Уроки мужності до дня Армії та Українського козацтва, проведення акції “Вшануймо українську історичну літературу”

За давньою традицією яка походить мабуть з далекого часу, коли досвід передавався від батька до сина чи від діда до онуків, запорозьки козаки навчали молодь, допомагали розібратися де правда, де друг та поважна й розумна людина, а де й лютий ворог який хоче знищити все дороге для тебе та встановити свою владу. Так було століття, але час йшов, слава Богу з'явилася Книга.

В цьому найважливому для людства процесі не останню роль зіграв Іван Федоров - великий знавець. першопроходець друкарної справи Руси-України і наші пращури-герої козаки, старшина, отамани та гетьмани почали отримувати глибокі й системні знання у вітчизняних та першокласних європейських вищих навчальних учбових закладах від колегіумів до академій та університетів .

Традиція великої поваги до знань, любов до отримання різноманітної корисної інформації, від християнського світогляду, риторики, мистецтва виступу перед аудиторією, правопису, написання творів та віршів, математики, геометрії астрономії, музики, історії та що дуже важливо різних мов, починаючи з латинської, англійської, польської,німецької . французької та інших.

Особливо вивчалися військові науки в тому числі фортифікація. А родина, особливо воїни-батьки не забували про традиції , звичаї та секрети які передавали як і в стародавні часи від старшого до молодшого., А такі великі державотворці , дипломати й полководці та організатори боротьби за Гетьманську Державу, свободу України, як Д.І. Вишневецький, П, К. Сагайдачний, Б.М. Хмельницький, І.С. Мазепа, П.П.Скоропадський мали не одну освіту та вивчили декілька мов.

Тому й сьогодні , в період складнощів соціально-економічної ситуації, випробування на міцність нашого народу, боротьби за незалежність країни важливо розуміти, що без серйозних, глибоких знаннь не можливо буде моделювати будувати нову модель українського суспільства та економіки, орієнтовану на братню сім'ю європейських народів на вільний світ. В Запоріжжі вже третій рік поспіль системно організована діяльність з виховної та учбової роботи з молоддю, ветерани, старейшини, козацька старшина, до якої входять і колишні державні керівники, працівники УМВС, УСБУ, учасники АТО, вчені та волонтери у вільний час за запрошення диреторів шкіл та унівських колективів проводять лекції, заняття, уроки мужності та спільно з дітьми, студентами та педагогами проводять патриотичні акції з різних питань ("Козацький волонтер, змагання спортивні та інтелектуальні тощо). Так за сприяння народного депутата України, активіста операції "Козацький волонтер" Ігоря Артюшенка, згідно плану роботи та обласної патриотичної акції "Вшануймо українську історичну літературу" голова координаційної ради з питань козацтва облдаржадміністрації, керівник операції "Дозор", генерал козацтва Сухінін Д.В., начальник облоперативного штабу КРК ЗОДА, колишній начальник штабу 37-го батальону, учасник АТО, полковник Лапін І.Є., та сотник, видатний майстер національної фольклористики Жаворонков Є.О. (грає на 30-ти музикальних інструментах) за запрошенням вихователів та педагогів провели уроки мужності, розповіли про бойову та волонтерську роботу козаків на фронті, кордоні та сфері культурної та волонтерської діяльності учням та студентам декількох запорозьких закладів , розповіли про бойову історію переможних козацьких походів та захист країни від бандитів.

Тепло й сердечно подякували всім за допомогу у створенні Першої національної громадської козацької історичної, бібліотеки, за велику творчу спільну працю дорослих, вчителів, керівництва, дітей за небайдужість й справжню міцну й свідому громадянську позицію, цікаві та корисні зібрані книги, увагу до гостей та щирий прийом. В свою чергу ми подарували на довгу й добру пам'ять прапори Запорізької області як символ гордості та перемоги в минулому та сьогоденні. Напередодні важливих та любимих для кожного жителя міста й області свят захисника України, Пресвятої Богородиці , Дня Українського козацтва , визволення Запоріжжя від німецько-фашистських окупантів хочу привітати та подякувати за підтримку патриотичної акції вельмишановним новаторам -керівникам : начальнику департаменту освіти та науки ЗОДА Озеровій Т.Я., ректору Хортицької Національної навчально-реабілітаційній академії Нечипоренко В.В., директору Бердянського коледжу ТДАТУ Шишкиній Г.В.,, директору Запорізької гімназії № 11 Непрядкіній С.Ю., заступнику директора Запорізького вищого індустріально-політехнічного училища Живиці М.А., директорам середніх шкіл м.Запоріжжя № 103 Ситенко Н.Ю., та № 24 Кулику В.Ю., директору директору Бердянського Д НЗЦПТО Гищуку В.Д., директору ВПТУМС Бескоровайному Б.О. та всім талановитим вихователям та учням.

Впевнений , що наш приклад знадобиться всім патріотичним, козацьким, молодіжним організаціям інших областей України бо особистий приклад. цікава ідея та як результат освічені й інтелектуально розвинені нащадки це велика мета за яку варто боротися разом.

З повагою, Сухінін Д.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Rating*