тодішня РОУ враз перестало існувати. І так сталося, що саме у цей час, прямо на майдані, зібравшись разом, отамани, які були на той час у Києві, вирішили скликати  недієспособну  на той час надзвичайну РОУ, з тим, щоб надати їй нове життя, нове дихання, нову ідеологію.

І саме 6 грудня 2014 р. саме у цьому залі ми з Вами зібрались на РОУ. Раду, на яку прибули 92 отамани. І це була демонстрація воістину козацького братерства. Демонстрація єдності та нашого загального громадського державницького вибору.

Зараз, коли наша армія провадить технічне переозброєння, вдосконалює підготовку збройних сил, ретельно готуючи свій резерв, для наших козацьких організацій головними повинні стати такі основні напрямки нашої діяльності:

1) військова (участь козаків у складі військових формувань Збройних Сил України);

2) волонтерство (внесок у забезпечення бійців, які перебувають на передовій);

3)формування резерву для армії, згідно нової національної стратегії. РНБО  оприлюднило рішення по формуванню резервної армії. І плюс козацтво теж періодично організовує табори, де юнаки отримують необхідний військовий вишкіл.

4) рішучі дії у боротьбі з «п’ятою» колоною (посилення пильності, підвищення боєготовності, що спрямованоі на протидію вилазкам провокаторів, сепаратистів, диверсантів - особливо в прилеглій до зони АТО місцевості).

5) посилення ролі засобів масової інформації.  Варто нам визнати, поки що ми програємо Росії в інформаційному просторі. Тому у вересні  у Запоріжжі ми зібрали першу всеукраїнську конференцію редакторів козацьких засобів масової інформації, на якій відбулася принципова розмова щодо посилення ролі і впливу засобів масової інформації на суспільство.  Створили комітет ЗМІ Великої Ради отаманів, який очолив член Президії генерал Дмитро Сухінін, який сьогодні доповість Вам про діяльність та плани цього важливого утворення.

Пани отамани! Коли нас з Вами закликають  взяти за зразок, як досвід громадського захисту, опит підготовки громадських гвардійців Швейцарії або США, то це для нас не дуже зрозуміло. Бо ми козаки, з давнини маємо свій багатий історичний досвіт козацького військового само устрою, та підготовки резерву. Бо кожний козак, завжди мав вдома свого коня, козацький однострій, шаблю і рушницю.  І під керівництвом свого отамана відбувався негайний збір і готовність до бойових дій.  Адже, ось вона провірена роками готова система підготовки військового резерву.  Бо тоді козаки - ветерани готували з дитинства, молодь до військової справи.  І у бою пліч - о - пліч, разом були дід, батько, син тай внук, прикриваючи один одного.

Ось на цьому основана і наша козацька програма, програма підготовки військового резерву, авторами якої є військові ветерани високого рангу, козацькі отамани, які керували військовими підрозділами у гарячих точках. І ми дуже сподіваємось, що одного разу керівництво Держави та ЗС нас з вами заслухають і запросять до співпраці.  І тут, як ніколи раніш, згадується давно очікуваний нами закон про козацтво. Ми впевнені як ніколи, у його своєчасності.  Розкажу вам, вже як півтора роки тому, я з кількома своїми товаришами, до речі присутніми у цьому залі, були запрошені на одне із засідань ВР.  Де я мав змогу, особисто вручити на той час виконуючому обов’язки Президента та одночасно голови ВР Олександру Валентиновичу Турчинові на той час напрацьований варіант Закону про козацтво.  У якому вже були внесенні питання:

 - Формування збройних козацьких підрозділів, - Право на зброю, - Формування військового резерву, волонтерства і т. ін.

І там, прямо у залі, у присутності своїх товаришів, отримав від нього запевнення, що цей документ буде обов’язкового розглянутий у комітетах ВР за участю представників козацтва. На жаль, вочевидь, до нього черга ще не дійшла.  Але враховуючи що цей момент був зафіксований фото кадрами,  я сподіваюсь при нагоді, подарувати це фото вже секретарю РНБО, і якщо нам повезе, отримати його поважне слово  у вирішенні цього важливого для нас з вами питання.

 Вже здавна, та й сьогодні лунають та лунають надривні заклики до об’єднання, які слухали вже на протязі років. Але ж, вони практично лунали в порожнечу. І козацьке прислів’я: «Де два козаки - там 3 гетьмани», як ніколи трансформувало загальний настрій. Що нас зможуть об’єднувати не палкі заклики, а відданість об’єднуючої ідеї.

Пам’ятаєте, як у часи нашої першої революції нас єднав співучий заклик: «Разом нас багато, нас не подолати!». Бо на той час відбувся новий значний імпульс великого відродження та становлення як української нації, так і козацького руху. Але нажаль, новий тоді гетьман «тире» Президент, почавши щось робити для козацтва, скоро все, у тому числі й державні питання, так і залишив у початковому стані, сам зійшовши у нібитіє..

Для подальшого кроку потрібна була міцна загальнооб’єднуюча ідея. І вона з’явилася, коли на нашу Батьківщину напав ворог. Але, спочатку відбулася революція гідності. Адже самі ці події, породили у нашому народу міцний вибух піднесення, самопожертви та патріотизму. Коли формувались добровольчі батальйони, відбувався самовідданий рух волонтерів, великий емоційний поступ, звитяги, суспільної свідомості, самовідданості.

Пам’ятаю, як ще у часи Януковича, на одному представницькому зібранні у палаці Україна, ми задали питання одному державному можновладцю: «Коли буде прийнятий «Закон про козацтво»? На що він без зупинки відверто відповів:-«А ніколи! Бо ми Вас боїмось. Бо Ви для нас, якісь, незручні, непередбачені».  І ви знаєте, це відповідало дійсності. Бо козацтво у своєму історичному менталітеті – непокори до несправедливості з їхньої думки, що не мало право на самостійність.

На превеликий жаль, у Росії раніш визнали роль козацтва. Не дарма ж Путін став присвоювати козацьким отаманам генеральські звання, а через свою партію вводити їх у Держдуму, даючи для керування цілі комітети.

Шановні браття козаки!

Ми з вами добре знаємо, що тисячі могил українців загиблих на своїй богом даної землі, від російської зброї  - це тисячі малолітніх сиріт, які понесуть у далеке майбутнє пам'ять про тих, хто вбивав їх молодих батьків. На днях в Інтернеті я побачив символічний малюнок: козак січовик, у козацькому вбранні, сидить у позі Мамая з шаблею на колінах, з пістолями за поясом - вказує пальцем на тебе і запитує: «А що ти зробив для нашої перемоги?».  Погодьтеся, що це дійовий та своєчасний заклик нашого часу! І кожен з нас, повинен дати, на нього свою відповідь!

Наша держава, наш Президент, наш народ чекають від нас активних дій по її розбудові, чекають нашої підтримки.

 Доповідаю Вам, що Президія ВРОУ, провела ряд важливих заходів. Так, разом з Координаційною Радою запорізького козацтва, Облдержадміністрацією було організовано та проведено в колисці козацтва Запоріжжі видатний на погляд його учасників міжнародний захід. Як то, Перший міжнародний конгрес козацтва, який привітали міжнародні та урядові організації.

Такого міцного заходу на Україні ще не було.    .

Погодьтесь, що залучити до цього проекту практично увесь апарат облдержадміністрації та міськради дуже не просто. Наша подяка члену Президії генералу Дмитру Сухініну з його командою однодумців, які змогли це зробити. Про цей захід він сам розповість у своєму виступі.

Я ж з свого боку лише додам, що росіяни теж провели свій подібний захід у Новочеркаську на пів місяця пізніше.  На це Путін, до речі, залучив дуже величезні кошти, сотні тисяч доларів, сплачуючи проїзд, розміщення, утримання усіх міжнародних представників з Америки, Австралії, Європи. Хоча порядок денний був дуже звичайний і невиразний, не відображений в Інтернеті. Просто пропагандистський захід. Не з такою помпою та показухою, але ми були з вами першими і це дуже принципово.

Як виявилось, для спілкування з козацькою спільнотою більш ефективна система проведення виїзних засідань Президії ВРОУ у регіони. Відтоді,  з’являється можливість спілкування із значною кількістю козаків, слухати їх виступи зауваження та пропозиції, координувати наші дії.

Так були підготовлені та проведені засідання Президії в історичному Нікополі, столиці козацького Поділля Хмельницькому, у столиці та колисці козацтва Запоріжжі. А напередодні проведення Першого міжнародного конгресу там же відбулося позачергове с засідання ВРОУ.

До речі, членів Президії  практично завжди приймали вищі керівники областей та міст, на яких ми з’являлись разом з місцевими отаманами і разом вирішували питання, які накопичувались до цього майже роками.

У виступах членів ВРОУ, виступах козацької старшини, у тому числі на виїзних засіданнях, неодноразово озвучувалось питання  про необхідність звернень до усіх гілок влади, щодо їх уваги до питань козацтва. Доповідаю, що Президія ВРОУ прийняла один важливий напрямок своїх діяльності і має, на наш погляд, дуже серйозні напрацювання. Згідно планів діяльності Ради отаманів України вже відбулися  досить важливі організаційні заходи та напрацювання з представниками кількох комітетів ВР щодо організації  та проведення громадських слухань з питань розвитку козацтва, на яких би йшлося і про закон про козацтво, організації громад, про участь козацтва в становленні сучасних збройних сил та підготовки військового резерву і нашої з вами участі в усіх ланках виборчого процесу. А кожному з нас там буде що сказати!

Для вирішення цієї та інших проблем Голова Президії Великої Ради Отаманів України разом з керівником групи політтехнологій та зв’язків з держструктурами мали дуже змістовну бесіду з керівником Головного департаменту адміністрації Президента України. Були оговорені такі питання, як інформування адміністрації Президента про проведення Першого міжнародного конгресу козацтва в м. Запоріжжі, про виконання рішень, резолюції конгресу. Про ініціювання адміністрацією Президента питання проведення у ВР громадських слухань по розвитку козацтва. Порушені питання були уважно заслухані та оговорені. Була обіцяна необхідна підтримка та надані контакти для вирішення наступних проблем.

Крім того, члени Президії ВРОУ, а також оргкомітету з проведення Конгресу О. Левандо та Д. Сухінін були запрошені до керівництва Міністерства Оборони України. Там були також оговорені ряд важливих питань, як то:

- з підготовки резерву ЗС; - волонтерської діяльності; - організації фізичної військової підготовки учнівської молоді; - взаємодії та участь ВРОУ у громадських комітетах МО.

Інформую Вас, що Президія ВРОУ звернулась з листом до Голови Кабінету Міністрів щодо заохочення держслужбовців та працівників МО приймавших участь з підготовки та проведення міжнародного конгресу козацтва. І за  отриманою відповіддю відомчими нагородами удостоєні 2 старших офіцери Міністерства Оборони.

 З великим задоволенням інформую вас, шановне товариство, що за результатами відбувшихся виборів більш 3-х десятків козацьких побратимів стали депутатами обласних, місцевих, районних  та сільських Рад.  Да, були перемоги, були досадні недоробки – але це тема на майбутнє для наших політтехнологів.

Но були і бойові дії, коли у Миколаєві  під час другого туру на козацький патруль з охорони громадського порядку був здійснений бандитський напад з застосуванням біт та стрілецької зброї.

Також доповідаю, що Президія ВРОУ виступила з ініціативою спорудження пам’ятника та присвоєння імені Гетьмана Павла Скоропадського однієї з площ м. Києва. А також звернення до міжнародної спільноти про перепоховання праха Павла Скоропадського  у м. Київ. Наші звернення та запити направлені до відповідних інстанцій.

ВРОУ також приймає участь у заходах по відбудові Межигірського монастиря як святині Запорізького та Українського козацтва.

        Ми впевнені, що з розвитком економіки, держава повинна дозволити собі внесення до бюджету спеціальної статті на фінансування козацьких общин й будування козацької резервної армії.

Зараз ми дуже активно і плідно співпрацюємо з Українською всесвітньою координаційною Радою і разом з її головою Михайлом Ратушним створюємо великий банк даних зарубіжних козацьких організацій.  Як ви розумієте, цей проект повинен бути нашим загальним.  Тому потребує участі усіх козацьких організацій.  Адже, майже в усіх організаціях вже є по кілька зарубіжних козацьких адресатів.  То ж ми сподіваємося на нашу загальну подальшу співпрацю. Матеріали даного напрацювання ми обов’язково вам представимо, і наші козаки зможуть вести активну міжнародну діяльність з метою, такої важливої міжнародної підтримки іміджу України, і наша з вами діяльність по об’єднанню козацтва взагалі.

        Маю честь ознайомити Вас з ще одним нашим загальним проектом щодо відродження козацької духовності. Зараз ми готуємо до видання велике поетичне зібрання сучасних козацьких поетів та піснярів на загальну тему: «Поезія відродження козацької духовності», у якому кожний твір – то слова про минуле, сповідь про сучасне і надія на майбутнє. Ідея проекту – члена ВРОУ Народного депутата третього скликання Наказного генерального отамана Селянського козацтва Григорія Лункова.

Друзі, вірші ваших козаків – наших побратимів знайдуть достойне місце у цьому зібранні.

        Шановне товариство! Ось дивіться, за даними статистиків зараз в Україні проживає близько 12 мільйоні молоді.  За кордоном - ще 6 мільйонів молодих українців.  Виховані на західних цінностях та неприйнятті корупції, вони могли б стати головними промоутерами нашої країни в світі або реалізувати себе в Україні.  Цьому вже сприяє новий Закон «Про волонтерську діяльність», який максимально спростив процедури для здійснення волонтерської роботи всім закордонним українцям.  У новому Законі «Про молодь», який зараз розробляється з комітетами розвитку ООН, 6 мільйонів закордонних молодих українців вважатимуться українською молоддю та матимуть рівні з нею можливості, це важливо для України, для козацтва!

Ми звикли оперувати цифрою, що українців 46 мільйонів.  Насправді нас 65 мільйонів в усьому світі, і Українська держава, вибудовуючи свою політики повинна мислити саме такими масштабами.

Панове отамани, шановні браття козаки!

Я розповідав вам про те, що мабуть лежить на душі у кожного козака, кожного з нас!

І на закінчення скажу:

       Ви пам’ятаєте, що такі історичні означення: Якщо «солдат» - це професія, то «боєць» - риса характеру, а «воїн» - це стан душі! А для українського народу «козак» і «воїн» завжди були однозначні синоніми.  Захисник Вітчизни - козак завжди боровся проти усякого зла та неправди! За землю, за волю, за свій народ!

І саме тому козацькому роду нема переводу! І слава Богу, що ми козаки! І слава Україні!

Дякую Вам за увагу.

Протокол

Протокол

засідання Президії Великої Ради Отаманів України

м. Київ                                                      від 12.12.2015 р.

Присутні 87 представників ВРОУ.

                         ПОРЯДОК  ДЕННИЙ:

      1.Про деякі підсумки діяльності ВРОУ у 2015 р. (доповідач – Голова Президії, маршал козацтва О.Левандо).

На початку засідання ВРОУ О.Левандо запропонував склад Президії: Сухінін Д.В., Сагайдак Д.І., Кармазін Ю.А., Ямненко М.І., Седих В.Ф., Левандо О.П.

        Левандо О.П. висловив повагу всім присутнім бути на розширеному засіданні ВРОУ. Проаналізував результати роботи ВРОУ з 6.12.2014 р., про діяльність козацьких військових формувань в АТО; про волонтерство козацьких організацій; про підготовку резерву кадрів козацьких організацій; про роль засобів масової інформації в діяльності ВРОУ. Окремо зупинився на зустрічі членів ВРОУ в Адміністрації Президента України, в Міністерстві оборони України, про участь козацьких організацій у патріотичному вихованні молоді; про результати виборів до місцевих Рад; про плани перепоховання  гетьмана УНР Павла Скоропадського в Києві; про підготовку поетичного збірника Українського козацтва (доповідь додається).

       2. Про заходи козацьких  організацій при проведенні інформаційної політики в умовах сьогодення (доповідач – Голова Всеукраїнського Комітету з питань преси та інформаційної політики ВРОУ Сухінін Д.В., генерал козацтва).

       Сухінін Д.В. почав розмову про 1 Всесвітній конгрес козацьких організацій, який проходив 25.09.2015 р. в м. Запоріжжя, про необхідність документування дій козацьких організацій; про бойові операції на території АТО, а також в Україні, операції «Козацький волонтер». Особливо звернув увагу присутніх на необхідність інформування козаків про події в Україні, створення сайтів в мережі ІНТЕРНЕТ. Запропонував залучати козаків до роботи в місцевих органах влади, створювати козацькі Ради при районних, міських державних адміністраціях, проводити операції «Козацький волонтер», «Дозор» та інші. Ці пропозиції прошу внести до Резолюції ВРОУ. ЗГОДА?

        Зачитав текст звернення до Президента України щодо будівництва в Запоріжжі козацького історико-культурного центру, Пантеону Козацької Слави.

        3. Козацьке звичаєве право – вимога часу (доповідач – Гетьман МГО «Козацтво Запорозьке» Д.І.Сагайдак, маршал козацтва.

        Сагайдак Д.І. Шановні отамани, козаки! Дозвольте слово мовить.

Пора наводити порядок в присвоєнні козацьких звань, заохочень козаків, а також носінні однострою. Поки що ситуація така, хто що хоче, то і робить. Серед козацьких організацій є ще псевдо козацькі утворення, які ганьблять нас, козаків. Тому пропоную підготувати рішення щодо єдиного однострою для всіх козацьких організацій, а також єдиний порядок присвоєння козацьких звань та заохочень. В МГО «Козацтво Запорозьке» ці питання вже вирішені.

         Ярова Г.І., директор Музею Гетьманства,  розповіла про Музей, про її експонати, про діяльність музею з 1993 року, про надану допомогу у створенні Музею українською діаспорою, про наукові конференції. Ми не знаємо своєї історії, тому працівники музею готові до співпраці з козацькими організаціями, прийняття в козачата, в проведенні просвітницьких заходів.

         Ямненко М.І., президент Міжнародної козацької академії. Я підтримую всі пропозиції, які сьогодні були запропоновані. Історію не змінити. В свій час П.Скоропадський відновив козацькі звання, які були скасовані царицею Катериною. З прийняттям Конституції СРСР 5.12.1936 р. така спільнота як козаки вже не існувала. Але ж ми є, нащадки славних козаків запорозьких. В.Янукович додумався відмінити всі напрацьовані раніше укази Президента України про діяльність козацьких організацій, відродження українського козацтва. Пилип Орлик попереджав нас «…що крім нас ніякі закони не підготує і не прийме». Тому пропоную звернутися до діючого сьогодні Президента України про відміну указу Януковича, продовжити підготовку нормативних документів, які б стимулювали діяльність козацьких організацій.

        Кармазін Ю.А., заслужений юрист України, правозахисник. Щиро вітаю всіх отаманів, козаків за те, що ви є. Це перший крок до об’єднання. Нам необхідно звернутися до кожного козака, козацької організації про об’єднання  зусиль. Подивіться, хто проводить атестацію працівників правоохоронних органів сьогодні! Інший інородець керує Одеською облдержадміністрацією, Міністерством економічного розвитку. Хіба можна це робити? Населення України збідніло втроє за останні роки. Ми ще й відкриваємо з Нового року наші кордони для іноземних товарів. Про це нам треба говорити. Нас врятує тільки Правда. І цю правду необхідно доводити до кожного козака, до кожного українця. В 1985 році пана Турчинова було завербовано іноземною агентурою. І це теж правда. От хто у нас, в Україні, керує. Я покладаю надію на козаків. Партія «Захисників Вітчизни» підтримує необхідність прийняття ВРУ закону «Про українське козацтво», у якому треба закріпити право козаків носити автоматичну зброю.

         Мінські угоди – це угоди з терористами. Якщо вони не діють, то вони мають бути змінені. Вважаю, що ВРОУ необхідно звернутися до Президента України про зміну переговірників. Людям необхідно говорити Правду. В бойових діях вже загинуло понад 11 тис. громадян України, поранено понад 20 тисяч. Це не АТО, це війна.

         Терміново відновити Міністерство промислової політики.

Ставити питання про посаду віце-прем’єр-міністра з питань оборони.

Козакам необхідно уніфікувати свій однострій. У нас вкрали перемогу на виборах до місцевих Рад. До виборів треба завчасно готуватись. Дати оцінку про енергозабезпечення Криму. Блокада має бути дієвою, до перемоги. Слава українському козацтву!

        Борщевич Олег, командир козацького батальйону «Січеслав», розповів як формувався батальйон, як козаки боролися з ворогом в Іловайську, в Авдіївці, Красногорівці. Ситуацію в Дніпропетровській області ми втримали. Нам сьогодні не солодко. Ділимося ковтком води, окрайцем хліба. Якби не волонтери, нам не було чим воювати. Понад 200 спецназівців з РФ не вернулись додому, ми ж вийшли без втрат. І нас було всього 12 козаків. Ми боронили свою землю і будемо стояти до перемоги.

        Важко сьогодні нашим матерям, дружинам, які чекають кожного воїна з бою. Я знаю ціну миру. Пропоную внести в резолюцію пункт про делегування на мінські переговори Ю.А.Кармазіна, юриста, правозахисника. Ми йому довіряємо. Наші батальйони ще пройдуть по Хрещатику.

          Нафтулін С., генерал-есаул. Ми маємо об’єднати наші зусилля, інформаційні ресурси, козацькі організації. Без цього нам ворога не перемогти.

          Галдецький О.І., заступник Верховного отамана МГО ОРУЗК. Я народився в Бурятії, але я українець. Козаки, брати мої, вставайте! В єднанні наша сила! Без єднання не буде перемог!

          Лапін В., козак, учасник АТО, начальник штабу козацького батальйону. Козаки, ми не переможемо якщо не будемо дотримуватися дисципліни. Об’єднувати козаків, населення України, починаючи з себе. Маємо захистити нашу землю, нашу державу. А для цього необхідно готуватися, вчитись воювати, заохочувати тих, хто цього заслужив. Ми маємо бути авторитетом  для інших.

          Левченко Віктор. Чернігівському козацькому кафедральному собору святої Катерини – 300 років. 300 років тому козаки Чернігівського полку побудували за свій кошт Катерининську церкву, яка до цих пір додає духу козакам. Нагородив пам’ятною медаллю з правом спадкоємності: Сагайдака Д.І., Сухініна Д.В., Кармазіна Ю.А.

           Ніколенко Віктор, мер м. Канева, вніс пропозицію підготувати історію Українського козацтва. Життєвий шлях гетьманів.

Тільки з Канева вийшло 5 гетьманів. Багато їх поховано в місті, але про могили їх ніхто не знає. Хто вони?

           Талапа Володимир, (м. Полтава) керівник служби самоврядування козаків. Козаки завжди воювали за ідею, за правду.

Звичаєве право треба видавати окремою збіркою. Створювати козацькі громади в кожнім селі, місті, з наданням їм всіх повноважень. Зачитав свій вірш «Допоки будуть козаки, допоки буде Україна».

           Лях В.В., керівник Сумської козацької паланки МГО «Козацтво Запорозьке». Земля нас закликає консолідувати наші зусилля. І починати треба з себе. Як підняти нашу гідність, честь? Пропоную: 1. Готувати козаків для військової служби; 2. Шанобливо ставитися один до одного;

3. Використовувати історичний досвід козаків (дипломатичні здібності);

4. Опрацювати механізм консолідації козацьких організацій на суспільно корисну діяльність, на розвиток своїх структурних підрозділів, створення зон відпочинку й козацького гарту, військово-патріотичного виховання молоді, на виведення України з економічної кризи.

             Шевченко Ростислав, наказний отаман м. Полтави. Наша ідея проста – жити по Правді на своїй землі, по Божій волі. Публікацію на цю тему передаю всім членам Президії ВРОУ. Сьогодні наша зустріч продуктивна, і такі зустрічі треба проводити частіше, щоб підтримати один одного, гуртуватись для захисту своєї землі. Будемо ми господарями на своїй землі. Слава Україні!

             Хуторний Анатолій, член ГШ МГО ОРУЗК, запропонував увічнити пам’ять нащадка козацького роду Сулими І.М., гетьмана України, якого 12.12.1635 року саме розчленували за його самовідданість і мужність. Прошу звернутися до Київської міськради щодо найменування вулиці іменем І.М.Сулими.

            Волков Сергій, козак (м. Енергодар). Всіх вітаю з сьогоднішнім зібранням. 7 козаків разом зі мною попали в полон до військових РФ 15.03.2015 р., та досвід афганців нам допоміг вийти з полону не враженими. Раджу єднатися в областях, містах, селах, по всій Україні. Такі умови у нас є. Левандо О.П. нагородив Волкова С. грамотою УПЦ.

            Струбчевська Т.М., президент ВГО «Інтелект України». Інтелект – це об’єктивна реакція людини. Тільки розвиток людини, держави, інтелект потенціалу може відстояти Мир на нашій землі. В цьому я переконана. Козацтво – це наша історія, наш інтелект, потенціал. Його необхідно використати сповна. Мушу сказати. Що наші реформи – це бізнес-проекти. І треба зробити все, щоб вивести Україну на новий рівень розвитку.

          Антонова Н.Л., керівник кінологічного коша. Хочу підняти питання про дітей-сиріт, дітей, які знаходяться в дитячих будинках. Це теж наша турбота. Сагайдак Д.І. нагородив Антонову Н.Л. срібним хрестом «Захиснику Державності».

         Такою ж медаллю нагороджені: Лапін В., Борщевич О., Кармазін Ю., Седих В., Ямненко М., Савченко Ю.. Грамотами ВРОУ нагороджені: Погуляй В., Уклін Ю., Побережний П., Фейгельман Й., Левченко В., Кравченко О.

           Савченко Юлія, поетеса, берегиня МГО ОРУЗК. Сила нації – це наші діти. Пропоную об’єднуючу ідею: «Єднаймося брати!». Країну – матір, землю, славу, країну діти бережіть! Брати по духу й крові – в єднанні сила!

Левандо О.П. підвів коротко підсумки обговорення порядку денного, запропонував письмово додати свої пропозиції до опрацювання проекту резолюції засідання ВРОУ.

Закрив засідання.

Протокол підготував Крисько М.О., заступник Верховного отамана МГО ОРУЗК

Протокол

Протокол

засідання Президії Великої Ради Отаманів України

м. Київ                                                      від 12.12.2015 р.

Присутні 87 представників ВРОУ.

                         ПОРЯДОК  ДЕННИЙ:

      1.Про деякі підсумки діяльності ВРОУ у 2015 р. (доповідач – Голова Президії, маршал козацтва О.Левандо).

На початку засідання ВРОУ О.Левандо запропонував склад Президії: Сухінін Д.В., Сагайдак Д.І., Кармазін Ю.А., Ямненко М.І., Седих В.Ф., Левандо О.П.

        Левандо О.П. висловив повагу всім присутнім бути на розширеному засіданні ВРОУ. Проаналізував результати роботи ВРОУ з 6.12.2014 р., про діяльність козацьких військових формувань в АТО; про волонтерство козацьких організацій; про підготовку резерву кадрів козацьких організацій; про роль засобів масової інформації в діяльності ВРОУ. Окремо зупинився на зустрічі членів ВРОУ в Адміністрації Президента України, в Міністерстві оборони України, про участь козацьких організацій у патріотичному вихованні молоді; про результати виборів до місцевих Рад; про плани перепоховання  гетьмана УНР Павла Скоропадського в Києві; про підготовку поетичного збірника Українського козацтва (доповідь додається).

       2. Про заходи козацьких  організацій при проведенні інформаційної політики в умовах сьогодення (доповідач – Голова Всеукраїнського Комітету з питань преси та інформаційної політики ВРОУ Сухінін Д.В., генерал козацтва).

       Сухінін Д.В. почав розмову про 1 Всесвітній конгрес козацьких організацій, який проходив 25.09.2015 р. в м. Запоріжжя, про необхідність документування дій козацьких організацій; про бойові операції на території АТО, а також в Україні, операції «Козацький волонтер». Особливо звернув увагу присутніх на необхідність інформування козаків про події в Україні, створення сайтів в мережі ІНТЕРНЕТ. Запропонував залучати козаків до роботи в місцевих органах влади, створювати козацькі Ради при районних, міських державних адміністраціях, проводити операції «Козацький волонтер», «Дозор» та інші. Ці пропозиції прошу внести до Резолюції ВРОУ. ЗГОДА?

        Зачитав текст звернення до Президента України щодо будівництва в Запоріжжі козацького історико-культурного центру, Пантеону Козацької Слави.

        3. Козацьке звичаєве право – вимога часу (доповідач – Гетьман МГО «Козацтво Запорозьке» Д.І.Сагайдак, маршал козацтва.

        Сагайдак Д.І. Шановні отамани, козаки! Дозвольте слово мовить.

Пора наводити порядок в присвоєнні козацьких звань, заохочень козаків, а також носінні однострою. Поки що ситуація така, хто що хоче, то і робить. Серед козацьких організацій є ще псевдо козацькі утворення, які ганьблять нас, козаків. Тому пропоную підготувати рішення щодо єдиного однострою для всіх козацьких організацій, а також єдиний порядок присвоєння козацьких звань та заохочень. В МГО «Козацтво Запорозьке» ці питання вже вирішені.

         Ярова Г.І., директор Музею Гетьманства,  розповіла про Музей, про її експонати, про діяльність музею з 1993 року, про надану допомогу у створенні Музею українською діаспорою, про наукові конференції. Ми не знаємо своєї історії, тому працівники музею готові до співпраці з козацькими організаціями, прийняття в козачата, в проведенні просвітницьких заходів.

         Ямненко М.І., президент Міжнародної козацької академії. Я підтримую всі пропозиції, які сьогодні були запропоновані. Історію не змінити. В свій час П.Скоропадський відновив козацькі звання, які були скасовані царицею Катериною. З прийняттям Конституції СРСР 5.12.1936 р. така спільнота як козаки вже не існувала. Але ж ми є, нащадки славних козаків запорозьких. В.Янукович додумався відмінити всі напрацьовані раніше укази Президента України про діяльність козацьких організацій, відродження українського козацтва. Пилип Орлик попереджав нас «…що крім нас ніякі закони не підготує і не прийме». Тому пропоную звернутися до діючого сьогодні Президента України про відміну указу Януковича, продовжити підготовку нормативних документів, які б стимулювали діяльність козацьких організацій.

        Кармазін Ю.А., заслужений юрист України, правозахисник. Щиро вітаю всіх отаманів, козаків за те, що ви є. Це перший крок до об’єднання. Нам необхідно звернутися до кожного козака, козацької організації про об’єднання  зусиль. Подивіться, хто проводить атестацію працівників правоохоронних органів сьогодні! Інший інородець керує Одеською облдержадміністрацією, Міністерством економічного розвитку. Хіба можна це робити? Населення України збідніло втроє за останні роки. Ми ще й відкриваємо з Нового року наші кордони для іноземних товарів. Про це нам треба говорити. Нас врятує тільки Правда. І цю правду необхідно доводити до кожного козака, до кожного українця. В 1985 році пана Турчинова було завербовано іноземною агентурою. І це теж правда. От хто у нас, в Україні, керує. Я покладаю надію на козаків. Партія «Захисників Вітчизни» підтримує необхідність прийняття ВРУ закону «Про українське козацтво», у якому треба закріпити право козаків носити автоматичну зброю.

         Мінські угоди – це угоди з терористами. Якщо вони не діють, то вони мають бути змінені. Вважаю, що ВРОУ необхідно звернутися до Президента України про зміну переговірників. Людям необхідно говорити Правду. В бойових діях вже загинуло понад 11 тис. громадян України, поранено понад 20 тисяч. Це не АТО, це війна.

         Терміново відновити Міністерство промислової політики.

Ставити питання про посаду віце-прем’єр-міністра з питань оборони.

Козакам необхідно уніфікувати свій однострій. У нас вкрали перемогу на виборах до місцевих Рад. До виборів треба завчасно готуватись. Дати оцінку про енергозабезпечення Криму. Блокада має бути дієвою, до перемоги. Слава українському козацтву!

        Борщевич Олег, командир козацького батальйону «Січеслав», розповів як формувався батальйон, як козаки боролися з ворогом в Іловайську, в Авдіївці, Красногорівці. Ситуацію в Дніпропетровській області ми втримали. Нам сьогодні не солодко. Ділимося ковтком води, окрайцем хліба. Якби не волонтери, нам не було чим воювати. Понад 200 спецназівців з РФ не вернулись додому, ми ж вийшли без втрат. І нас було всього 12 козаків. Ми боронили свою землю і будемо стояти до перемоги.

        Важко сьогодні нашим матерям, дружинам, які чекають кожного воїна з бою. Я знаю ціну миру. Пропоную внести в резолюцію пункт про делегування на мінські переговори Ю.А.Кармазіна, юриста, правозахисника. Ми йому довіряємо. Наші батальйони ще пройдуть по Хрещатику.

          Нафтулін С., генерал-есаул. Ми маємо об’єднати наші зусилля, інформаційні ресурси, козацькі організації. Без цього нам ворога не перемогти.

          Галдецький О.І., заступник Верховного отамана МГО ОРУЗК. Я народився в Бурятії, але я українець. Козаки, брати мої, вставайте! В єднанні наша сила! Без єднання не буде перемог!

          Лапін В., козак, учасник АТО, начальник штабу козацького батальйону. Козаки, ми не переможемо якщо не будемо дотримуватися дисципліни. Об’єднувати козаків, населення України, починаючи з себе. Маємо захистити нашу землю, нашу державу. А для цього необхідно готуватися, вчитись воювати, заохочувати тих, хто цього заслужив. Ми маємо бути авторитетом  для інших.

          Левченко Віктор. Чернігівському козацькому кафедральному собору святої Катерини – 300 років. 300 років тому козаки Чернігівського полку побудували за свій кошт Катерининську церкву, яка до цих пір додає духу козакам. Нагородив пам’ятною медаллю з правом спадкоємності: Сагайдака Д.І., Сухініна Д.В., Кармазіна Ю.А.

           Ніколенко Віктор, мер м. Канева, вніс пропозицію підготувати історію Українського козацтва. Життєвий шлях гетьманів.

Тільки з Канева вийшло 5 гетьманів. Багато їх поховано в місті, але про могили їх ніхто не знає. Хто вони?

           Талапа Володимир, (м. Полтава) керівник служби самоврядування козаків. Козаки завжди воювали за ідею, за правду.

Звичаєве право треба видавати окремою збіркою. Створювати козацькі громади в кожнім селі, місті, з наданням їм всіх повноважень. Зачитав свій вірш «Допоки будуть козаки, допоки буде Україна».

           Лях В.В., керівник Сумської козацької паланки МГО «Козацтво Запорозьке». Земля нас закликає консолідувати наші зусилля. І починати треба з себе. Як підняти нашу гідність, честь? Пропоную: 1. Готувати козаків для військової служби; 2. Шанобливо ставитися один до одного;

3. Використовувати історичний досвід козаків (дипломатичні здібності);

4. Опрацювати механізм консолідації козацьких організацій на суспільно корисну діяльність, на розвиток своїх структурних підрозділів, створення зон відпочинку й козацького гарту, військово-патріотичного виховання молоді, на виведення України з економічної кризи.

             Шевченко Ростислав, наказний отаман м. Полтави. Наша ідея проста – жити по Правді на своїй землі, по Божій волі. Публікацію на цю тему передаю всім членам Президії ВРОУ. Сьогодні наша зустріч продуктивна, і такі зустрічі треба проводити частіше, щоб підтримати один одного, гуртуватись для захисту своєї землі. Будемо ми господарями на своїй землі. Слава Україні!

             Хуторний Анатолій, член ГШ МГО ОРУЗК, запропонував увічнити пам’ять нащадка козацького роду Сулими І.М., гетьмана України, якого 12.12.1635 року саме розчленували за його самовідданість і мужність. Прошу звернутися до Київської міськради щодо найменування вулиці іменем І.М.Сулими.

            Волков Сергій, козак (м. Енергодар). Всіх вітаю з сьогоднішнім зібранням. 7 козаків разом зі мною попали в полон до військових РФ 15.03.2015 р., та досвід афганців нам допоміг вийти з полону не враженими. Раджу єднатися в областях, містах, селах, по всій Україні. Такі умови у нас є. Левандо О.П. нагородив Волкова С. грамотою УПЦ.

            Струбчевська Т.М., президент ВГО «Інтелект України». Інтелект – це об’єктивна реакція людини. Тільки розвиток людини, держави, інтелект потенціалу може відстояти Мир на нашій землі. В цьому я переконана. Козацтво – це наша історія, наш інтелект, потенціал. Його необхідно використати сповна. Мушу сказати. Що наші реформи – це бізнес-проекти. І треба зробити все, щоб вивести Україну на новий рівень розвитку.

          Антонова Н.Л., керівник кінологічного коша. Хочу підняти питання про дітей-сиріт, дітей, які знаходяться в дитячих будинках. Це теж наша турбота. Сагайдак Д.І. нагородив Антонову Н.Л. срібним хрестом «Захиснику Державності».

         Такою ж медаллю нагороджені: Лапін В., Борщевич О., Кармазін Ю., Седих В., Ямненко М., Савченко Ю.. Грамотами ВРОУ нагороджені: Погуляй В., Уклін Ю., Побережний П., Фейгельман Й., Левченко В., Кравченко О.

           Савченко Юлія, поетеса, берегиня МГО ОРУЗК. Сила нації – це наші діти. Пропоную об’єднуючу ідею: «Єднаймося брати!». Країну – матір, землю, славу, країну діти бережіть! Брати по духу й крові – в єднанні сила!

Левандо О.П. підвів коротко підсумки обговорення порядку денного, запропонував письмово додати свої пропозиції до опрацювання проекту резолюції засідання ВРОУ.

Закрив засідання.

Протокол підготував Крисько М.О., заступник Верховного отамана МГО ОРУЗК