_marusia

_predki

_zasvit

voblank1

11 січня 2018 року
м. Київ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ № 1

На виконання статутних завдань та з метою забезпечення і координації діяльності Об’єднаної Ради Українського та зарубіжного козацтва, -
НАКАЗУЮ:
1.Провести 22 січня 2018 року урочисте підсумкове засідання Генерального штабу;
2.Призначити час проведення засідання Генерального штабу на 12.00 форма одягу – козацький однострій.
3. Затвердити порядок денний засідання Генерального штабу;
4. Начальнику Генерального штабу Земляному В.А. довести до відома особового складу це Розпорядження.
Додаток: Порядок денний засідання – на одному аркуші додається.

ВЕРХОВНИЙ ОТАМАН
Об’єднаної Ради Українського
та зарубіжного козацтва
Маршал козацтва Левандо О.П.

voblank1

ЗАТВЕРДЖУЮ
ВЕРХОВНИЙ ОТАМАН
Об’єднаної Ради Українського
та зарубіжного козацтва
Маршал козацтва Левандо О.П.
11 січня 2018 року

ЗАСІДАННЯ ГЕНЕРАЛЬНОГО ШТАБУ

Дата і час проведення:
22 січня 2018 року з 12.00 до 14.00 год.
Форма одягу: козацький однострій

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1.Доведення наказів та розпоряджень Верховного отамана ОРУЗК, представлення нових членів ОРУЗК- доповідач Начальник ГШ В.Земляний.
2.Практична діяльність Генерального штабу ОРУЗК по підготовці до проведення Великої Ради отаманів України - доповідач Верховний отаман ОРУЗК О.Левандо.
3.Затвердження тексту поздоровлення Святійшому Патріарху Київської і всея Русі-України Філарету- доповідач Начальник ГШ В.Земляний.
4.Аналіз роботи інтернет-сайту Об’єднаної Ради Українського та зарубіжного козацтва-доповідач Головний отаман інформаційного управління В.Кондратевич.
5.Затвердження плану роботи ОРУЗК на 2018 рік- доповідач Начальник ГШ ОРУЗК В.Земляний.
6.Плани про участь делегації та членів ОРУЗК у вшануванні 100 - річчя пам’яті загиблих учасників бою під Крутами – доповідач Головний отаман Конотопської козацької Січі О.Кравченко.
7. Інформація про участь делегації ОРУЗК у святкових заходах з нагоди 30-ї річниці Всеукраїнської пошукової організації «Пам'ять» - доповідач Заступник Верховного отамана ОРУЗК М.Крисько.
8. Фінансовий звіт за підсумками роботи ОРУЗК у 2017 р - доповідач Генеральний скарбничий Генерал-полковник В.Скляренко.
9.Різне

Начальник 
Генерального штабу ОРУЗК 
Генерал козацтва 
В. Земляний

До відома усіх козацьких організацій України та зарубіжжя!

РЕЗОЛЮЦІЯ Великої Ради отаманів України

1. Для дієвої, кваліфікованої взаємодії з адміністраціями районів, міст, областей рекомендувати Головам адміністрацій мати єдиного Радника з питань козацтва, який вже обраний Головою Ради отаманів даного адміністративного осередку. Рада отаманів у повному складі повинна бути єдиним колегіальним органом для вирішення та координації дій з адміністраціями.
2. Доручити Президії ВРОУ відпрацювати та надати ВРОУ для затвердження порядок денний та Програму Великої Козацької Ради України (з’їзду). Провести Велику Козацьку Раду України (з’їзд) у травні 2018 р у м. Харкові.
3. Велика Рада отаманів України прийняла рішення про припинення участі козацьких організацій у Координаційних Радах всіх рівнів, де вони зараз ще існують та уповноважує керівництво козацьких організацій довести про це рішення відповідним Радам отаманів регіональних адміністрацій.
4. У 2018 році організувати та провести у м. Гостомелі Велике козацьке свято-фестиваль «Козацька слава України» - присвячене 100-річчним подіям 1917-1922 рр. з Програмою пісенно-танцювальної козацької творчості та козацьких бойових мистецтв. Головою оргкомітету призначити Головного отамана Гостомельської козацької Січі Генерала козацтва Юрія Приліпка.
5. Підтримати рішення Президії ВРОУ про дисціплінарне рішення- про обов’язкове знаходження козаків на козацьких Радах та заходах у козацькому однострої. Рахувати під час бойових дій польовий однострій – зрозумілим козацьким одностроєм.
6. ВРОУ доручає Наказному Гетьману України провести підготовчу роботу для створення Єдиного реєстру козацьких організацій, єдиного реєстру козацьких звань та нагород .
Вищі козацькі звання – Генерал козацтва, присвоюються Президією ВРОУ, за поданням отаманів- членів ВРОУ а після обрання Гетьмана - Гетьманом України, за поданням Президії ВРОУ. Заборонити присвоєння козацьких звань та нагород отаманами козакам, які не входять до реєстру козацьких організацій.
ВРОУ постановляє що усі присвоєні на цей час нагороди рахувати, як здійснений факт і признати їх дійсність козацькими організаціями . З січня 2018 року Отаманами козацьких організацій відкликати рішення про 2-3 разове присвоєння різних Героїчних звань. Подібні звання повинні присвоюватися тільки одноразово.
7. Президії ВРОУ провести необхідні зустрічі з Міністром освіти України з метою введення у школах інститутів козацьких наставників. Запропонувати обов’язкове встановлення в учбових закладах флагштоків з державними прапорами.
8. Запропонувати Міністерству оборони України регулярно проводити навчання з керівниками військової підготовки навчальних закладів.
9. Звернутися до Адміністрації Президента з проханням при різних публічних виступах виключити поняття «отаманщина», що для козаків звучать образливо і недоцільно.
10. Проект Закону України «Про козацтво та козацькі організації в Україні», «Програму розвитку козацтва в Україні на період 2018 - 2022 рр. » - прийняти за основу.
11. Доповіді по усім питанням порядку денного опублікувати та довести до відома усіх козацьких організацій.

Прийнято на засіданні
Великої Ради отаманів України

21. 10. 2017 року - одноголосно.

Протокол засідання

Протокол засідання
від 21 жовтня 2017 р

Україна, м. Київ

До відома усіх козацьких організацій України та зарубіжжя!

21 жовтня, зал засідання Центрального будинку офіцерів Збройних Сил України. Рівно об 11.00 відкрилося засідання Великої Ради отаманів України. Звучить Гімн України, оголошується порядок денний. Зал розрахований на 80 місць не вмістив усіх присутніх, які прибули з усіх регіонів України

Учасники засідання – Верховні та Головні отамани Міжнародних, Всеукраїнських організацій та отамани найбільших Козацьких Січей.
У Президії – Отаман Гостомельської Козацької Січі, мер міста Гостомель, Генерал козацтва Юрій Приліпко,
- Генерал юстиції, Генерал козацтва, депутат Верховної Ради 4-х скликань, один з авторів Конституції України - Юрій Кармазін,
-Голова Президії ВРОУ – Маршал козацтва Олександр Левандо,
-Президент Міжнародної Академії Козацтва, Генерал козацтва Михайло Ямненко,
-Почесний гість - Верховний отаман Болгарії, Маршал козацтва Георгій Хрістов Хрістов.

По першому питанню порядку денного, а саме: «Про участь козацьких організацій у заходах з нагоди відзначення 100-річчя проголошення Української Держави», а також щодо питань козацтва на сучасному етапі –виступив Голова Президії Великої Ради отаманів України Маршал козацтва Олександр Левандо, який у своєї доповіді підняв та оговорив багато сучасних проблем, над вирішенням яких потрібно разом працювати усім козацьким організаціям України.
Зупинився на ключових питаннях, а саме:
- необхідністі запровадження інституту радників з питань розвитку козацтва при Головах обласних, районних, міських держадміністраціях (замість вже існуючих Координаційних Рад);
- координації дій козацьких організацій з різними підрозділами влади та відомств;
- про участь жінок-берегинь у козацьких Радах різного рівня.

По другому питанню порядку денного «Про окремі питання Звичаєвого права на сучасному етапі діяльності козацьких організацій», а саме доповідь Верховного отамана МГО «Козацтво Запорозьке», Маршала козацтва Дмитра Сагайдака ( у зв’язку з неможливістю його особистої присутності), текст його доповіді - озвучив отаман Віктор Лях. Доповідач зосередив увагу присутніх на важливості виконання норм Звичаєвого права - внутрішній козацькій Конституції. Зупинився на окремих прикладах у діяльності козацької Старшини. Він підкреслив, що козак – це воїн, лицар, захисник Вітчизни, який готовий у будь-яку мить до ратної звитяги. А деякі наші козаки руйнують сам дух козацтва, паплюжать його історичне значення і здобутки попередніх поколінь, намагаючись привити невластиві козацькому руху ідеї та дійства. Ми за підготовку Закону України про козацтво , який би винормував усі сторони діяльності козацьких організацій.
Доповідач запропонував навести порядок з присвоєнням козацьких звань та нагород. Цим завданням повинна займатися Велика Рада отаманів України. Бажаю усім успіху! Слава Козацтву!

З третього питання: «Про проект Закону України "Про козацтво та козацькі організації в Україні» виступив Юрій Кармазін, д.ю.н.
Доповідач зупинився на окремих статтях проекту Закону України «Про козацтво та козацькі організації в Україні», який після доопрацювання можливо бути запропонувати Президенту, ВРУ, КМУ для розгляду. В крайньому разі ми можемо запропонувати прийняти цей Закон через Всеукраїнський Референдум. Але для цього треба добре попрацювати з населенням, з козаками. Тому пропоную обговорити проект Закону у своїх козацьких організаціях, внести свої корективи і направити їх в Президію ВРОУ.
Ми починаємо будувати сучасну, справедливу козацьку Україну. Слава козакам України!

З четвертого питання «Про Програму розвитку козацтва в Україні на період 2018 - 2022 рр.» виступив член Президії ВРОУ, генерал козацтва Володимир Земляний. Він запропонував отаманам козацьких організацій на місцях, ще раз оговорити з козаками текст Програми і внести свої зауваження та доповнення.

В обговорені питань порядку денного виступили: М. Ямненко - Президент Міжнародної академії козацтва, Ю.Руголь - Верховний отаман «Академії культурної спадщини Українського козацтва», В.Полапа - Головний отаман Полтавської козацької громади, О.Кармацьких - Ректор Європейської козацької Академії бойових мистецтв, Р.Бублієнко - Головний отаман Черкаської обласної організації ОРУЗК, – Георгій Христов, Маршал козацтва Болгарії, Ю.Куклін - Командувач Причорноморського козацького округу, П.Шевчук – Головний отаман Ірпінської козацької Січі, О.Гацюк– Верховний отаман Слобожанського козацтво Єднального , І.Синєпольський І.А..- Голова Ради старійшин ВРОУ, Р.Шевченко.- отаман козацької громади Полтавщини, О.Плужник –Головний отаман Об’єднаної Ради козацьких отаманів Миколаївської області, М.Крисько -Голова Правління Українського фонду Пошуку «Пам'ять», Ю.Клименко- Головний отаман Всеукраїнського об’єднання Вільних козаків, В.Падалко - Голова Ради Старійшин ОРУЗК.
Тексти за змістом виступів будуть надруковані окремо.

Після обговорення було прийнято загальне рішення щодо порочної практики, коли під фото і кінокамери, хтось з отаманів вручає Черговому Президенту Гетьманську булаву, та й ще й від імені усього Українського козацтва.
По-перше, як відомо Президент вже отримав у ВРУ свою булаву – булаву керівника Держави. А козацтво є невід’ємною частиною Українського народу. Тим паче, що у Головнокомандуючого, під його командою, вже є і козацькі підрозділи і козаки у інших військових та силових структурах.
А головне, подібні акти з боку таких кількох осіб отримують у всієї козацької спільноти дуже негативну оцінку, як до акту звичайного підлабузництва. Кожні представницькі дії, тим паче від імені усього козацтва України, мають проводитися тільки уповноваженими на то загальною козацькою спільнотою особами. Такі рішення приймаються Великою Козацькою Радою України
(тобто з’їздом) або ВРОУ. І це повинно бути оговорено Законом України про козацтво.

Члени ВРОУ у своїх виступах підкреслювали, що обранець козацтва має бути діячем державного рівня, який професійно, навіть публічно і перед Президентом, Прем’єром, Головою Верховною Ради України, любим Міністром переконливо відстоюватиме інтереси козацтва.

Тому після консультацій з членами ВРОУ - на посаду Гетьмана козацтва всієї України запропонована відома кандидатура – Юрія Кармазіна (вік 60 років, народився на день народження Пресвятої Богородиці, Захисниці козацтва).
Державний і політичний діяч, Генерал - майор юстиції, Генерал козацтва, депутат Верховної Ради 4-х скликань, один з авторів нашої Конституції, Президент Інституту Права і Суспільства,
Заслужений юрист України. Працював на посаді судді, прокурором.
Один з найбільш активних законодавців за усі часи існування Українського Парламенту.
Кандидатура Юрія Кармазіна під оплески і з особистими підписами присутних була одноголосно підтримана усіма присутніми.
Юрій Кармазін склав Присягу Наказного Гетьмана козацтва всієї України - на вірність народу та козацтву України, присягнувші до останнього подиха боротися за права козаків та громадян України. Духівник МГО ОРУЗК, Подільської козацької Січі Юрій Токар освятив присягу Наказного Гетьмана.
Юрій Кармазін звернувся до козацьких отаманів, козаків з словами поваги, вдячності за довіру, пообіцяв боротися за права козаків, громадян України до останнього подиху.

ОГОЛОШЕННЯ

19-11-2016_01

№ 5/09    від 15.09.2017 р.                                                                                                                                                м.Київ

ОГОЛОШЕННЯ

Високошановні панове Гетьмани, Верховні та Головні Отамани 
Міжнародних та Всеукраїнських організацій,
Високоповажні члени Великої Ради отаманів України!

Президія Великої Ради отаманів України (ВРОУ) має честь запросити Вас на засідання ВРОУ, присвяченому 100-річчю утворення УНР, яке відбудеться 21 жовтня 2017 року (через тиждень після свята Покрови Пресвятої Богородиці) у Центральному будинку офіцерів Збройних сил України, вул. Грушевського 30/1, біля станції метро  «Арсенальна».

Початок засідання о 11.00, реєстрація та запис на виступи о 10.00.

Козацький однострій – обов’язковий.

ПИТАННЯ ПОРЯДКУ ДЕННОГО:

  1. Участь козацьких організацій у Державних заходах з нагоди 100-річчя проголошення Української державності.
  2. Деякі питання Звичаєвого права на сучасному етапі діяльності козацьких організацій.
  3. Оговорення та прийняття «Програми розвитку козацтва України на період 2017-2022 рр».
  4. Оговорення та прийняття оновленого проекту Закону «Про козацтво України».
  5. Прийняття Резолюції Великої Ради отаманів України.

Загальний час засідання 11.00 - 14.00 год (перерва на брейк-каву - 12.30-13.00).

Запланований час для докладів – до 10 хв., виступів - до 3 хв., повторних виступів, довідок, об’яв - 2 хв. Для публікації повний текст виступу мати у електронному вигляді.

Підтвердження надсилати на поштову адресу 01001, м.Київ, вул..Хрещатик, 10-б, оф.10, сайт: www.intercossacks.org.ua, або на E-mail: rada.ukr.cosaks@ukr.net, тел.050-310-05-84, 098-00-16-647.

lev

З повагою, 
Голова Президії Великої Ради отаманів України
Генерал  козацтва Олександр  Левандо

 

bb

 

 

  

ОБГОВОРЕННЯ ДОКУМЕНТІВ

 

bb