Протокол № 1 засідання ГШ МГО ОРУЗК від 19 січня 2017 року

voblank1

Протокол № 1 засідання Генерального штабу МГО ОРУЗК від 19 січня 2017 року

Присутні – 22 члена ГШ Відсутні з поважних причин – 9

                                                    Порядок денний:

  1. Доведення наказів та розпоряджень Верховного отамана МГО ОРУЗК

Земляний В.А., начальник ГШ МГО ОРУЗК, оголосив про окремі розпорядження ВО МГО ОРУЗК щодо привітання з днем народження козаків, що народились в січні місяці 2017 р., про присвоєння генеральського звання Короткову  , про призначення Бобчинця О.І. керівником вокально-етнографічного гурту «Козаченьки» МГО ОРУЗК.

        Прийнято рішення: взяти до відома.

  1. Аналіз політичної ситуації і головних подій в Україні, за кордоном.

Левандо О.П., Верховний отаман МГО ОРУЗК, поділився інформацією про події в Україні та за кордоном, про підготовку до інавгурації Президента США 20.01.2017 р., про розмову по телефону між президентами США та України, про проведення з’їзду партії «Захисників Вітчизни» та участі в ньому представників МГО ОРУЗК, про участь делегації МГО ОРУЗК в проведенні заходів Спілки громадських організацій «Народна рада» 10 грудня 2016 року, про участь Верховного отамана в нараді Громадської спілки «Об’єднане козацтво України»

            Прийнято рішення: взяти до відома.

        3.Омельченко, представник партії «Захисників Вітчизни», поділився інформацією про діяльність партії (Кармазін Ю.), про спільну роботу із Захаровим В.В. в минулому, про бажання працювати спільно в МГО ОРУЗК над проблемними питаннями сьогодення, підготовки до майбутніх виборів до Верховної ради України тощо.

          Прийнято рішення: бути готовими взяти участь у виборах до Верховної ради України, працювати активно в партійних осередках на місцях.

  1. Звіти про діяльність Генерального штабу, козацьких округів, Січей, Управлінь ОРУЗК у 2016 році та затвердження плану роботи МГО ОРУЗК на 2017 рік.

Крисько М.О., заступник ВО МГО ОРУЗК, критично оцінив діяльність ГШ ОРУЗК в 2016 році, про голослівні заяви керівників окремих козацьких підрозділів, які не мають підтримки у населення (в Броварах, Ірпіні), про потребу підвищити ефективність сайту МГО ОРУЗК; про недостатню роботу з питань підготовки проведення заходів з вшанування 100-літнього ювілею утворення УНР, Вільного козацтва; про позитивний приклад у цьому питанні Українського козацтва (Гетьман Микола Пантелюк), які з великим розумінням справи долучилися до реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки, затвердженого Указом президента України від 13 жотня 2015 р. № 580, плану заходів, затверджених розпорядженням КМУ від 30.ХІ.2016 р. № 898; про формування Українським козацтвом першого окремого козацького батальйону у складі Збройних сил України. Розповів коротко про діяльність Управління з питань збереження культурної спадщини, Українського інституту національно-духовного розвитку козацтва протягом останніх 2 років. Представив керівника вокально-етнографічного гурту «Козаченьки» МГО ОРУЗК Олександра Бобчинця, який виконав свою пісню «Козаки – патріоти України».

Левандо О.П., Верховний отаман МГО ОРУЗК, з розумінням вислухав критичні зауваження про діяльність ГШ ОРУЗК, наголосивши що МГО ОРУЗК не просто козацька організація, а військовий підрозділ, який виконує сьогодні державну програму створення громадянського суспільства, тому має бути визначений на державному рівні і його юридичний статус. Повідомив присутніх про роль представника МГО ОРУЗК в Канаді, про окремі матеріали його діяльності спільно з українською діаспорою. Інформував присутніх про діяльність представника МГО ОРУЗК в Болгарії,який збирається прибути на одне з чергових засідань ГШ ОРУЗК.

2017 рік буде напруженим, складним і неоднозначним. Але ми маємо честь засвідчити своєю професійною діяльністю роль козацтва в розбудові держави.

Отаман Кагарлицької січі Антоненко С.В., розповів про діяльність козаків Кагарличчини в минулому році, про плани роботи з дітьми, підготовки відкриття музею історії козацтва в районі тощо.

Захаров В.В., Генеральний суддя МГО ОРУЗК, повідомив присутніх про невиконання статутних норм більшістю козацької старшини щодо сплати членських внесків. За минулий рік у відомості числиться 97 прізвищ, а тільки 36 (39%) сплачують членські внески. Це неприпустимо! Тільки 3 члени ГШ ОРУЗК сплатили повністю членські внески за минулий рік. Ганьба! Пропоную у 2017 році кожному, без виключення, сплачувати членські внески (по 30 грн. щомісячно), а Бунчужному отаману щомісячно підводити підсумки цієї роботи та доповідати ВО ОРУЗК для вжиття заходів до порушників Статуту.

Торкнувся питань розбору взаємовідносин між керівниками Кагарлицької Січі, Конотопської Січі, які не розібравшись на місці, почали звертатися за допомогою до керівництва держадміністрацій, до ВО ОРУЗК для вирішення міжособистісних протиріч. Це говорить про те, що ми недостатньо працюємо з козацькою старшиною, не проводимо з ними спеціальні навчальні заходи, обмежились тільки створенням Академії Генерального штабу ОРУЗК у м. Хмельцькому. Подібні розбори нічого путнього не вирішують, а шкоди приносять багато.

Левандо О.П., Верховний отаман МГО ОРУЗК, прокоментував дані факти, як негативні приклади взаємовідносин серед козацької старшини. Створені нами Академія ГШ, інші структури мають відслідковувати такі явища і реагувати негайно для створення нормальних взаємовідносин між козаками. Ми маємо показувати приклад серед населення як вести себе між людьми, за які принципи боротись, захищати законні інтереси та права громадян. Це наш авторитет і його треба берегти.

Оголосив присутнім членам ГШ ОРУЗК про звернення Ради Старійшин МГО ОРУЗК до кримсько-татарського народу (текст додається).

Славутський Ю.В., член ГШ ОРУЗК, повідомив коротко присутніх про діяльність представника МГО ОРУЗК в Канаді та США Армена (Андрія) Кона.

Прийнято рішення: усім членам ГШ ОРУЗК на засідання приходити у козацькій формі, про обов’язкове виконання всіма статутних норм.

Протокол вів Крисько М.О., заступник ВО МГО ОРУЗК