Велика Рада Отаманів України

Засідання Президії. 12.12.2015 I міжнародний конгрес козацтва. 24-26.09.2015 Напрямки діяльності Напрямки діяльності

ЗВЕРНЕННЯ ВЕЛИКОЇ РАДИ ОТАМАНІВ УКРАЇНИ та 
 ОБЄДНАНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОГО ТА ЗАРУБІЖНОГО КОЗАЦТВА          до  отаманів козацьких об’єднань та організацій

Панове Отамани, браття козаки!

Велика Рада Отаманів України та Об’єднана Рада Українського та Зарубіжного Козацтва  звертаються до Вас - керівників козацьких організацій та формувань всіх рівнів. Пропонуємо прикласти максимум зусиль для об’єднання козацтва, припинення військового протистояння особливо на сході України, відновити історичні братерські відносини. Адже, це козацький рід - це співдружність людей, яких об’єднують єдині традиції, звичаї, козацькі устої, незалежно звідки кожен  родом, чи з України, Росії, або живе в дальньому зарубіжжі. Захист віри предків і православної церкви завжди становить основу нашого життя. З історичної давнини, козак – це захисник  Вітчизни. Тільки разом ми перемагаємо ворога та покращуємо особисте життя. Традиційно, відносини між козаками завжди були братерські. На знак побратимства козаки нехтували небезпекою і навіть власним життям. Але, на сьогодення великою проблемою козацтва є його роздробленість. На превеликий жаль зараз на сході України йде бойове протистояння козацьких частин України та Росії з застосуванням найсучасної зброї. Всі ці негаразди, всю ворожнечу ми повинні негайно припинити. Особливо цю братовбивчу війну. Нас не так багато, щоб ми могли нехтувати один одним та дозволити комусь остаточно роз’єднати, зруйнувати  наше козацьке братство. Cпоконвіку, традиційно усі спірні питання вирішувались на Козацький Раді. Та й зараз нам усім потрібно домовлятись. Тому, закликаємо запровадити дієві засоби для налагодження спільних домовленостей та зняття непорозумінь. При наявності конфлікту – наш з Вами обов’язок втручатись в конфлікт для зняття напруги для усунення суперечок.

Друзі, ждемо Ваших пропозицій стосовно покращення взаємодій між козаками. Просимо Ваші пропозиції надсилати на електрону адресу - info@intercossacks.org.ua. Спільними зусиллями, всі разом ми неодмінно зробимо козацтво міцним та єдиним.

Бажаємо всім Вам Божої допомоги! Слава Богу, що ми козаки!

З великою повагою до Вас Голова Президії Великої Ради Отаманів України, Генерал козацтва Олександр Левадо

ПОЯСНЮВАЛЬНА ДОВІДКА від Президії Великої Ради отаманів України

У зв’язку з переходом на постійнодіючий режим діяльності Президії ВРОУ при зверненні до КМ України, адміністрації Президента, комітетів Верховної Ради України, а також задля більш ефективної діяльності й офіційної участі у різних суспільних та державних заходах чи у правовідносинах з іншими громадськими  в України і міжнародними  організаціями виникла нагальна та принципова необхідність  отримання нашою організацією відповідного юридичного статусу.

Отримання  нового  статусу викликано тим, що  основні принципи діяльності Великої Ради отаманів України до цього часу мали  умовний неофіційний характер, хоча  до якогось часу досить регулярно  відбувались зібрання керівників кожного з напрямів професійної діяльності.

При цьому принципові організаційні рішення, що приймались, мали  досить умовний й добровільний характер без належного зобов’язання щодо їх виконання, чи будь-якої відповідальності за  невиконання таких рішень, але такі рішення не мали жодних офіційно-юридичних прав та наслідків.

Саме тому отримання Великою Радою отаманів України офіційного юридичного статусу вже надало нового імпульсу з розширення її статутної діяльності, у тому числі шляхом об’єднання та залучення до лав Великої Ради отаманів України нового дієвого й значного поповнення у особі отаманів районних міських, обласних та регіональних козацьких організацій, що налічують у своїх реєстрах понад 500 козаків.

Таким чином, згідно  свого статуту, Велика Рада отаманів України стала в один ряд з відомими всеукраїнськими громадськими об’єднаннями як Всеукраїнський союз громадських об’єднань, Союз учасників, бойових дій,  ветеранів військової служби, спілок ветеранів Афганістану та АТО, національного форуму профспілок, та інших.

Основні положення, принципи діяльності, мета та цілі Статуту Великої Ради отаманів України ретельно обговорювалися і напрацьовувалися з отаманами – членами  РОУ та генеральною старшиною багатьох козацьких організацій, за що  висловлюємо їм  щиру подяку.

Зміст наданого нижче статуту Всеукраїнської спілки Великої Ради отаманів України, яка отримала також й міжнародний статус, має принципово правонаступний  й послідовний характер і напрямок діяльності попередньої РОУ.

Президія висловлює упевненість, що Статут ВРОУ, який нижче опублікований, надихне не лише  нашу, панове  отамани, браття козаки, оновлену організацію, а усе українське козацтво на більш  ефективну та успішну спільну діяльність.

Голова  Президії Олександр  Левандо

 Члени Президії: Дмитро Сагайдак, Дмитро Сухінін, Володимир  Земляний