_marusia

_predki

_zasvit

ЗАПРОШЕННЯ

ЛОГО_1ВРКУ_02

ЗАПРОШЕННЯ

 

Високошановним панове Гетьманам,
Верховним та Головним  Отаманам Міжнародних та Всеукраїнських організацій,
Високоповажним членам Великої Ради отаманів України, представникам козацької Старшини !

 

     Оргкомітет Першої Всевеликої Ради Козацтв України прийняв рішення про скликання 19 травня 2018 року Першої Всевеликої  Ради Козацтв України присвячену 100- річчю утворення Української державності. Рада відбудеться на історичному місці подій 100-річної давнини «Києво-Могилянської Академії», у великому актовому залі Культурно-мистецького центру за адресою: вул. Г.Сковороди 2 (Поділ, метро зупинка Контрактова площа) .

      Обовязкова форма одягу – козацький однострій , делегатам мати козацькі посвідчення.
Пропонуємо Великошановним панове Гетьманам Козацтв мати ознаку своєї Величі – Булаву , а козацьким Генералам та полковникам – Пернач.

 

    Реєстрація делегатів ,заповнення анкет, заяви на виступ- 09.00 – 10.50 год  Загальний час засідання 11.00 – 14.00 год ,  час для виступів -до 5 хв.

                                 ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 1. Козацтво України на час 100-річчя утворення самостійності України та часи відновлення Української державності.
  Доповідач - Голова оргкомітету І-ої Всевеликої Ради Козацтв України, Верховний отаман Об’єднаної Ради Українського та зарубіжного козацтва Олександр Левандо.
 2. Головні заходи, Програма загальних дій Козацтв України та організаційно-правові питання по створенню резервного козацького війська для Збройних Сил України. Доповідач- Наказний Гетьман козацтва України Юрій Кармазін.
 3. Організаційні питання -
  Голова Президії
  І-ої Всевеликої Ради Козацтв України, Великої Ради отаманів України.
 4. Благословіння делегатів та освячення козацьких знамен і клейнодів прибулих козацьких організацій його Святістю Філаретом.
 5. Виступи делегатів І-ої Всевеликої Ради Козацтв України.
 6. Обговорення і прийняття Резолюції та звернення І-ої Всевеликої Ради Козацтв України .

 Оргкомітет

 

Адреса: 01001, м.Київ, вул.Хрещатик, 10-б, оф. 10.
Контактні телефони: 044-251-11-71, 050-310-05-84 , 050-994-04-00, 050-235-14-21 , E-mailrada.ukr.cosaks@ukr.net

 

bb

 

ІЗ АХІВУ ОРУЗК

Tексти виступів 21 жовтня 2017 року на засіданні Великої Ради отаманів України

За пропозицією членів Великої Ради отаманів України  та представників козацьких організацій, пропонуємо козацькій спільноті ознайомитись з повними текстами виступів 21 жовтня 2017 року на засіданні Великої Ради отаманів України:

 1. Голови Президії ВРОУ, Гетьмана Об’єднаної ради українського та зарубіжного козацтва, маршала козацтва Олександра ЛЕВАНДО;
 2. Голови комітету звичаєвого права ВРОУ, Гетьмана козацтва Запорозького, маршала козацтва Дмитра САГАЙДАКА;
 3. Вперше друкується виступ на засіданні ВРОУ Наказного Гетьмана всієї України Юрія КАРМАЗІНА;
 4. Текстом прийнятої загальної резолюції Великої Ради отаманів України.

Шановні друзі!

Ви маєте можливість ознайомитись з різними поглядами та точками зору на питання порушеними у доповідях та виступах на цьому поважному зібранні. І це свідчить про прояву головних історичних принципів козацької демократії.

 1. Виступ Голови Президії ВРОУ,
  Гетьмана Об’єднаної ради
  українського та зарубіжного козацтва,
  маршала козацтва Олександра ЛЕВАНДО:

 

Ясновельможні панове Гетьмани!
Високошановні панове Отамани! – члени ВРОУ.
Високоповажні панове козацька старшино, запрошена на наше зібрання.
Браття козаки!
Високошановні наші гості !

 

За дорученням Президії Великої ради Отаманів України я маю честь  звернути вашу увагу на деякі важливі проблеми нашого козацького сьогодення.

Запропонувати для загального вирішення кілька важливих питань і напрямків.

На цей час, що ми з вами добре знаємо, різні там заклики “об’єднуватись у щось єдине” – зараз вже не діють і не потрібні. Бо хто хотів, - вже об’єднався, або ще об’єднуться і без наших закликів. Зараз нам потрібне не “об’єднання”, а саме “єднання”,  єднання навколо загальних дій та інтересів з упровадження наших законодавчих ініціатив і необхідності перебудови  деяких вже існуючих структур.

А наразі пропонуємо обговорити саме стан діяльності різного рівня існуючих координаційних Рад.  Адже ми з вами ще добре пам’ятаємо саме ті часи, коли керування координаційною Радою при адміністрації Президента,  до речі, до складу якої були вписані  наші Гетьмани, Верховні отамани, поважні старійшини, раптом було доручено майже неповнолітньому попригунчикові у лейтенантських погонах.

На жаль, такий зневажливий й несправедливий до козацтва принцип формування різного рівня координаційних Рад  зостався майже без змін.

На цей час  там сидять такі собі записні отамани, у яких, крім, мабуть, телефонної книги та комп’ютера, немає жодного козака.

Кого там вони, крім себе,  представляють й чи колись буде мати якийсь авторитет подібна структура – велике питання!  

Адже сьогодні самі представники керівництва Міністерства оборони України прямо кажуть: “Ми не керуємо цією структурою, ми тільки координуємо її діяльність”. Ось і все!

Може хто з присутніх отаманів знає якісь досягнення такої нікому не відомої, не авторитетної  і не потрібної Координаційної ради?

Впевнений, що ні!

І тут  нині давайте з вами пригадаємо сходинки історії утворення та існування зверху  до низу саме усіх  «координаційних» рад:

Починаючи від Ради при Президентові, – далі при Кабміні, – потім при Міністерстві оборони, нехай і дуже поважному, але одному з двох десятків міністерств.

А далі що?

Без сумніву, що при такому авторитетові та за відсутності результату з більш ніж її трирічної діяльності, можна лише чекати подальшої передачі козацьких справ вже на рівень воєнкомів, музеїв або жеків. 

До речі, а що Міністерство оборони буде робити з питаннями козацької культури й мистецтва, роботі по підготовці молоді та юнацтва у навчальних закладах, організаційною діяльністю усіх козацьких організацій?

Відповіді немає!

І тому ми переконливо пропонуємо і міністру, і губернатору, і меру,  і районному голові  мати єдиного радника з питань козацтва в особі Голови Ради отаманів цього регіону – члена ВРОУ. Лише тоді державні адміністрації та їх керівники будуть мати  додатково офіційну спроможну структуру у особі саме Ради Отаманів того чи іншого регіону, яка вже обрана усім козацьким товариством і має заслужений авторитет! Бо якщо козацька спільнота обрала своїх отаманів, то вони  вже отримали право представляти її на будь-якому  рівні : хоч перед губернатором, хоч перед міністром, або прем’єром чи перед самим Президентом! А коли хтось надалі побажає там якось “координувати” свою діяльність з козацтвом, то, будь ласка, звертайтесь із пропозиціями у козацькі Ради отаманів, надавайте свого повноважного представника і нехай він співпрацює і координує усі необхідні питання. Або запрошуйте козацьких отаманів  до себе, як ви запрошуєте директорів, президентів об’єднань, керівників різних структур, що буде сприйматися козацьким товариством як звичайна співпраця і координація дій. Інші штучні утворення при різних міністерствах або адміністраціях  є не дієздатні і приречені на небуття. При цьому Козацькі ради повинні отримати право на беззаперечну і  обов’язкову державну допомогу й підтримку, і ось тут буде необхідно у подальшому координувати дії сторін, як то:

 • з питань військової підготовки – з Міністерством оборони;
 • з питань фізичної підготовки – з Міністерством молоді та спорту;
 • працю в школах та вузах – з Міністерством освіти;
 • питання культури та козацьких мистецтв – з Міністерством культури;
 • з питань пропаганди та засобів інформації – з відповідними структурами:
 • адміністративні та побутові питання – вирішувати через Радників з питань козацтва керівників відповідних адміністрацій;
 • координацією та реалізацією усіх питань козацького життя на місцях у своїх територіальних громадах, будуть займатись саме для цього обрані Ради отаманів та їх штаби, Ради старійшин, Ради берегинь…

     А питання щодо співпраці з Адміністрацією Президента, Урядом, Верховною Радою, Центральними органами влади – через Велику Раду Отаманів України, а після обрання і з Гетьманом козацтва всієї України;

 

Отже, логічно буде коли Міністерство оборони, займатиметься своїми військовими справами та охороною своїх складів, а козацькими питаннями займаються ті, кого саме для цього і обрало козацтво, тобто Ради отаманів та Ради Старійшин.

Ось це і буде справжнім суспільним рухом, більш професійнішим, доцільнішим та зрозумілим.

 

 

Зараз  в країні відбувається ціла низка реформ у різних галузях нашого суспільства, а тому таке перезавантаження, погодьтесь, вкрай необхідне і нам. І це дуже важливо, і саме у цей час, коли наші непримиренні, жорстокі та люті вороги та вбивці-росіяни, а саме їх Путін, надає російським козацьким отаманам генеральські звання та державні нагороди, фінансує їх козацькі організації. У цей час приймаються десятки законів, постанов, директив щодо формувань козацьких структур у тому числі резервних  полків та спецпідрозділів, правоохоронних структур, підрозділів охорони та правопорядку.

Погодьтесь, що Україна, як козацька держава, зобов’язана все справді корисне  брати собі на озброєння та задля нашого розвитку.

Бо як казав ще гетьман  Богдан Хмельницький:

“Розумний вчиться й у ворога, а  дурний - тільки в себе!”

А ось в підтвердження зовсім свіжий факт (далі мовою оригіналу):

“Военно- полевой сбор Ейского отдела Кубанского казачьего войска. С 15 по 19 октября на территории воинской части пос. Краснофлотский прошли военные сборы под руководством атамана  Ляха.

В течении 3-х дней казаки (а тепер увага!) первого Запорожского и первого Уманского полков проводили войсково-наступательную  подготовку и турниры по казачьим боевым искусствам …”.

І це у той час, коли ми з вами, наполегливо та рішуче,- на увесь світ заявляємо, що Крим та Донбас є українськими! Вони ж, тільки назвами своїх полків- практично заявляють, що і ці землі – їхні, та ще й готують, якісь там наступальні дії!

Хлопці-запорожці!  Ось де потрібні ваші “Дозори” та “Перехоплення”, ваше гнівне та непримиренне слово! Формуйте разом з уманцями свої підрозділи, надавайте їм горді  козацькі назви, як то: “Кримський український батальйон”, “ Українська Кубань”, “За Україну”. Напишіть до них звернення, що убивці запорозьких та уманських козаків, не мають  жодного права, на горді українські назви “Запорожці  та  Уманці!”

А ще, на підтвердження,- десятки тисяч підписів козаків з усієї України, та обов'язково, жителів міст Запоріжжя та Умані! І це буде величний політичний та громадянський  акт українського козацтва! І тоді –

 

Нехай лютують московіти,

Зла у них безмежно,

Бо Україна в цілому світі-

Вільна, Незалежна!

 

Це слова нашого козацького поета і отамана з Хмельниччини Івана Бубена.

 

 

Далі звертаю вашу особливу увагу щодо давно очікуваного та, на погляд багатьох, вкрай необхідного “Закону про Козацтво”.

На цей час козацтво що до цього питання про закон поділилося майже на дві частини:

   - Одна більш визначна частина має думку, що “Закон про Козацтво” вкрай необхідний, бо юридично закріпить права та вимоги козацтва, майже як суспільного класу …

 • Друга, і теж чисельна частина, додержується думки, що такий закон не потрібний, бо обмежить права вільного козацтва.

Бо як прийнято в нас, козаками почнуть керувати та використовувати чиновники і бюрократи, не маючи до козацтва найменшого відношення.

До того ж у козаків завше був свій народний закон, а саме історичне  “Звичаєве право”, яке завжди і беззаперечно виконувалось усією козацькою спільнотою.

Разом з тим, якщо узяти загально прийняте загально-державне  твердження, що “усі ми браття Козацького роду”, то саме воно безумовно, потребує свого визнання і на законодавчому рівні. Адже “Закон про Козацтво”, про його права, обов'язки, його визначеності – вже давно необхідний! Але ми також знаємо, що на початковій стадії його обговорення та прийняття, він в кінці – кінців зможе отримати зовсім інший вигляд та зміст, і  можливо  суттєво відмінний від нашого з вами поданого проекту.

Можна тільки уявити, що станеться, коли із цього законопроекту будуть вилучені питання землі, служби, право на зброю, фінансування козацького представництва та діяльності. Або вилучені усі права козацтва, на які ми чекаємо і сподіваємося. А що залишиться?! А залишаться там - тільки наші обов'язки. Друзі, така сучасна дійсність!

Саме тому, аби так не сталося, ми маємо надалі, зробити все можливе.

З цього питання я не буду більше затримувати вашу увагу.  Досконало та професійно щодо нашого проекту закону вам доповість авторитетний  законодавець, автор багатьох законів і один з авторів нашої Конституції, депутат 4-х скликань ВРУ, генерал козацтва – Юрій Кармазін. Саме пан Юрій  є автором багатьох статей та редактором цього закону. Який, на що ми сподіваємося,  і буде тією силою та козацькою гарматою, яка буде далі його лобіювати та пробивати  прийняття та реалізацію усіх його положень.

А щодо нашої з вами подальшої загальної співпраці …

Перед тим, як ініціювати прийняття Закону, ми повинні прийняти рішення про забезпечення його підтримки усією козацькою спільнотою.

Цьому буде сприяти і отримання рішення щодо проведення у Верховній Раді України громадських слухань - з питань розвитку козацтва. Нехай можновладці та депутати вислухають нас з вами і почують нашу козацьку думку.

Ось, саме  для цього, для реалізації цих наших задумів ми і маємо об’єднати усі наші зусилля.

У тому числі, організувати та провести, акції на підтримку нашого закону, підготувати та направити навіть тисячі  відповідних листів з різних міст і куточків України з наказами депутатам щодо необхідності збереження нашої редакції тексту Закону. І на його підтримку ми маємо використовувати усі можливості, включаючи центральні та місцеві ЗМІ.

Адже, без сумніву, прийняття цього закону, буде визначним явищем в українській соціальній політиці.

 

Панове отамани!  

Прошу Вашого визначного рішення  щодо, ще одного дуже важливого питання, а саме  – участі  у козацьких справах  жінок-козачок!

Історія протягом століть постійно змінює своє ставлення до багатьох історичних осіб та подій, які відбувалися у різні часи.

Матері- жінки, - це та важлива частина людства, нашого суспільства, яка давала і  дає життя козацькому роду, і нам з вами, у тому числі. Сучасні жінки – це космонавти, президенти, генерали, міністри, вчені та політики. Так, історичні реалії тих часів були жорстокі – на Січ жінка не мала й кроку ступити, бо там у суворих умовах готувалися походи, готувалося військо, відточувалася бойова майстерність.

Сувора козацька приказка того часу говорить:

“Коли козаки думу думають – жінкам там не місце!”

І усім відомо, що коли козаки писали листа турецькому султану, то поблизу жінок не було, бо з усмішкою тільки, можна  пригадати його текст! Але прийшли інші часи. Жінки-берегині, думу думають, не гірше ніж ми з вами. Ви бачили нині, як дівчата володіють двома шаблями відразу, у чому козакам ще треба у них повчитися … А скільки чудових дочок нашого народу захищає Україну  на Сході, і їх участь у збройних силах незамінна.

Знаєте, у нас є козацька берегиня родом із Полтавщини – відома поетеса і славна козачка, пані Юлія. І вона готувала дуже патріотичне звернення жінок –козачок  до Вас, панове отамани. Але,  коли їй, особисто мною було сказано, що згідно, козацьким звичаям та традиціям,  жінки не мають бути на козацьких Радах, вона піднялася і вийшла зі словами: “Які ж ви ще дурні!”

А, можливо, дійсно нам, сучасним козакам, віддаючи данину тій нашій героїчній історії, слід пов’язати її із сучасністю? Адже козачки, нині героїчно воюють  в АТО, і, до речі, наша козачка Лариса, саме там відомий снайпер. Так як бути із нею, із її участю у захисті України?  ЇЇ теж не допускати на наші наради? На наш погляд, саме сьогодні, повинно відбутися історичне рішення- ВРОУ- наше з вами. Бо зараз, саме той час, коли сучасні жінки-козачки заслужили і мають право казати своє важливе слово не тільки у Верховній, але й на наших козацьких Радах! І вже пора жінкам-керівникам, відповідних підрозділів, надавати право брати участь у козацьких нарадах. До речі, як мені казали, на Дніпрянщині, одна поважна жінка, після смерті отамана - її чоловіка (на жаль не знаю, чи це дійсно так), сама була обрана отаманом.

З цього приводу чекаємо ваших виступів та пропозицій.

 

 

Високоповажні панове отамани!

Гадаю, нам також потрібно, обов’язково, прийняти загальне рішення, щодо дурної практики, коли під фото і кінокамери - хтось з отаманів-підлабузників, без нашої загальної згоди, раптом, вручає черговому Президенту Гетьманську булаву, та й ще - від імені усього українського козацтва.

По перше, як відомо, Президент вже отримав у ВР свою булаву – булаву керівника Держави. А козацтво, є невід’ємною частиною українського народу. Тим паче, що у Президента, як у Головнокомандувача, під  керівництвом вже є і козацькі підрозділи, і козаки в різних військових та силових структурах.

Але ж дійсно,  українському козацтву потрібен свій,  поважний -  Гетьман козацтва усієї України!

І я, без вагань,  особисто, підтримаю кандидатуру, будь кого із Вас - членів ВРОУ- бо кожен із вас є достойний такої посади, і має великий досвід керівництва козацькою спільнотою.

Так, на цей час у нас вже є шановні панове - Гетьмани різних козацтв та козацьких об’єднань …

Деякі  з них мабуть, мають, або мали, певні зв’язки, на якомусь рівні, і можливо, що хтось із них, колись, щось і отримав для своєї організації, як кажуть: з панського столу, проте  оце і все.

Тобто,  маємо те, що маємо!

Але досі, а ні закону, а ні  бюджетного фінансування, навіть ніяких  обіцянок, про підтримку нині або в майбутньому. Та погодьтеся,  що ми, либонь,  до цього з вами ще й не готові!

Чому?

Ось, наприклад,  ми враз, змогли вирвати, відвоювати, і майже несподівано, отримати якесь бюджетне фінансування …

Підніміть руку, побратими, у кого на цей час- саме у його організації, є банківський рахунок? Не особистий, а саме рахунок вашої козацької організації. Один, два….і все!

А як же проводити перерахування бюджетних коштів  для підтримки діяльності й розрахунків - саме вашої  козацької організації? Через особисті рахунки? Це не можливо! Ось вам ще одне питання, яке потребує вирішення.

Мовляв: будуть кошти-відкриємо!

А ви спробуйте, та  наперед з’ясуйте, скільки буде потрібно  різних там копій, коштів і скільки коштують, зараз, юридичні та нотаріальні послуги і таке інше. А ще,  необхідний детальний план-графік заходів, та відповідний кошторис на використання бюджетних коштів, а також, звітність з документами, що підтверджують використання бюджетних коштів.

Але на щастя, це поки обходить структурні складові, існуючих визначних міжнародних та всеукраїнських козацьких організацій, таких як -Об’єднаних  рад, об’єднань та офіційних угрупувань, які на цей час, вже, мають ці необхідні реквізити. І при фінансуванні будуть зобов’язані забезпечувати складові своїх структурних об’єднань, що, напевно, дасть змогу декому уникнути  можливих ускладнень.

Йдемо далі...

 На превеликий жаль, усі наші загальні  козацькі питання, як  відомо,  вилучені як з  державного президентсько-прем’єрського рівня,  на рівень кураторства, якогось начальника управління, як я вже казав,  хай і поважного, проте  одного з двох десятків міністерств.

Знаєте, як казав один гострослів: “Ніколи такого не було – і вот опять!”

Так, дійсно, сучасність диктує нам свої умови. Бо наші можновладці, перш ніж розмовляти з кимось із нас через свій апарат дуже ретельно та уважно вивчають навіть наші біографії, спроможність і таку собі відповідність до свого рівня, тобто, чи “впізноваєма” для їх рівня особа. І це все  у якості бюрократичних принципів із совкових часів.

Тобто, наш з вами обранець, повинен відповідати, на їх погляд, усім вимогам сучасного державного рівня. Бо вже перші, контактні дії власника будь-якого поважного кабінету, як правило, - це намагатися- обеззброїти, підім’яти, або просто, задавити своїм владним авторитетом будь-кого, хто буде щось, навіть аргументовано   оговорювати та  відстоювати права та інтереси козацької спільноти.

 Потрібний діяч державного рівня, який публічно, професійно, авторитетно   хоч перед Президентом, або Прем’єром, Головою Верховної Ради, або Міністром, чи губернатором відстоюватиме інтереси козацтва, а головне - вони будуть змушені до нього прислухатись, рахуватись, та співпрацювати.

Історія свідчить, що саме визначніші гетьмани України були не лише ,видатними войовниками, а ще й були не менш відомими, державниками та політиками. На моє особисте переконання – тільки відома, авторитетна, визнана   козацтвом  та суспільством особистість, має у цей час стати керівником  українського козацтва.

І тому, шановні браття-отамани, зі всією  відповідальністю, від імені Президії, пропоную Вам - членам ВРОУ, таку  кандидатуру… яку  прошу у подальшому, обговорити на місцях з вашим козацьким товариством.

Це – Юрій Кармазін. І ось він який:

Вік - 60 років, до речі, народився у День народження Святої нашої Богородиці - захисниці українського козацтва.
Відомий державний і політичний діяч,
Генерал-майор юстиції,
Генерал козацтва,
Депутат 4-х скликань ВР,
Один з авторів  Конституції нашої Держави,
Президент інституту Права та Суспільства,
Заслужений юрист України,
Працював суддею, прокурором. Один з найбільш активних законодавців за усі часи існування Українського парламенту.

Ось так.

Виношу пропозицію - щодо обрання Великою Радою Отаманів України  генерала козацтва Юрія Кармазіна - Наказним Гетьманом козацтва всієї України, та  рекомендувати його кандидатуру для обрання на  Всевеликій Раді Козацтва України (з’їзді) на посаду -  Гетьмана козацтва всієї України.

Панове отамани! Прошу подумати, порадитись та прийняти , зважене  рішення, шляхом прямого відкритого голосування.  Згода?  Любо!

Тоді,  голосуємо!

Хто – за?  Хто – проти?   Хто – утримався?

За - одноголосно! Дякую усім присутнім!

 

Пане Юрію Кармазін! Велика Рада отаманів України у повному складі, одноголосно- висловила Вам свою довіру і вітає Вас,  пане- Наказний Гетьмане  Козацтва усієї України! Пропонуємо Вам, пане Наказний Гетьмане,  у присутності представників святої церкви, зараз прийняти урочисту присягу за текстом, виписаному у запропонованому, та обговореному нами проекті закону «Про козацтво України».

А  поки готується це важливе та урочисте дійство, дозвольте мені, на закінчення свого виступу зосередити вашу  увагу на дуже важливому, на мій погляд, питанні.

Панове отамани, члени Великої Ради, шановні члени козацької старшини, браття козаки!

Ми з вами добре знаємо, як козаки в усі часи дуже чутливо й непримиренно, відносились до питань, що торкалися їх честі та гідності. І для нас дуже, несподіваним, виявився сам факт, який викликав у нас  подив, непорозуміння та загальне його неприйняття …

А саме, коли  у своїй промові у Верховній Раді України, закликаючи до порядку у державі, наш Президент закликав відійти від безпорядку та “отаманщини”!!

При всій нашій повазі, до нашого Президента термін “отаманщина” прозвучав дуже зневажливо, образливо і для нас неприйнятно! Це нікчемний совковий вираз, часів протистояння громадянської війни.

І тому, нам з вами, надалі необхідно бути вкрай пильними, миттєво та непримиренно реагувати на різного роду оговори, виказувати своє неприйняття до подібних красномовних виразів та формулювань.  Козацтво - не та частина суспільства, яку можна публічно ображати. Саме така загальна позиція має бути у кожного з нас – отаманів та козаків. Усім необхідно зрозуміти, що саме тут, проходить та межа, за яку, як і у національному питанні, заступати не можна навіть Президентові! Ми радимо нашому високошановному, Петру Олексійовичу, надалі, уважніше формулювати та вибудовувати свої публічні виступи.

А щодо, козацької тематики, слід радитися не з радниками яким, мабуть, байдужі наші козацькі питання, а зі своїм батьком, - до речі, теж поважним отаманом, та козацьким генералом.

Ось так!

І будемо щиро сподіватися, що цей неприємний факт стався унаслідок простого обмовлення й жодного відношення до відродження та розвитку козацтва в Україні - немає!

До речі, ми з вами добре знаємо що  історично підтверджено, де був отаман, там завжди були порядок, дисципліна та повага до закону!

Так що поняття  “отаманщина” для нас звучать “любо” та гордо!

І ще раз, панове  побратими,  про необхідність бути завжди пильними та непримиримими щодо питань  поваги  до козацтва   і нашого реагування на будь-які образливі висловлювання.

Бо за аналогією,  таких  «красномовних» висловлювань, цілком можливо очікувати, якщо хтось із козацтва почне щось там, відстоювати чи виборювати, то такий суспільний процес враз почнуть іменувати - «козаччиною». А якщо «козаччина» - того і чекай, що знайдуться й такі, як у прокляті 20-ті роки,  минулого сторіччя,  захочуть знов когось - «розкозачувати».

А як відомо, «розкозачування», - це політика, яку проводили ще більшовики і яка була спрямована на позбавлення  козацтва самостійних суспільних,  політичних та військових прав, ліквідацію козацтва, його соціального, культурного та громадянського стану. І ніхто вже не задається питанням, чому так відбувалось, відбувається нині та кому це потрібно.

Це саме те, що наразі ми маємо. Бо ми, як громадські організації,  маємо статус  на рівні   громадських організацій,  любителів метеликів, об’єднань філателістів, чи збирачів  листівок .

На превеликий жаль,  Україна, мати  усього світового козацтва, - єдина на пострадянському просторі держава, яка до цього часу так і не прийняла ще  закон про реабілітацію розкозачених наших батьків та дідів. Сьогодні, саме від нас,  цього потребує їх світла пам’ять. Чи не так?!

Адже,  як стверджують урочисті слова гімну нашої Держави,

«Усі ми браття КОЗАЦЬКОГО Роду!»

А якщо так, то, панове отамани, мій-, твій-, його- козацький рід, - разом і є наш з вами - УКРАЇНСЬКИЙ КОЗАЦЬКИЙ НАРОД!            

І Слава Богу, що ми -  козаки!
І слава козакам! Слава Україні!

Дякую, вам шановні браття-козаки,  за увагу!  

05 лютого 2018 року м. Київ

Розпорядження № 2

На виконання статутних завдань та з метою забезпечення і координації діяльності Об’єднаної Ради Українського та зарубіжного козацтва, -

НАКАЗУЮ:

1. Провести 16 лютого 2018 року засідання Генерального штабу;

2.   Призначити час проведення засідання Генерального штабу на 12 годину, місце проведення - м. Київ, вул. Спаська,16, ЗОШ №124, форма одягу –козацький однострій, загальний час засідання 12.00-14.00

3.  Затвердити порядок денний засідання Генерального штабу;

4.  Начальнику Генерального штабу Земляному В.А. довести до відома особового складу це Розпорядження.

Додаток: Порядок денний засідання – на одному аркуші додається.

Верховний отаман ОРУЗК, Маршал козацтва України
ЛЕВАНДО О.П.

Затверджую
Верховний отаман
МГО «Об’єднана Рада Українського
та зарубіжного козацтва»

                                   Маршал козацтва                  Левандо О.П.

05 лютого 2018 року

Засідання Генерального штабу
Дата і час проведення: 16 лютого 2018 року о 12:00 год.
Місце проведення: м. Київ, вул. Спаська,16, ЗОШ№124
Форма одягу: козацький однострій

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1.Доведення наказів та розпоряджень Верховного отамана ОРУЗК, вручення подяки директору ЗОШ №124, рішення Президії ВРОУ, щодо Голови Президії  - доповідач Начальник ГШ ОРУЗК В.Земляний.     

2. Аналіз політичної ситуації і головних подій  в Україні та діяльність козацьких   організацій ОРУЗК в умовах сьогодення – доповідач Верховний отаман О.Левандо.

3.Інформація про участь делегації та членів ОРУЗК у вшануванні 100 -  річчя пам’яті загиблих учасників бою під Крутами 28-29.01.2018 р – доповідач В.Падалко, Головний  отаман Конотопської козацької Січі О.Кравченко.

4.Утворення та затвердження підрозділів оргкомітетів з питань підготовки та проведення Всевеликої козацької Ради України- доповідач Верховний отаман О.Левандо.

5.Інформація про участь членів ГШ ОРУЗК в урочистих заходах  у ЗОШ №124 та Об’єднаного козацтва м.Києва ім.П.Сагайдачного 16.02.2018 р- доповідач В.Опрішко

6.Про участь Генеральної Старшини ОРУЗК  у проведені уроків патріотичного виховання  у ЗОШ №124  - доповідач В.Опрішко.

7.Стан фінансових справ ОРУЗК у І - му кварталі 2018 р – доповідач Генеральний скарбничий Генерал-полковник В.Скляренко

8.Різне

 

Начальник Генерального штабу ОРУЗК
Генерал козацтва         В. Земляний

До відома усіх козацьких організацій України та зарубіжжя!

РЕЗОЛЮЦІЯ Великої Ради отаманів України

1. Для дієвої, кваліфікованої взаємодії з адміністраціями районів, міст, областей рекомендувати Головам адміністрацій мати єдиного Радника з питань козацтва, який вже обраний Головою Ради отаманів даного адміністративного осередку. Рада отаманів у повному складі повинна бути єдиним колегіальним органом для вирішення та координації дій з адміністраціями.
2. Доручити Президії ВРОУ відпрацювати та надати ВРОУ для затвердження порядок денний та Програму Великої Козацької Ради України (з’їзду). Провести Велику Козацьку Раду України (з’їзд) у травні 2018 р у м. Харкові.
3. Велика Рада отаманів України прийняла рішення про припинення участі козацьких організацій у Координаційних Радах всіх рівнів, де вони зараз ще існують та уповноважує керівництво козацьких організацій довести про це рішення відповідним Радам отаманів регіональних адміністрацій.
4. У 2018 році організувати та провести у м. Гостомелі Велике козацьке свято-фестиваль «Козацька слава України» - присвячене 100-річчним подіям 1917-1922 рр. з Програмою пісенно-танцювальної козацької творчості та козацьких бойових мистецтв. Головою оргкомітету призначити Головного отамана Гостомельської козацької Січі Генерала козацтва Юрія Приліпка.
5. Підтримати рішення Президії ВРОУ про дисціплінарне рішення- про обов’язкове знаходження козаків на козацьких Радах та заходах у козацькому однострої. Рахувати під час бойових дій польовий однострій – зрозумілим козацьким одностроєм.
6. ВРОУ доручає Наказному Гетьману України провести підготовчу роботу для створення Єдиного реєстру козацьких організацій, єдиного реєстру козацьких звань та нагород .
Вищі козацькі звання – Генерал козацтва, присвоюються Президією ВРОУ, за поданням отаманів- членів ВРОУ а після обрання Гетьмана - Гетьманом України, за поданням Президії ВРОУ. Заборонити присвоєння козацьких звань та нагород отаманами козакам, які не входять до реєстру козацьких організацій.
ВРОУ постановляє що усі присвоєні на цей час нагороди рахувати, як здійснений факт і признати їх дійсність козацькими організаціями . З січня 2018 року Отаманами козацьких організацій відкликати рішення про 2-3 разове присвоєння різних Героїчних звань. Подібні звання повинні присвоюватися тільки одноразово.
7. Президії ВРОУ провести необхідні зустрічі з Міністром освіти України з метою введення у школах інститутів козацьких наставників. Запропонувати обов’язкове встановлення в учбових закладах флагштоків з державними прапорами.
8. Запропонувати Міністерству оборони України регулярно проводити навчання з керівниками військової підготовки навчальних закладів.
9. Звернутися до Адміністрації Президента з проханням при різних публічних виступах виключити поняття «отаманщина», що для козаків звучать образливо і недоцільно.
10. Проект Закону України «Про козацтво та козацькі організації в Україні», «Програму розвитку козацтва в Україні на період 2018 - 2022 рр. » - прийняти за основу.
11. Доповіді по усім питанням порядку денного опублікувати та довести до відома усіх козацьких організацій.

Прийнято на засіданні
Великої Ради отаманів України

21. 10. 2017 року - одноголосно.

Протокол засідання

Протокол засідання
від 21 жовтня 2017 р

Україна, м. Київ

До відома усіх козацьких організацій України та зарубіжжя!

21 жовтня, зал засідання Центрального будинку офіцерів Збройних Сил України. Рівно об 11.00 відкрилося засідання Великої Ради отаманів України. Звучить Гімн України, оголошується порядок денний. Зал розрахований на 80 місць не вмістив усіх присутніх, які прибули з усіх регіонів України

Учасники засідання – Верховні та Головні отамани Міжнародних, Всеукраїнських організацій та отамани найбільших Козацьких Січей.
У Президії – Отаман Гостомельської Козацької Січі, мер міста Гостомель, Генерал козацтва Юрій Приліпко,
- Генерал юстиції, Генерал козацтва, депутат Верховної Ради 4-х скликань, один з авторів Конституції України - Юрій Кармазін,
-Голова Президії ВРОУ – Маршал козацтва Олександр Левандо,
-Президент Міжнародної Академії Козацтва, Генерал козацтва Михайло Ямненко,
-Почесний гість - Верховний отаман Болгарії, Маршал козацтва Георгій Хрістов Хрістов.

По першому питанню порядку денного, а саме: «Про участь козацьких організацій у заходах з нагоди відзначення 100-річчя проголошення Української Держави», а також щодо питань козацтва на сучасному етапі –виступив Голова Президії Великої Ради отаманів України Маршал козацтва Олександр Левандо, який у своєї доповіді підняв та оговорив багато сучасних проблем, над вирішенням яких потрібно разом працювати усім козацьким організаціям України.
Зупинився на ключових питаннях, а саме:
- необхідністі запровадження інституту радників з питань розвитку козацтва при Головах обласних, районних, міських держадміністраціях (замість вже існуючих Координаційних Рад);
- координації дій козацьких організацій з різними підрозділами влади та відомств;
- про участь жінок-берегинь у козацьких Радах різного рівня.

По другому питанню порядку денного «Про окремі питання Звичаєвого права на сучасному етапі діяльності козацьких організацій», а саме доповідь Верховного отамана МГО «Козацтво Запорозьке», Маршала козацтва Дмитра Сагайдака ( у зв’язку з неможливістю його особистої присутності), текст його доповіді - озвучив отаман Віктор Лях. Доповідач зосередив увагу присутніх на важливості виконання норм Звичаєвого права - внутрішній козацькій Конституції. Зупинився на окремих прикладах у діяльності козацької Старшини. Він підкреслив, що козак – це воїн, лицар, захисник Вітчизни, який готовий у будь-яку мить до ратної звитяги. А деякі наші козаки руйнують сам дух козацтва, паплюжать його історичне значення і здобутки попередніх поколінь, намагаючись привити невластиві козацькому руху ідеї та дійства. Ми за підготовку Закону України про козацтво , який би винормував усі сторони діяльності козацьких організацій.
Доповідач запропонував навести порядок з присвоєнням козацьких звань та нагород. Цим завданням повинна займатися Велика Рада отаманів України. Бажаю усім успіху! Слава Козацтву!

З третього питання: «Про проект Закону України "Про козацтво та козацькі організації в Україні» виступив Юрій Кармазін, д.ю.н.
Доповідач зупинився на окремих статтях проекту Закону України «Про козацтво та козацькі організації в Україні», який після доопрацювання можливо бути запропонувати Президенту, ВРУ, КМУ для розгляду. В крайньому разі ми можемо запропонувати прийняти цей Закон через Всеукраїнський Референдум. Але для цього треба добре попрацювати з населенням, з козаками. Тому пропоную обговорити проект Закону у своїх козацьких організаціях, внести свої корективи і направити їх в Президію ВРОУ.
Ми починаємо будувати сучасну, справедливу козацьку Україну. Слава козакам України!

З четвертого питання «Про Програму розвитку козацтва в Україні на період 2018 - 2022 рр.» виступив член Президії ВРОУ, генерал козацтва Володимир Земляний. Він запропонував отаманам козацьких організацій на місцях, ще раз оговорити з козаками текст Програми і внести свої зауваження та доповнення.

В обговорені питань порядку денного виступили: М. Ямненко - Президент Міжнародної академії козацтва, Ю.Руголь - Верховний отаман «Академії культурної спадщини Українського козацтва», В.Полапа - Головний отаман Полтавської козацької громади, О.Кармацьких - Ректор Європейської козацької Академії бойових мистецтв, Р.Бублієнко - Головний отаман Черкаської обласної організації ОРУЗК, – Георгій Христов, Маршал козацтва Болгарії, Ю.Куклін - Командувач Причорноморського козацького округу, П.Шевчук – Головний отаман Ірпінської козацької Січі, О.Гацюк– Верховний отаман Слобожанського козацтво Єднального , І.Синєпольський І.А..- Голова Ради старійшин ВРОУ, Р.Шевченко.- отаман козацької громади Полтавщини, О.Плужник –Головний отаман Об’єднаної Ради козацьких отаманів Миколаївської області, М.Крисько -Голова Правління Українського фонду Пошуку «Пам'ять», Ю.Клименко- Головний отаман Всеукраїнського об’єднання Вільних козаків, В.Падалко - Голова Ради Старійшин ОРУЗК.
Тексти за змістом виступів будуть надруковані окремо.

Після обговорення було прийнято загальне рішення щодо порочної практики, коли під фото і кінокамери, хтось з отаманів вручає Черговому Президенту Гетьманську булаву, та й ще й від імені усього Українського козацтва.
По-перше, як відомо Президент вже отримав у ВРУ свою булаву – булаву керівника Держави. А козацтво є невід’ємною частиною Українського народу. Тим паче, що у Головнокомандуючого, під його командою, вже є і козацькі підрозділи і козаки у інших військових та силових структурах.
А головне, подібні акти з боку таких кількох осіб отримують у всієї козацької спільноти дуже негативну оцінку, як до акту звичайного підлабузництва. Кожні представницькі дії, тим паче від імені усього козацтва України, мають проводитися тільки уповноваженими на то загальною козацькою спільнотою особами. Такі рішення приймаються Великою Козацькою Радою України
(тобто з’їздом) або ВРОУ. І це повинно бути оговорено Законом України про козацтво.

Члени ВРОУ у своїх виступах підкреслювали, що обранець козацтва має бути діячем державного рівня, який професійно, навіть публічно і перед Президентом, Прем’єром, Головою Верховною Ради України, любим Міністром переконливо відстоюватиме інтереси козацтва.

Тому після консультацій з членами ВРОУ - на посаду Гетьмана козацтва всієї України запропонована відома кандидатура – Юрія Кармазіна (вік 60 років, народився на день народження Пресвятої Богородиці, Захисниці козацтва).
Державний і політичний діяч, Генерал - майор юстиції, Генерал козацтва, депутат Верховної Ради 4-х скликань, один з авторів нашої Конституції, Президент Інституту Права і Суспільства,
Заслужений юрист України. Працював на посаді судді, прокурором.
Один з найбільш активних законодавців за усі часи існування Українського Парламенту.
Кандидатура Юрія Кармазіна під оплески і з особистими підписами присутних була одноголосно підтримана усіма присутніми.
Юрій Кармазін склав Присягу Наказного Гетьмана козацтва всієї України - на вірність народу та козацтву України, присягнувші до останнього подиха боротися за права козаків та громадян України. Духівник МГО ОРУЗК, Подільської козацької Січі Юрій Токар освятив присягу Наказного Гетьмана.
Юрій Кармазін звернувся до козацьких отаманів, козаків з словами поваги, вдячності за довіру, пообіцяв боротися за права козаків, громадян України до останнього подиху.

ОГОЛОШЕННЯ

19-11-2016_01

№ 5/09    від 15.09.2017 р.                                                                                                                                                м.Київ

ОГОЛОШЕННЯ

Високошановні панове Гетьмани, Верховні та Головні Отамани 
Міжнародних та Всеукраїнських організацій,
Високоповажні члени Великої Ради отаманів України!

Президія Великої Ради отаманів України (ВРОУ) має честь запросити Вас на засідання ВРОУ, присвяченому 100-річчю утворення УНР, яке відбудеться 21 жовтня 2017 року (через тиждень після свята Покрови Пресвятої Богородиці) у Центральному будинку офіцерів Збройних сил України, вул. Грушевського 30/1, біля станції метро  «Арсенальна».

Початок засідання о 11.00, реєстрація та запис на виступи о 10.00.

Козацький однострій – обов’язковий.

ПИТАННЯ ПОРЯДКУ ДЕННОГО:

 1. Участь козацьких організацій у Державних заходах з нагоди 100-річчя проголошення Української державності.
 2. Деякі питання Звичаєвого права на сучасному етапі діяльності козацьких організацій.
 3. Оговорення та прийняття «Програми розвитку козацтва України на період 2017-2022 рр».
 4. Оговорення та прийняття оновленого проекту Закону «Про козацтво України».
 5. Прийняття Резолюції Великої Ради отаманів України.

Загальний час засідання 11.00 - 14.00 год (перерва на брейк-каву - 12.30-13.00).

Запланований час для докладів – до 10 хв., виступів - до 3 хв., повторних виступів, довідок, об’яв - 2 хв. Для публікації повний текст виступу мати у електронному вигляді.

Підтвердження надсилати на поштову адресу 01001, м.Київ, вул..Хрещатик, 10-б, оф.10, сайт: www.intercossacks.org.ua, або на E-mail: rada.ukr.cosaks@ukr.net, тел.050-310-05-84, 098-00-16-647.

lev

З повагою, 
Голова Президії Великої Ради отаманів України
Генерал  козацтва Олександр  Левандо

 

bb

 

 

  

ОБГОВОРЕННЯ ДОКУМЕНТІВ

 

bb