Український інститут національно-духовного розвитку козацтва

БОГ, УКРАЇНА, ЧЕСТЬ!

Гасло козаків МГО "Об'єднана Рада Українського та зарубіжного козацтва": «Бог, Україна, Честь».
І цим все сказано. Бог – це духовність, це те, що об’єднує націю; патріотизм – це те почуття і та людська якість, яка має бути в кожному українці. Козацтво в Україні – це не забавка, це історичний факт сьогодення.

Козацтво України є вагомою частиною українського суспільства. Ми об’єднались, щоб відроджувати наші славні традиції, займатися військово-патріотичним вихованням молоді та юнацтва, надавати благодійну допомогу ветеранам… Тим самим бути не тільки прикладом для суспільства, а й носієм тих кращих рис нашого народу. Ми не просимо коштів у держави, а розраховуємо лише на себе, на ті благодійні внески козаків, які допомагають нам робити наші справи. І суспільство нам вдячне за нашу роботу.

Любіть Україну, бо це наша Батьківщина. Бережіть нашу історію, бо це наше минуле і майбутнє, будьте щасливі й здорові на довгі-довгі роки.

bb

 

krisko

Заступник Верховного Отамана з наукової спадщини
історично-пошукової та охоронної діяльності,
Генерал-лейтенант козацтва, Член Генерального штабу
Ректор Інституту Національно-духовного
державного розвитку Козацького народу,
Голова правління
Українського благодійного фонду пошуку "Пам'ять"
ufp-pamyat.org.ua
КРИСЬКО
МИХАЙЛО ОЛЕКСІЙОВИЧ
Докладніше

Інститут національно-духовного розвитку козацького народу
МГО «Об’єднана Рада Українського та зарубіжного козацтва»

 

            У період розбудови української державності значне місце належить формуванню громадянина-патріота. Одним з провідних напрямів цього процесу є виховання у козаків почуття патріотизму, національної свідомості, громадянської активності. Любов до України й українського козацького народу, турбота про благо Вітчизни, сприяння становленню України як правової, демократичної  держави – це складові національно-духовного козацького виховання.  

      Інститут Українського національно-духовного розвитку козацького народу засновано Міжнародною громадською організацією «Об’єднана Рада Українського та зарубіжного козацтва», як окремий культурно-освітній центр Українського вільного козацтва.  

          Робота Інституту спрямована на відродження історичних, патріотичних і культурних традицій, найкращих прогресивних козацьких звичаїв, збереження історико-культурної спадщини, здобутків наших предків. Навчально-виховний процес здійснюється, як правило, дистанційно з використанням комп’ютерних і телекомунiкацiйних технологiй, якi забезпечують iнтерактивну взаємодiю викладачiв та студентiв на рiзних етапах навчання i самостiйну роботу з використанням матерiалів iнформацiйної мережi.

          Це дає можливість забезпечити комфортні умови навчання козаків зразу у всіх регіонах України, й за кордоном, за яких кожен слухач відчуває свою успішність та інтелектуальну спроможність. Суть інтерактивного навчання полягає в тому, що навчальний процес відбувається за умови постійної, дистанційної активної взаємодії всіх учнів; викладач і слухач є рівноправними суб’єктами навчання.

         Інтерактивне навчання сприяє формуванню навичок та вмінь як предметних, так і загально навчальних; виробленню життєвих цінностей; створенню атмосфери співробітництва, взаємодії; розвитку комунікативних якостей козаків. Технологія передбачає моделювання життєвих ситуацій, використання рольових ігор, спільне розв’язання проблем тощо.

Основні методи: самостійна робота слухачів під контролем викладачів, проблемні та творчі завдання (частіше домашні), запитання від слухача до викладача і навпаки, що розвивають творче мислення.   

Це освіта протягом всього життя. Більшість тих, хто навчається в Інституті, - дорослі люди. Багато хто з них вже мають вищу освіту, проте через необхідність підвищення кваліфікації або розширення сфери козацької діяльності у багатьох виникає потреба швидко і якісно засвоїти нові знання і набути нові навички роботи.   

Основна мета Інституту — поглиблене науково-практичне вивчення історії та сучасного розвитку козацтва, об’єднання і координація зусиль вітчизняних і зарубіжних фахівців, які належать до різних наук, освітніх осередків і професійно займаються зазначеною проблематикою.

 

            Основні завдання Інституту:

  • сприяння створенню козацьких навчальних закладів (ліцеїв, шкіл тощо); відпрацювання програми національно-патріотичної, фізкультурно-спортивної, краєзнавчої та культурно-просвітницької роботи серед студентської та учнівської молоді;
  • участь у проведенні всеукраїнських круглих столів, науково-практичних конференцій з проблем відродження та розвитку Українського вільного козацтва;
  • надання науково-методичної допомоги музеям та заповідникам у вдосконаленні пропаганди історії, культури й традицій Українського козацтва;
  • сприяння розвитку та популяризації видів спорту, зоснованих на козацьких традиціях, участь у спортивних змаганнях з різних видів спорту;
  • розробка туристичних козацьких маршрутів;
  • сприяння розвиткові міжнародного туризму, культурного обміну, співробітництва з міжнародними громадськими організаціями для пропаганди сучасного розвитку та історії Українського козацтва;
  • участь у впровадженні гуманітарних козацьких програм у державах проживання української діаспори тощо.

 

           Персонал Інституту, отамани, окремі козаки проводять пізнавальні уроки «Козацька слава» в школах міст і сіл з метою ознайомлення школярів з історією та традиціями українського козацтва, реальними подіями того часу та сучасним відродженням козацького руху на прикладі діяльності МГО «Об’єднана Рада Українського та зарубіжного козацтва».                                        

          Також, проводяться церемонії посвяти в козачата учнів шкіл, «Козацькі розваги» тощо. Активна участь козацьких отаманів у діяльності Інституту сприяє формуванню національної свідомості майбутніх вчителів, залучає їх до вивчення славетної історії українського народу. Слухачі Інституту готові організовувати та очолювати козацькі осередки в школах та інших закладах освіти України. 

            Діяльність Інституту орієнтована на таких напрямках:

1.Науково-пошуковий.  Дозволяє викладачам та слухачам більш детально вивчати геральдику та біографістику видатних постатей українського козацтва, розробляти екскурсійні маршрути «Козацькими стежками до миру та злагоди в Україні», відвідувати славетні місця, знайомитися з традиціями, культурою та побутом українського козацького народу.    

      Слухачі-козаки беруть участь у пошукових експедиціях, у перепохованні останків воїнів, в засіданнях круглих столів, Всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференцій. До дня Покрови Пресвятої Богородиці кожного року проводяться «Козацькі читання». У межах науково-пошукової роботи на окремих факультетах здійснюється розробка різних тематик – «Феномен Українського козацтва: теорія, проблеми, перспективи», розробляються навчально-виховні курси «Історія України в особистостях», та інші.

2.Культурно-оздоровчий.  У межах культурно-оздоровчої роботи Інститут підтримує тісні зв’язки зі школами, позашкільними навчально-виховними закладами, вищими навчальними закладами. Аналіз, вивчення спадщини українського козацтва, козацької педагогіки дає можливість використовувати їх у системі освіти, брати участь у спортивних змаганнях. Протягом року відбуваються спортивно-інтелектуальні розваги. Команди змагаються в конкурсах з перетягування линви (канату), підйому гирі, стрільби з пневматичної зброї, на спритність тощо. Кожного року в розвагах беруть участь понад 1250 учнів різних класів Центрів позашкільної виховної та спортивної роботи. 

3.Військово-патріотичний. Традиційно в день Українського козацтва (14 жовтня) відбувається офіційне приведення до козацької військової присяги, посвята молоді у козаки МГО ОРУЗК. Символічно цей день стає початком низки заходів, спрямованих на патріотичне виховання молоді.

         Слухачі Інституту  мають можливість спілкуватися з лідерами козацького руху України, гетьманами та козацькою старшиною, козаками-патріотами практично зі всіх куточків нашої держави. Цей досвід значно підвищує громадянську позицію слухачів, активізує патріотичні почуття.

4.Волонтерський. Уже традиційними стали благодійні акції козаків. Слухачі, козаки збирають кошти, медикаменти, інші необхідні товари для забезпечення учасників АТО, переселенців зі Сходу України, провідують реабілітаційні центри, лікарні, де відновлюють свої сили козаки-учасники АТО.

 

В Інституті функціонують наступні факультети:

Факультет козацької народної медицини (координатор - Полоз Юрій Іванович, д.ф.н., професор, Верховний отаман ВГО «Всеукраїнська козацька громада», академік Міжнародної академії козацтва)

           кафедра основ ведичної, тібетської і китайської медицини

кафедра теорії і практики різних видів масажу і без медикаментозної реанімації

           кафедра слов’янської фітотерапії і гомеопатії

           кафедра астрології та екстрасенсорики  

Літературно-історичний факультет (координатор - Галдецький Олександр Іванович, поет, заступник Верховного отамана МГО ОРУЗК)

          кафедра художньої літератури, журналістики і поезії (Галдецький Олександр Іванович, поет, заступник Верховного отамана МГО ОРУЗК)

           кафедра іноземних мов і лінгвістики

Історичний факультет (координатор - Ульянич Володимир Іванович, кандидат історичних наук)

           кафедра історії і етнографії козацького народу з прадавніх часів (координатор - Шилов Юрій Олексійович, к.і.н.,археолог, академік Міжнародної української академії оригінальних ідей)

          кафедра історії козацької зброї – (Ульянич Володимир Іванович, кандидат історичних наук)

                   кафедра воєнно-історичних досліджень, організації музейно-історичної діяльності (спеціалізовані пошукові групи) (координатор - Крисько Михайло Олексійович, заступник Верховного отамана МГО ОРУЗК, голова правління Українського фонду пошуку «Пам'ять»)

Мистецький факультет театру, кіно і документальних фільмів (координатор - Кудін Вячеслав Олександрович, д.ф.н., професор)

        кафедра мистецтвознавства, народної творчості і промислів (Кудін Вячеслав Олександрович, д.ф.н., професор)

Соціально-економічний факультет (координатор - Шморгун Леонід Григорович, д.е.н., Верховний отаман ВГО «Селянське козацтво України»)

       кафедра  філософії і соціології козацтва (координатор - Сакада Микола Ониськович, к.ф.н., старший науковий працівник Інституту соціології АН України)

      кафедра економіки, козацьких сільськогосподарських наук (координатор - Клюй Василь Степанович, академік Міжнародної академії екології, почесний академік НААН України, професор кафедри інноваційної діяльності Інституту післядипломної освіти керівників АПК України )

      кафедра засобів масової інформації та реклами

     Спеціальний факультет Генерального штабу МГО ОРУЗК (координатор - Сухінін Дмитро Валентинович, к.т.н., Верховний отаман Війська Запорізького вільних козаків)

        кафедра організації штабної роботи (координатор - Земляний Володимир Андрійович, начальник Генерального штабу МГО ОРУЗК)

           кафедра оперативного управління, бойової і тактичної підготовки - Сухінін Дмитро Валентинович, к.т.н., Верховний отаман Війська Запорізького вільних козаків)

Факультет психології  козацтва (координатор - Полоз Юрій Іванович, Верховний отаман ВГО «Всеукраїнська козацька громада», академік Міжнародної академії козацтва)

              кафедра козацької психології, слов’янських і козацьких методів психорегуляції  (Полоз Юрій Іванович,академік Міжнародної академії козацтва)

              кафедра психології бізнесу (координатор - Соколовський Валентин Іванович,к.ф.н., гетьман ГО «Обєднане козацтво України»)

              кафедра психології спорту (координатор - Кичигін Володимир Миколайович,д.ф.н.

             кафедра психології бойових мистецтв (координатор - Кармацьких Олексій Олексійович, проректор Європейської козацької академії бойових мистецтв)

Факультет релігієзнавства та духовності (координатор - Клос Віталій, протоієрей, Київська православна богословська академія)

       кафедра християнства, православ’я (Клос Віталій, протоієрей, Київська православна богословська академія)

 

             Інститут налагодив співпрацю з міністерствами, відомствами, установами та громадськими козацькими організаціями (Міністерством оборони України, Міністерством освіти і науки України, Київською, Запорізькою й Хмельницькою обласними держадміністраціями, Запорізькою. міською радою, Українською Православною Церквою, Київською православною богословською академією, Академією при ГШ МГО «Обєднана рада Українського та зарубіжного козацтва», Державним педагогічним університетом ім. Драгоманова), спільно з якими проводяться науково-практичні конференції та «круглі столи», зокрема з питань: «Козацтво: шляхи відродження і перспективи розвитку на сучасному етапі» (Київ-2013 р.), «Проблеми історії та сучасного розвитку Українського козацтва»,  «Сучасна козацька педагогіка» (Київ, Державний педагогічний університет ім. Драгоманова), «Актуальні проблеми та перспективи дослідження історії козацтва» (Запоріжжя-2015 р.), «Обговорення проекту Закону України «Про українське козацтво» (Київ-2016 р.).

           Наприклад, 15 червня 2015 року МГО «Об’єднана Рада Українського та зарубіжного козацтва» (Левандо О.П.), Український благодійний фонд пошуку співвітчизників «Пам’ять» (Крисько М.О.) спільно з Українською Православною Церквою, Київською обласною державною адміністрацією, Інститутом історії, Інститутом археології НАН України, Київським військово-історичним товариством (Чудновець О.М.) провели Всеукраїнський круглий стіл на тему: «Києво-Межигірський Спасо-Преображенський козацький (військовий) монастир: питання відродження історичної культурної спадщини», на якому обговорили основні питання відродження Києво-Межигірського Спасо-Преображенського козацького монастиря.

           В Київській обласній держадміністрації (Кармацьких О.О.) провели засідання Громадської Ради за участю фахівців, козаків, патріотично налаштованих громадян з обговорення питання відновлення Межигірського Спасо-Преображенського козацького монастиря, а також збереження Межигірської заповідної території як міжнародної історичної пам’ятки.

          Києво-Межигірський Спасо-Преображенський монастир - унікальна національна святиня, гідна уваги всієї України, не тільки козаків. Тут знаходяться могили наших славних предків. І тільки через відродження духовності, через повагу до історичної пам'яті можна побудувати гідне, процвітаюче суспільство.

           27 липня 2015 року під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату. Священний Синод благословив відродити у селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської області історичний Межигірський Спасо-Преображенський чоловічий (козацький) монастир, затвердити його Статут та подати його на реєстрацію до відповідних органів влади. Ще один крок зроблено до відродження історичної Пам’яті!

        Відродження Києво-Межигірського Спасо-Преображенського козацького монастиря є не тільки символом відродження козацької слави, миру і порозуміння між народами в Україні, а й об’єднання Української Православної Церкви, встановленню миру та порозуміння між населенням Сходу та Заходу України, АРК зі всіма народами, що населяють нашу рідну землю.

         Викладачі та слухачі Інституту брали участь в підготовці та проведенні Першого та Другого міжнародного конгресу козацтва (Запоріжжя – 2015-2016 рр.).

          Персонал Інституту надає консультативну допомогу Великій Раді отаманів України, у розробках Національної програми відродження й розвитку Українського козацтва, підготовці проектів Указів Президента України щодо козацтва. Фахівцями Інституту надано низку пропозицій до проекту Закону України про підтримку сучасного козацького руху, а також Державної цільової програми розвитку козацтва в Україні на 2016-2020 роки.

 

          З матеріалами персоналу Інституту можна ознайомитися на інтернет-сайтах:
intercossacks.org.ua;  ufp-pamyat.org.ua; intellect.in.ua; naturmed.org.ua; shilov.org.ua.

 

 

Михайло Крисько, заступник Верховного отамана МГО ОРУЗК