13 травня 2016 року                                                                                                                      м. Київ

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ № 5

 

На виконання статутних завдань та з метою забезпечення і координації діяльності Об’єднаної Ради Українського та зарубіжного козацтва, -

НАКАЗУЮ:

 

1. Провести 18 травня 2016 року засідання Генерального штабу;

2. Призначити час проведення засідання Генерального штабу на 12 годину, місце проведення - м. Київ, вул. Васильківська 27, форма одягу – козацький однострій, загальний час засідання 12.00-14.00.

3. Затвердити порядок денний засідання Генерального штабу.

4. Начальнику Генерального штабу Земляному В.А. довести до відома особового складу це Розпорядження.

Додаток: Порядок денний засідання – на одному аркуші додається.

 

 

ВЕРХОВНИЙ ОТАМАН ОРУЗК,

Маршал козацтва України,

Левандо О.П.

 

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

ВЕРХОВНИЙ ОТАМАН

МГО «Об’єднана Рада Українського

та зарубіжного козацтва»

Маршал козацтва

                  Левандо О.П.

 

13 травня 2016 року

ЗАСІДАННЯ

ГЕНЕРАЛЬНОГО ШТАБУ

 

Дата і час проведення:    18 травня 2016 року о 12:00 год.

Місце проведення:     м. Київ, вул. Васильківська, 27

Форма одягу: козацький однострій.

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 

1. Доведення наказів та розпоряджень Верховного отамана ОРУЗК та рішення Генеральної дирекції Асамблеї ділових кіл від 05.04.16 р та 27.04.16 р - доповідач  Начальник ГШ ОРУЗК В.Земляний.                                                                                                     2. Аналіз політичної ситуації і головних подій  в Україні та діяльність козацьких   організацій ОРУЗК в умовах сьогодення – доповідач Верховний отаман О.Левандо - участь козацьких підрозділів у АТО, операціях «Дозор» , волонтерської діяльності та благодійної місії -  Заступники Верховного отамана ОРУЗК Д.Сухінін, Ю.Полуектов

3. Участь делегації ОРУЗК: - у  заходах по відзначенню Дня пам’яті та примирення 08.05.16р та Дня Перемоги 09.05.16 р - доповідачі Заступники Верховного отамана ОРУЗК , Начальник ГШ ОРУЗК та Головні отамани Управлінь і Козацьких Січей.

- пошуку та перепохованні  загиблих у Другій Світовій війні- Заступник Верховного отамана ОРУЗК М.Крисько

   - у святкуванні Великодня 01.05.16 р та святкового (світлого) тижня 02- 08.05 16 р - доповідачі Заступники Верховного отамана ОРУЗК,  Начальник ГШ ОРУЗК та Головні отамани Управлінь і Козацьких Січей.

- у святкуванні 50 річниці у Академії служіння Патріарха Філарета-доповідач  Начальник ГШ ОРУЗК В.Земляний

4. Про плани створення селянських козацьких громад та нових козацьких осередків -  Заступники Верховного отамана ОРУЗК О.Кармацьких, А.Пилипенко, Й.Фейгельман

- організація І-го випуску слухачів Академії Генерального штабу у м.Хмельницько- му - Верховний отаман ОРУЗК маршал козацтва О.Левандо , Начальник ГШ ОРУЗК Генерал козацтва В.Земляний, Командувач Подільського козацького округу Генерал-полковник П.Побережний.

5. Стан фінансових справ ОРУЗК у ІІ - му кварталі 2016 р – доповідач Генеральний скарбничий Генерал-полковник В.Скляренко

6. Різне

 

Начальник

Генерального штабу ОРУЗК

Генерал козацтва

В. Земляний

 

ЗВЕРНЕННЯ

ВЕЛИКОЇ РАДИ ОТАМАНІВ УКРАЇНИ та
ОБЄДНАНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОГО ТА ЗАРУБІЖНОГО КОЗАЦТВА

до  отаманів козацьких об’єднань та організацій

 

Панове Отамани, браття козаки!

 

Велика Рада Отаманів України та Об’єднана Рада Українського та Зарубіжного Козацтва  звертаються до Вас - керівників козацьких організацій та формувань всіх рівнів.

Пропонуємо прикласти максимум зусиль для об’єднання козацтва, припинення військового протистояння особливо на сході України, відновити історичні братерські відносини.

Адже, це козацький рід - це співдружність людей, яких об’єднують єдині традиції, звичаї, козацькі устої, незалежно звідки кожен  родом, чи з України, Росії, або живе в дальньому зарубіжжі. Захист віри предків і православної церкви завжди становить основу нашого життя.

З історичної давнини, козак – це захисник  вітчизни. Тільки разом ми перемагаємо ворога та покращуємо особисте життя.

Традиційно, відносини між козаками завжди були братерські. На знак побратимства козаки нехтували небезпекою і навіть власним життям.

Але, на сьогодення великою проблемою козацтва є його роздробленість. На превеликий жаль зараз на сході України йде бойове протистояння козацьких частин України та Росії з застосуванням найсучасної зброї.

Всі ці негаразди, всю ворожнечу ми повинні негайно припинити. Особливо цю братовбивчу війну. Нас не так багато, щоб ми могли нехтувати один одним та дозволити комусь остаточно роз’єднати, зруйнувати  наше козацьке братство.

Cпоконвіку, традиційно усі спірні питання вирішувались на Козацький Раді. Та й зараз нам усім потрібно домовлятись.

Тому, закликаємо запровадити дієві засоби для налагодження спільних домовленостей та зняття непорозумінь. При наявності конфлікту – наш з Вами обов’язок втручатись в конфлікт для зняття напруги для усунення суперечок.

 

Друзі, ждемо Ваших пропозицій стосовно покращення взаємодій між козаками. Просимо Ваші пропозиції надсилати на електрону адресу - info@intercossacks.org.ua. Спільними зусиллями, всі разом ми неодмінно зробимо козацтво міцним та єдиним.

Бажаємо всім Вам Божої допомоги!

Слава Богу, що ми козаки!

 

З великою повагою до Вас

Голова Президії Великої Ради Отаманів України

з товариством,

Генерал козацтва                                                                                         Олександр Левадо

 

 

АКТУАЛЬНО!
ПРО ВАЖЛИВІ ЗУСТРІЧІ В АДМІНІСТРАЦІЇ ПРЕЗИДЕНТА

 

Сучасне Українське козацтво має елементи  особистої культури самоорганізації, звичаєвого права. Воно в своєму  повсякденному житті   строго виконує українські закони. Але діючі  закони України не враховують суттєво козацьких традиції, стиль їхнього життя, відносини з владними структурами країни.  Всі ці розбіжності та офіційна легалізація  діяльності  козацьких формувань і особистостей повинні бути відображені в окремому законі держави.

Велика Рада отаманів України та представники українського козацтва підготували Проект Закону України «Про козацтво України», який переданий Верховній Раді України для розгляду. Однак, рішення з цього приводу досі  не прийнято  і представлений документ навіть не розглядався.

 

Для вирішення цієї та інших проблем Голова Президії Великої Ради отаманів України  Верховний Отаман  Олександр Левандо разом з керівником  групи  політтехнологій та зв’язків з держструктурами полковником козацтва Юхимом Славутським мали змістовну бесіду з керівництвом Головного департаменту адміністрації Президента України.

 

  В обговоренні основних проблем мале місце:

- інформування адміністрації Президента про проведення Першого Міжнародного конгресу козацтва в м. Запоріжжі у вересні цього року;

- важливість організації та проведення Верховною Радою України громадських слухань  з питань розвитку козацтва;

- упорядкування діяльності козацтва України, її  взаємодії  із зарубіжним козацтвом.

Питання, порушені в ході перемовин, були підтримані адміністрацією Президента України та будуть втілюватись у життя.

 

Інформація надана
Керівником  групи  політтехнологій та зв’язків з держструктурами,
полковником козацтва Юхимом Славутським

 

 

№  17/6-2,   08.10.2015р.

 

                                                                        ПРЕМ'ЄР  МІНІСТРУ УКРАЇНИ

                                                                        ЯЦЕНЮКУ  А. П.

 

                                          Вельмишановний Арсенію Петровичу!

 

Всеукраїнське об’єднання Велика Рада отаманів України висловлює Вам свою повагу та інформує, що  з  24 по 26 вересня цього року  в м. Запоріжжі відбувся Перший міжнародний  конгрес козацтва.

 

Організаторами  виступили:  Запорізька  обласна  координаційна  рада  з  питань козацтва, Велика Рада отаманів України та патріотично налаштовані козацькі організації України та зарубіжжя. Суттєва підтримка в проведенні цього конгресу отримана від керівництва Міністерства оборони та Запорізької облдержадміністрації. Участь у конгресі прийняли представники майже всіх областей України, а також козачих формувань зарубіжжя. Російське козацтво організаторами  запрошено - не було.

 

Учасники форуму в своїх виступах підтримали курс Президента України та  Уряду на  створення ефективної системи збройних сил та структурні зміни в державі. Остаточне рішення конгресу від ображене в підсумковому документі конгресу – Резолюції першого міжнародного Конгресу козацтва (додається).

 

В цілому, міжнародний конгрес продемонстрував незламний дух українського козацтва в відстоюванні незалежності України, що сприяло підвищенню авторитета  нашої держави на міжнародному рівні.

 

Організатори Першого міжнародного  конгресу козацтва  виконали великий обсяг робіт по підготовці та проведення на найвищому рівні цього заходу.

 

Від імені оргкомітету Великої Ради отаманів України, координаційної ради з питань козацтва, Запорізької облдержадміністрації, просимо Вас відзначити Заступника Голови координаційної  ради з  питань козацтва Запорізької облдержадміністрації Сухініна Дмитра Валентиновича.
За особистий внесок в розвиток українського козацтва нагородити Начальника відділу   Департаменту соціальної та гуманітарної політики МО України Якимчука Віталія Степановича та Головного спеціаліста відділу цього Департаменту Кошебуцьку Марію Станіславівну.

Щиро вдячні Вам за підтримку козацького руху України.

 

З вдячністю,

Голова Президії  Великої Ради Отаманів України,

Генерал козацтва Олександр  Левандо

 

ІНІЦІАТИВИ

МГО «ВЕЛИКОЇ РАДИ ОТАМАНІВ УКРАЇНИ»

МГО «ОБЄДНАНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОГО ТА ЗАРУБІЖНОГО КОЗАЦТВА»   

 

Керівництво МГО «Великої Ради отаманів України», МГО «Об’єднаної Ради українського та зарубіжного козацтва» виступили з ініціативою про   вшанування  пам’яті  Павла Скоропадського:

 

1. Присвоїти назву «Площа Гетьмана Скоропадського» однієї з площ  в  м. Києві.

2. Встановити інформаційну дошку на Софіївському майдані де відбувся     молебень після проголошення Павла Скоропадського Гетьманом України. 1918 рік, м. Київ.

      3.  Спорудити пам’ятник гетьману Павлу Скоропадському в м. Києві.

      4.  Перепоховати прах Гетьмана Павла Скоропадського в м. Київ.

 

Павло Скоропадський – Голова Уряду та Гетьман  Всієї України, 1918 рік.  Після переїзду до Берліна він очолює новий гетьманський рух.

Павло Скоропадський  не встиг завершити  організаційне  та    ідеологічне

сформування як «Союзу гетьманців – державників» так і загальної політичної спілки українських  емігрантських  кіл.   Наприкінці війни, 16 квітня 1945 року, під час бомбардування станції Платлінг, що поблизу Мюнхена у Баварії, його було смертельно поранено. П. Скоропадський помер 26 квітня в шпиталі монастиря Меттен. Пізніше його прах було перевезено родиною до Оберстсдорфа, де знаходяться всі поховання родини Скоропадських,  яка перебувала на еміграції.

 

 

Ваше Високопреосвященство, шановний Владико Лука!

 

Для всіх вірних чад Української Православної Церкви, а особливо для сучасного козацтва, прославлення останнього гетьмана Запорізької Січі святого Петра Калнишевського є дуже визначною і радісною подією.

 

На прикладі його самовідданості та жертовності, які були проявом міцної і щирої віри, ми самі надихаємось та міцніємо. Наш славетний пращур є для нас взірцем і прикладом, а тепер ще і небесним покровителем.

 

В цей святковий день бажаємо Вам, Ваше Високопреосвященство, як головному архіпастирю українського козацтва благословення Божого на Ваші труди. Хай молитвами святого Петра Калнишевського сучасне козацтво буде міцним, дієздатним, а головне віруючим. Хай Христос молитвами святого гетьмана Петра об’єднає всіх нас навколо Святої православної Церкви!

 

Вітаємо з святом!

 

Від імені старшини та козаків Об’єднаної Ради

Українського та зарубіжного козацтва

Верховний Отаман з товариством О. Левандо

 

Велика Рада Отаманів України
президія

 

ДИРЕКТОРУ  ПРЕДСТАВНИЦТВА                                                                                                              СВІТОВОГО КОНГРЕСУ УКРАЇНЦІВ В УКРАЇНІ

пану  С.  КАСЯНЧУКУ

 

 

Вельмишановний пане  Касянчук!

 

Велика Рада Отаманів України засвідчує  Вам свою повагу і підкреслює, що козацьке суспільство представляє значну впливову частину  населення держави. Багато козацьких формувань мешкає за межами української держави, але зберігають національну культуру, рідну мову, традиції, віру.

Об’єднання таких організацій, припинення протиріч, зупинка бойового  протистояння з застосуванням сучасної зброї  між Україною та Росією на сході України - завдання сьогодення.

 

Світовий Конгрес Українців дуже потужна, дієва, авторитетна на міжнародному рівні структура, яка безпосередньо впливає на життєдіяльність діаспори, до складу якої входять козацькі формування.

Для обговорення спільних шляхів по об’єднанню козацтва прошу призначити зустріч у зручний для Вас час.

 

З повагою,

Голова Президії Великої Ради Отаманів України,

Генерал козацтва                                                                                                         Олександр  Левандо

 

 

Наша відповідь!

ІНФОРМУЄМО:

 

1. Тільки впродовж лютого-березня ОРУЗК передала для потреб АТО - обладнання: спец. автокунг з підйомним пристроєм та стрілою, з назвою "Козацька Рада".

А також атопричеп для облаштування мінометів, автоцистерну для пального та зварювальний апарат, токарний верстат, ліки на суму - понад 30 000 грн.

 

2. З січня 2015 року:

- Козацькому підрозділу Усть-Азовского округу надана наша допомога, передано мед/препаратів на суму 26400 грн.

- В/ч А-1402  (Донецк) на суму 10430 грн.

- Козацькій роті спец. призначення ім. Т.Г. Шевченка (Донецький прикордонний загін) - 15750  грн.

- Повторне постачання на суму 12146 грн. - Підрозділу спецпризначення ім. Т.Г. Шевченка.

 

3. Створюється реабілітаційний центр "Захисники України" для надання допомоги військовослужбовцям ЗСУ, яки приймали участь у бойових діях і потребуючих медичної, психологічної соціальної реабілітації.

 

 

Інформація надана Заст. Верховного Отамана ОРУЗК,

генералом козацтва А. Пилипенко

 

Ось воно, те гніздо, звідкіля

вилітають усі ті горді, як орли, і дужі, як леви!

Ось звідки розливається

козацька воля по всій Україні!

 

Цитата Тараса Бульби

(із твору М.В. Гоголя)

 

Наша Воля загинула не через

ворога, а через зраду своїх ... і вам,

що зараз живете, не буде Волі,

докі не запанує між вами Злагоди

і Братерство...

 

І. СІРКО

Інформуємо Вас що за статистикою ресурсу revolvermaps.com - з 22.07.2012 року наш сайт -
www.intercossacks.org.ua в мережі Інтернет відвідано  36,341 раз (станом на 10.03.2016 р.).
Візітери з 108 країн світу, найбільше з України, Європи, США, Болгарії, Росії, Канади, Німеччини та ін.

2010-2015 (c) intercossacks.org.ua - МО "Об'єднана Рада українського та зарубіжного козацтва"

MUSE MASTER

admincontent.org.ua

Цей сайт офіційне представництво Міжнародної організації "Об’єднана Рада Українського та зарубіжного козацтва" в мережі інтернет. Інформація подана на сайті стосується статутної діяльності Міжнародної організації "Об’єднана Рада Українського та зарубіжного козацтва". На сайті розміщуються матеріали історії України та козацтва, печатні видання в електронному форматі з можливістю завантажити собі інформацію, анонси подій та звіти про події з життя козацтва України. Інформація про братні козацькі організації, розповість про їх ватажків та життя цих організацій. На сайті по можливості буде розміщена фото та відео інформація, скан-копії важливих документів та копії статей з газет та журналів та інше. А також будемо слідкувати за останніми новинами. Чекаємо Вас друзі на нашому сайті.