Протокол ГШ ОРУЗК № 10 від 25.11.2016 р.

Протокол № 10 засідання Генерального штабу МГО «Об’єднана Рада Укрїнського та зарубіжного козацтва» від 25.11.2016 р.

Присутні 26 членів ГШ МГО ОРУЗК Запрошені: 3 осіб

Порядок денний: 1. Доведення наказів та розпоряджень Верховного отамана МГО ОРУЗК. Земляний В.А., начальник ГШ ОРУЗК, зачитав наказ № 30 від 21.11.2016 р. щодо призначення Криська М.О. на посаду ректора Інституту національно-духовного розвитку козацького народу МГО ОРУЗК, а також ознайомив присутніх з розпорядженням Верховного отамана МГО ОРУЗК про присвоєння козацьких звань: генерал-полковник – Лукашу О.І., генерал-лейтенант – Антоненку С.В., головному отаману Кагарлицької Січі, Ковалю В.М., Хаимову С.Х. (Одеса), генерал-майор – Варлига С.М. (Городня); Оголошено Подяки МГО ОРУЗК: Шевчуку П.В. (Ірпінь), Опришко В.П. (Київ), Дону О.О. (Київ), Скляренку В.І., Генеральному скарбничому МГО ОРУЗК, Антоненку С.В., головному отаману Кагарлицької Січі з нагоди їх дня народження.

2. Аналіз політичної ситуації і головних подій в Україні, діяльність козацьких організацій МГО ОРУЗК в умовах сьогодення. Левандо О.П., Верховний отаман МГО ОРУЗК, проаналізував ситуацію в країні та світі. Розпочав з інформації про те, що 23 листопада 2016 р., у Києві відбулася зустріч представників Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України з представниками козацьких (громадських) організацій з питань розвитку козацтва в Україні та формування козацького підрозділу в складі Збройних Сил України. Звертаючись до учасників заходу, заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов підкреслив послідовну позицію оборонного відомства щодо важливості повноцінного відновлення роботи Координаційної ради з питань розвитку козацтва в Україні. ,, Козацтво — це в першу чергу дух, спосіб життя. Духовні, моральні цінності, які були сформовані протягом усієї історії існування козацтва в Україні та пройшли перевірку часом, знайшли своє відображення у підготовці особового складу Збройних Сил України та військово-патріотичному вихованні молоді», — зазначив Ігор Долгов. Заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції орієнтував присутніх представників козацьких організацій на налагодження дієвої співпраці з головами обласних державних адміністрацій з питань територіальної оборони, а також залучення козаків до проходження військової служби у резерві. Учасники зустрічі також розглянули питання щодо шляхів формування у складі Збройних Сил України козацьких підрозділів. Левандо О.П. закликав всіх отаманів МГО ОРУЗК взяти до відома дану інформацію та розпочати роботу з відбору кандидатів на службу в ЗС України в козацьких підрозділах.

Далі Верховний отаман МГО ОРУЗК зупинився на подіях біля Національного банку України, про зустріч голови ВРУ з Вселенським патріархом Варфоломієм I, Архієпископом Константинопольським – Нового Римую Нагадав присутнім про проведення в травні наступного року козацького з’їзду з наступним порядком денним:

1). Участь козацьких організацій у Державних заходах з нагоди 100-річного ювілею проголошення Української державності. 2).  Прийняття оновленого , згідно вимог сьогодення, проекту Закону про козацтво. 3). Ініціювати проведення у Верховній Раді України громадських слухань з питань козацького руху в Україні. 4). Питання організації та підготовки системи військового резерву ЗСУ. Про плани організації проведення параду козацьких підрозділів на Софіївській площі в м. Києві з нагоди відзначення 100-річчя утворення УНР та інших відповідних заходів. Рішення: взяти до відома та неухильного виконання рішення ВРОУ від 19.10.2016 р.

3. Участь делегації МГО ОРУЗК у роботі ВРОУ 19.10.2016 р. З інформацією виступив Крисько М.О., заступник ВО МГО ОРУЗК, який проінформував присутніх про окремі епізоди засідання, про участь у засіданні Героя України Левка Лук’яненка, відомого політичного в’язня, який все своє життя присвятив боротьбі за свободу та незалежність України. Коротко проінформував членів ГШ ОРУЗК з діяльністю Інституту національно-духовного розвитку українського козацтва, з текстом звернення до Предстоятеля Української Православної Церкви Онуфрія з проханням звернутися до президента РФ про необхідність звільнення козаків-громадян України, захоплених в полон бойовиками ЛНР та ДНР. Голосували за прийняття рішення: за – 26; проти – 0.

Рішення: начальнику ГШ МГО ОРУЗК підготувати звернення на бланку ОРУЗК та передати Криську М.О. для особистого вручення до УПЦ.

4. Розгляд питання підготовки звітів про діяльність ГШ ОРУЗК, козацьких округів та Січей, Управлінь та Центрів ОРУЗК у 2016 році та планів на 2017 рік. Земляний В.А., начальник ГШ ОРУЗК, попередив присутніх членів ГШ ОРУЗК, головних отаманів козацьких Січей про необхідність до 25 грудня 2016 р. подати до ГШ ОРУЗК звіти про свою діяльність та плани на 2017 р. по всіх питаннях, що стосуються діяльності МГО ОРУЗК: за основу взяти заходи прийняті Резолюцією Великої Ради отаманів України від 19.10.16 р та свої місцеві плани. Рішення: всім членам ГШ ОРУЗК до 25 грудня 2016 р. подати до ГШ ОРУЗК звіти про свою діяльність та плани на 2017 р. 5. Організаційні питання підготовки зібрання Великого кола з вшанування 100-літнього ювілею створення Вільного козацтва. Левандо О.П., Верховний отаман МГО ОРУЗК, проінформував присутніх про проведення в 2017 році заходів для вшанування Вільного козацтва, про створення міжнародного організаційного комітету, та умов проведення заходів на державному рівні. Кармацьких О.О., поділився своїми враженнями про необхідність проведення цього заходу та конкретних завдань, що розглядалися на засіданні ГШ ОРУЗК. Ініціативу проведення заходу нікому не передавати. Це історичний захід. Академія козацьких бойових єдиноборств готова підключитися до проведення до цієї важливої справи. До обговорення даного питання долучились Степанюк, генеральний хорунжий ГО «ВОВК», Кравченко О.Г., головний отаман Конотопської Січі, які запропонували долучити до зазначених заходів інші козацькі підрозділи. Шевчук П.В., головний отаман Ірпінської Січі, запропонував змінити назву козацької організації з метою об’єднання всіх козацьких організацій у проведенні заходів на державному рівні. Левандо О.П., Верховний отаман МГО ОРУЗК, підвів підсумки обговорення даного питання та зауважив, що не треба заставляти отаманів приєднуватися до проведення зазначених заходів. Інформацію про проведення їх всім розіслано. Про свої можливості кожна козацька організація спроможна самостійно визначитись. Запропонував взяти участь у проведенні 7 грудня ц.р. в Чернігові заходів щодо відзначення 300-ліття козацького храму. Відповідальний за організацію участі делегації МГО ОРУЗК Падалка В.М., заступник ВО МГО ОРУЗК. Рішення: взяти участь у проведенні заходів 7.12.2016 р. в Чернігові. Відповідальним за організацію заходу призначається Падалка В.М., заст. ВО МГО ОРУЗК.

Протокол вів Крисько М.О., заступник ВО МГО ОРУЗК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Rating*