Протокол № 1 засідання ВРОУ – 19.10.2016

19-11-2016_01

Протокол № 1 засідання Великої Ради отаманів України від 19.10.16

Присутні – 54 члена ВРОУ Запрошені відомі козацькі отамани– 42 чол.

Голова президії ВРОУ Левандо О.П.: Наша мандатна комісія та секретаріат надали до Вашої уваги такі дані: На нашім засіданні присутні – 54 дійсних членів ВРОУ. 42 чол. – запрошених отаманів та представників козацької старшини з самих відомих та діючих козацьких організацій. Оголошую про участь на нашому засіданні – Героя України, Народного депутата 4-х скликань, автора «Акту про Незалежність України» Левка Лукьяненка. Учасникі стоя оплесками вітають гостя. Доповідач Левандо О.П., Голова президії ВРОУ:  Ясновельможні панове Гетьмани!  Високошановні панове отамани-члени ВРОУ! Високоповажні панове Козацька Старшина, запрошена на наше зібрання!

Браття – козаки! Від імені Президії ВРОУ, Я висловлюю Вам велику вдячність та повагу за те, що у цей складний час Ви змогли знайти можливість прибути для обговорення та прийняття важливіших для Українського козацтва рішень. Ми впевнені , що саме завдяки Вашого досвіду та професіоналізму – ця наша зустріч , буде ще одним з важливіших кроків вперед з розвитку козацької ідеї і його авторитету. З побажаннями нам усім успіху і надією на майбутнє - Засідання Великої Ради отаманів України - оголошую відкритим!

Звучить музика і всі присутні разом виконують Гімн України.

%d0%bb%d0%b5%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%b4%d0%be

З докладом по-першому питанню порядку денного виступив Голова президії ВРОУ та Верховний отаман ОРУЗК, маршал козацтва Левандо О.П. (повний текст доповіді Левандо О.П. додається).

%d1%81%d0%b0%d0%b3%d0%b0%d0%b9%d0%b4%d0%b0%d0%ba

Доповідач Дмитро Сагайдак, Заступник Голови Президії ВРОУ, Голова Комітету Звичаєвого права ВРОУ, Маршал козацтва, коротко зупинився на фактах невиконання окремих положень Звичаєвого права серед членів ВРОУ. Ми таких порушень Звичаєвого права не повинні допускати на своїх козацьких зібраннях. В журналі «Гетьман» друкуємо звіт про діяльність нашої козацької організації. Ми не маємо права порушувати положення Звичаєвого права, про які ми попередньо домовилися. У мене все. Дякую за увагу.

%d1%81%d1%83%d1%85%d1%96%d0%bd%d1%96%d0%bd

Дмитро Сухінін доповів присутнім про участь козацьких організацій в сприянні Збройним силам України в підвищенні обороноздатності, ідеологічної безпеки держави. «Зараз справжні козаки, патріоти України захищають Батьківщину вже третій рік. Координаційні козацькі Ради при обласних держадміністраціях доказали свою спроможність змінювати ситуацію в Україні. І це треба продовжувати». Друге. Козацькі бібліотеки треба створювати в кожній козацькій організації, в кожному районі, області, як центри ідеологічної підготовки козаків. Прикладом цього є діяльність 37 батальйону, 350 бригади, козацького батальйону «Січеслав», де проходять службу наші козаки. Третє. Ми маємо сьогодні прийняти рішення про сприяння діяльності ЗСУ, а також захищати православні церкви від варварів. У нас критична ситуація з об’єднанням козацьких організацій. Потрібна виважена Державна Програма з питань розвитку козацтва в Україні. Ми зараз готуємо матеріали про операції «Дозор» для Адміністрації Президента України. Вважаю за необхідне створити робочу групу фахівців для розробки культурно-історичної програми з питань розвитку козацтва в Україні. Свою історію нам слід добре вивчати і навчати молодь не тільки воювати, а й захищати наші історичні цінності. Всім дякую. Слава Україні!»

Член Постійної президії ВРОУ, генерал козацтва Дмитро Сухінін вручив від імені ВРОУ пам’ятну адресу Левку Лук’яненку за активну громадську діяльність.

img_20161019_120629

На що Л.Г.Лук’яненко сказав: «Чолом вам, Українське козацтво!» Я сам козацького роду і цим гордий. Не всі мешканці України об’єднуються у козацькі громади і сьогодні дехто цурається свого соціального статусу. Ви є нащадками козацької слави і маєте передати свій життєвий досвід, козацький дух молоді. Ваше завдання нести прапор Незалежності України, будувати нову козацьку Україну. Ми зараз воюємо з московською ордою, московським імперіалізмом. Ми маємо повернути в Україну прах Гетьмана Дорошенка, який захищав наші козацькі інтереси, навчав як стати господарями на своїй землі. Виженіть агентуру з своїх козацьких організацій. Вас багато. Несіть славу козацьку в народ. Бажаю успіху у вашій роботі".

Левко Лук’яненко, у своєму виступі привітав отаманів-керівників українського козацтва і заявив, що козацтво була тою незалежною силою, яка спонукала керівників багатьох держав завжди з великою повагою до них відноситись. І на закінчення побажав Великій Раді Отаманів – успіхів в загальних діях по об’єднанню усієї великої сили. Проведіть свій з’їзд, щоб державні діячи побачили силу, міць і звитягу! Прийміть необхідні документи та опублікуйте, щоб вся козацька спільнота їх бачила. Бажаю Вам у цьому успіхів. Слава Україні! Слава українському козацтву!

Виступили:

1-%d0%b7%d0%b5%d0%bc%d0%bb%d1%8f%d0%bd%d0%b8%d0%b9 1. Земляний В.А., член Президії ВРОУ, від імені Президії ВРОУ вручив керівнику художнього козацького колективу з м. Енергодар Запорізької області Сергію Степановичу Старенькому та членам колективу Почесні грамоти Президії ВРОУ за активну участь в розвитку козацького руху та пісенної козацької творчості., та зачитав наказ про присвоєння козацького звання есаул керівнику художнього козацького колективу з м. Енергодар Запорізької області С. С. Старенькому. З свого боку Дмитро Сагайдак, Гетьман Козацтва Запорозького вручив срібні медалі козацької Слави кожному члену художнього колективу. Під оплески отаманів та козацької старшини художній колектив виконав для присутніх декілька козацьких пісень: «Отаман», «Примиріться сини…»

2-%d0%bf%d1%80%d0%b8%d1%82%d1%83%d0%bb%d0%b0

2. Олександр Притула, Президент Всеукраїнської козацької федерації «Спас» та віце-президент Європейської козацької Академії бойових мистецтв почав свій виступ з подяки О.Левандо, Д. Сагайдаку за спільну працю на благо козацтва. «Нам часто переписували історію України, але вірус Волі (національної ідеї) в кожному з нас. Ми всі єдині і маємо чіткі напрямки роботи. Це військова справа. Це ціла система оборони держави, українського народу від агресії з боку сусідньої держави (РФ). Розбрату сьогодні не повинно бути. Фундаментом нашої діяльності мають бути положення Звичаєвого права, козацька освіта, козацька педагогіка, козацький спорт. Не забуваймо про основну нашу мету – національно-патріотичне виховання молодих козаків, а також про козацьке цілительство. Козацтво – це суспільний стан. Підтримаю пропозицію про проведення Великої Ради козаків України та створення Координаційних Рад з розвитку козацтва при облдержадміністраціях.

3-%d1%8f%d0%bc%d0%bd%d0%b5%d0%bd%d0%ba%d0%be 3.Михайло Ямненко, Президент МГО «Міжнародна козацька академія», звернув увагу присутніх на чуйне ставлення до кожного козака, до кожного слова. «Вважаю за доцільне відновити скасовані Президентом Януковичем В. укази про розвиток Українського козацтва. Нас мають поважати люди. Потрібна толерантність у відносинах між Гетьманами, Отаманами, козаками. Доцільно використати можливості Музею Гетьманства. За нас ніхто нашу козацьку справу не зробить. Підтримаю пропозицію про проведення Великої Ради козаків України у 2017 році. Слава козакам! Слава Україні!»

4-%d0%bb%d0%b0%d0%bf%d0%b8%d0%bd 4. Ілля Лапін, начальник штабу МСК «Запорізька Січ», розпочав свій виступ з оцінки діяльності членів ВРОУ. «Нас, козаків, об’єднала війна на Сході України. Ми є козаки. Віра, Воля, Воїн-козак нас об’єднує. Женю Панова, інших наших братів-козаків маємо визволяти з полону. Раду Старійшин необхідно озброїти дуже гарними матеріалами для використання в підготовці молодих козаків, козацьких підрозділів. Я за те, щоб створювати окремі козацькі батальйони для підтримки наших Збройних Сил, для захисту нашої держави. Пропоную в подальшому проводити круглі столи з використанням козацьких бібліотек. В кожному районі, області, в козацьких організаціях збирати козацькі бібліотеки, залучати до цієї роботи священників. Підтримаю проведення у Верховній Раді України громадських слухань з питань козацького руху в Україні. Дякую за увагу.»

5-%d0%ba%d0%be%d1%81%d1%82%d1%8e%d0%bajpg 5.Олександр Костюк, Гетьман Соборного гетьманського козацтва, зупинився на питаннях створення козацької общини для захисту козацьких родів. «В Україні проживає понад 200 народностей. Зараз ми встановлюємо зв’язки з Радою національностей України, з козацькими общинами – Центрами етнічних спільнот. Є результати, але попереду ще дуже багато роботи, положення постанови Кабінету Міністрів України № 824 не виконується на місцях. Є невирішені питання. Спільними зусиллями можна і ці питання вирішити. Підтримаю пропозицію про проведення Великої Ради козаків України . Дякую за увагу.»

6-%d1%96%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d1%8e%d0%ba 6. Вячеслав Іванюк, Президент МГО «Народна академія Українського козацтва», підтримав позицію необхідності дотримання положень Звичаєвого права. «Нам потрібно дуже обережно ставитися до цього. Все починається зі школи, з підготовки молодих козаків. На Сході України дуже важко працювати з населенням, яке дивиться тільки московське телебачення. Йде відкрите бомбування. Ми отримали ножа в спину. Треба робити висновки. Підтримую пропозицію про проведення Великої Ради козаків України та громадських слухань у Верховній Раді з питань козацького руху в Україні».

7-%d0%bf%d0%be%d0%bb%d1%8c%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%ba 7.Сергій Польовик, Начальник штабу Реєстрового козацтва, звернув увагу присутніх на дотримання принципів духовності, братства, патріотизму в козацькому середовищі. «Нас 50 тис. чоловік в організації. Створюємо майданчики духовності та патріотизму, привабливі для молоді. Створюємо батальйони операторів безпілотних механізмів для надання допомоги Збройним Силам України. Сподіваємося, що нас підтримають окремі бізнесмени, підприємці. Будемо спрацювати.»

8-%d1%88%d0%b5%d0%b2%d1%87%d0%b5%d0%bd%d0%ba%d0%be 8.Ростислав Шевченко, Голова козацької громади Полтавщини, порадив прислухатися до всіх виступаючих на засіданні ВРОУ та реагувати на розумні пропозиції. «Багато фальші в наших висловлюваннях. Ми співаємо гімн, що ми козацького роду, але про це забувають наші можновладці. Пропоную до проекту Резолюції внести доповнення про необхідність використання засобів масової інформації в нашій козацькій діяльності. Підтримую пропозицію про проведення Великої Ради козаків України та громадських слухань з питань козацького руху в Україні у Верховній Раді України».

9-%d0%ba%d1%83%d0%ba%d0%bb%d1%96%d0%bd 9.Юрій Куклін, командуючий Причорноморським козацьким округом МГО ОРУЗК, привітав усіх присутніх з проведенням засідання ВРОУ. Попередив про обережне ставлення до козацьких нагород, не «розкидатися» орденами «Герой козацтва». «Не всі заслуговують цієї високої нагороди. Прошу підтримати нас в створенні козацьких прикордонних підрозділів. Нам не буде соромно за нашу діяльність. Підтримаю пропозицію про проведення Великої Ради козаків України».

10-%d1%81%d1%96%d0%bd%d0%b5%d0%bf%d0%be%d0%bb%d1%8c%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b8%d0%b9-jpg 10.Ігор Сінепольський, голова Ради Старійшин України, генерал козацтва, звернувся до президії, козацької старшини: «Дозвольте своє слово мовити. Якщо ви хочете мати майбутнє – працюйте з молоддю. У нас з вами є 4 Ради Старійшин. Пропоную з кожної області виділити старійшину (з 60-річного віку). Проект Положення про Раду (Комітет) Старійшин я підготував. Еліту нації треба готувати. Готовий працювати на цій ниві. Підтримую пропозицію про проведення Великої Ради козаків України та громадських слухань з питань козацького руху в Україні у Верховній Раді України». Дмитро Сагайдак, заступник голови президії ВРОУ, Гетьман Козацтва Запорозького, вручив І.Синепольському козацьку нагороду.

11-%d1%8e%d1%81%d0%b8%d0%bf%d0%b5%d0%bd%d0%ba%d0%be 11.Олег Юсіпенко, сотник Козацтва Запорозького (Одеська область), з гіркотою говорив про окремі козацькі організації «займаються розважальними заходами». Єдиний наш шанс – мати козацьку владу в центрі та на місцях, щоб люди бачили чим займаються козаки. Має бути один Гетьман на всю Україну, тоді буде порядок і майбутнє Українського козацтва. Підтримаю пропозицію про проведення Великої Ради козаків України».

12-%d0%ba%d0%b0%d1%80%d0%bc%d0%b0%d1%86%d1%8c%d0%ba%d0%b8%d1%85 12.Олексій Кармацьких, Ректор Європейської козацької академії бойових мистецтв», розповів коротко про свою діяльність. «Я живу в Україні і хочу бачити нашу владу українською, козацькою. Довіра до нас буде, якщо ми створимо свою козацьку партію. Використати маємо територіальні громади, як партійні осередки. Це нова справа. Не легко нам буде, але я вірю в нашу перемогу. Підтримаю пропозицію про проведення Великої Ради козаків України»

13-%d1%81%d0%be%d0%bb%d0%be%d0%b4%d0%be%d0%b2%d0%bd%d0%b8%d0%ba 13.Олександр Солодовник, отаман козацького братства (м. Донецьк), зауважив, що «ми козаки, але цивільні люди. Чи маємо ми право стріляти в людей? Це злочин. Потрібно негайно приймати закон про наші законні дії. На базі 28 Одеської бригади ми формуємо козацький батальйон. Працюємо з Збройними силами України по створенню окремих територіальних груп для ліквідації ворожих сил. Пропоную прийняти «Закон про Українське козацтво» на засіданні Великої Ради козаків України».

14-%d1%88%d0%b5%d0%b2%d1%87%d1%83%d0%ba 14.Петро Шевчук, отаман Ірпінської Січі. «Кожний з нас на своєму місці має завойовувати довіру до козаків. Але добрими справами. Представництво козаків має бути в Адміністрації Президента України, у Верховній Раді і на місцях. Інакше ми самі козацького воза не потягнемо. Закон України «Про Українське козацтво» має бути прийнятий на Великій Раді козаків України. Я готовий працювати над текстом, який би задовольнив усіх козаків.» Пропозиції для внесення в резолюцію засідання Великої Ради отаманів України: 1. Дмитро Сагайдак, заступник голови президії ВРОУ, гетьман Козацтва Запорозького. п.3 в) Встановити для усіх делегатів з’їзду обов’язкове находження у козацькому однострої, для гетьманів та верховних отаманів – з булавами, для полковників та січових отаманів – з пірначами. 2. Доручити Д. Сухініну – члену Постійно діючої Президії ВРОУ створити робочу групу фахівців для розробки культурно-історичної програми розвитку Українського козацтва, продовжувати створення Координаційних козацьких Рад при обласних держадміністраціях , які показали свою спроможність змінювати ситуацію в Україні. Треба створювати козацькі бібліотеки в кожній козацькій організації, в кожному районі, області, як центри ідеологічної підготовки козаків . 3.Доручити І.Сінепольському - комплектування Ради Старійшин ВРОУ. Комітету Звичаєвого права надати необхідну допомогу в діяльності Ради СтарійшинВРОУ . Олександр Левандо, голова президії ВРОУ, підвів підсумки обговорення питань порядку денного засідання і запропонував прийняти за основу проект Резолюції Великої ради отаманів України. Голосували за проект Резолюції в цілому та з доповненями- одноголосно. Протокол вів М.Крисько, відповідальний секретар ВРОУ.